کد خبر: 762814 A

آمار و ارقام به ثبت رسیده در لیگ تا به اینجای کار قابلیت تغییر در دیدارهای باقی مانده را دارند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، فصل هجدهم لیگ برتر فوتبال هم به هفته پایانی رسیده است و تیم‌ها تنها یک بازی دیگر فرصت دارند تا عملکرد خودشان را در این دوره از رقابت‌ها به بهترین شکل ممکن به ثبت برسانند. علاوه بر جایگاه تیم‌ها در جدول، آمار و ارقام دیگری هم هستند که اهمیت دارند و تکلیف برخی از آنها هنوز روشن نشده است.

 

آقای گل

97-07-c23-973

کی‌روش استنلی در هفته بیست و نهم موفق به گلزنی نشد ولی پریرا و علیپور به گل رسیدند تا فاصله‌شان با او به حداقل برسد. استنلی 15 و علیپور و پریرا 14 گله هستند و می‌توانند تهدیدی برای جایگاه او به حساب بیایند. نفر بعدی این فهرست استوکس 11 گله است که فاصله زیادی با رقبا دارد.

 

آقای پاس گل

1536206470_0131111130949

مهندس این فصل لیگ تا اینجای کار محمد کریمی، پدیده جوان سپاهان است که اولین فصل حضورش در لیگ برتر را تجربه می‌کند. او با 8 پاس گل از مومنی پیکان و قاسمی‌نژاد پدیده 2 پاس گل بیشتر داده و از حاشیه نسبتاً امنی برخوردار است. باید دید این عنوان در هفته آخر جابجا می‌شود یا نه.

 

بیشترین کلین‌شیت

1397080119123350115723644

بیرانوند با 15 کلین شیت در 23 بازی بهترین آمار را در این فصل به نام خود به ثبت رسانده و دیگر جایگاهش از او پس گرفته نخواهد شد چرا که نزدیک‌ترین رقیبش محسن فروزان است که محرومیت انضباطی دارد و پس از او پیام نیازمند 13 کلین شیت داشته که در نهایت می‌تواند به 14 افزایش پیدا کند.

 

بهترین خط حمله

cover_1440

سپاهان با 44 گل زده بهترین آمار را دارد و 4 گل بیشتر از تراکتورسازی که دومین تیم از این نظر است دارد و بعید است در این دیدار آمار فوق جابجا شود.

 

بهترین خط دفاع

image_600_400

استقلال با 12 گل خورده آماری بهتر از پرسپولیس با 14 و پدیده با 15 گل خورده دارد و باید دید سپیدرود قعر جدولی می‌تواند این آمار ار از چنگ آبی‌پوشان در بیاورد یا نه.

 

بیشترین برد

image_600_400

پرسپولیس، استقلال و پدیده با 15 برد بهترین آمار را دارند، حتی بهتر از سپاهان و تراکتور با 14 برد و باید دید این آمار در هفته بعد به چه شکل خواهد بود.

 

کمترین باخت

پرسپولیس تا اینجا تنها یک بار شکست را محتمل شده و آنهم مربوط به بازی با فولاد خوزستان است. سپاهان 2 بار باخته و در نهایت یا این عنوان به تنهایی به پرسپولیس می‌رسد یا به طور مشترک با سپاهان آن را کسب می‌کنند.

 

بهترین تفاضل

استقلال با تفاضل 26+ بهتر از سپاهان 24+ بهترین تفاضل گل را تا اینجا دارد و تفاضل پرسپولیس 21+ است. این گزینه‌هم ممکن است در هفته پایانی با توجه به نتایج تغییراتی داشته باشد.

 

ضعیف‌ترین خط حمله

نفت+مسجد+سلیمان

نفت مسجد سلیمان در 29 بازی تنها 14 بار موفق به گلزنی شده است و بدترین خط حمله بعد از آنها ماشین‌سازی با 18 گل زده است و بعید به نظر می‌رسد این عنوان از دست نفتی‌ها خارج شود.

 

ضعیف‌ترین خط دفاع

سپیدرود رشت که یکی از تیم‌های در حال سقوط است در 29 بازی 51 گل خورده است که 6 گل بیشتر از استقلال خوزستانِ سقوط کرده است و این مورد هم احتمال تغییرش کم است.

 

کمترین تعداد برد

نفت مسجد سلیمان، سپیدرود و استقلال خوزستان هر کدام تنها 3 برد در کارنامه خود تا اینجا به ثبت رساندند و باید دید هیچکدام از آنها قادر به افزایش این آمار در هفته پایانی هستند یا نه.

 

بیشترین تعداد باخت

استقلال خوزستان با 17 شکست و 2 باخت بیشتر از سپیدرود این آمار را به طور قطعی به خودش اختصاص داده و تغییر نمی‌کند.

 

بدترین تفاضل گل

سپیدرود با آمار 28- تفاضل گل حتی ضعیف‌تر از استقلال خوزستان با 26- عمل کرده است و این مورد شاید در هفته آخر تغییر کند.

 

کمترین کلین شیت

محمدرضا اخباری در 4 بازی که وارد زمین شده هیچ کلین شیتی نداشته است ولی اگر تعداد گل‌های خورده را تقسیم بر دقایق بازی کنیم کوروش ملکی با خوردن یک گل در هر 49 دقیقه رکورددار است.

 

پرسپولیس لیگ برتر فوتبال لیگ برتر فوتبال ایران استقلال تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر