کد خبر: 762690 A

مدیران استقلال باید حفظ حداکثری نفرات را به عنوان ماموریت اصلی خودشان در نظر بگیرند

به گزارش ایلنا،استقلال در حالی لیگ هجدهم را به پایان می‌رساند که هنوز تکلیف کادرفنی این تیم برای فصل آینده روشن نیست. به نظر می‌رسد مدیران باشگاه سر یک سه‌راهی قرار گرفته‌اند؛ اینکه فرهاد مجیدی را به عنوان سرمربی قطعی انتخاب کنند، اینکه مربی خارجی بزرگ بیاورند و فرهاد را بگذارند کنار دستش یا اینکه‌امیر قلعه‌نویی را برای چهارمین بار روی نیمکت آبی‌ها برگردانند. اولین نکته‌ای که ضرورت دارد این است که فرایند انتخاب سرمربی جدید خیلی زود نهایی شود و کار به جایی نرسد که استقلال تعطیلات تعیین‌کننده تابستان را مفت از دست بدهد. یعنی اگر همین امروز هم سرمربی جدید معرفی شود، کمی دیر شده است. بنابراین دوستان نباید آنقدر لفت بدهند که کار از کار بگذرد و دوره‌اماده‌سازی به فنا برود.

مدیران استقلال اما یک مامویت دوم هم دارند که خیلی کلیدی است؛ اینکه هر اتفاقی قرار است روی نیمکت رخ بدهد، آن‌ها اسکلت اصلی تیم‌شان را زیر و رو نکنند. قطعا یکی از بزرگترین مشکلات استقلال در طول چند سال گذشته، دگرگونی‌های بسیار زیاد این تیم در حوزه نیروی انسانی بوده است. اول هر فصل و گاهی حتی بین دو نیم‌فصل، یک وانت بازیکن از استقلال رفته و یک خاور بازیکن جدید آمده است. این حجم از تحولات گاهی چنان چشمگیر است که برخی ورودی‌ها و خروجی‌های استقلال رسما «مفقود» می‌شوند؛ مثلا الان کسی از سرنوشت هرایر مگویان یا جابر انصاری و یعقوب کریمی خبر ندارد، همانطور که در لیست ورودی‌ها هم امثال تیموری و محمدی‌مهر اصلا دیده نشدند و برای مرتضی آقاخان مصدوم هم فقط یک مراسم جشن تولد برگزار شد تا نامبرده با احتیاط شمع‌های روی کیک را فوت کند!

طبیعتا این همه تغییر به سود استقلال و هیچ تیم دیگری نیست و حتی اگر همه بازیکنان جذب شده دارای کیفیت مناسبی باشند، باز مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا آن‌ها هماهنگ شوند و یک ریتم تیمی خوب پیدا کنند. استقلال هر فصل بابت همین موضوع تاوان داده و با از کف دادن امتیازات سرنوشت‌ساز ابتدای فصل، در ادامه راه هر چه دویده به صدر جدول نرسیده است. حالا فارغ از اینکه مربی بعدی کیست یا چه زمانی انتخاب می‌شود،

مدیران استقلال باید حفظ حداکثری نفرات را به عنوان ماموریت اصلی خودشان در نظر بگیرند و مخصوصا مهره‌هایی مثل حسین حسینی، وریا غفوری، پاتوسی و ... را نگه دارند.

اینها با فضای استقلال خو گرفته‌اند و اگر فصل جدید را دوباره کنار هم شروع کنند، شرایط بهتری خواهند داشت. اخیرا مصاحبه‌ای از یک پیشکسوت خوشنام استقلال منتشر شده که طرف در آن با دلسوزی کامل گفه: «استقلال برای فصل بعد نیاز به تقویت در هر سه خط دارد. دو تا دفاع وسط خوب می‌خواهیم، چپ و راست باید تقویت شود و در هافبک و خط حمله هم نیاز به چند بازیکن جدید داریم.» خب مگر غیر از این است که مدیران باشگاه هر سال همین راه را رفته‌اند و به بن‌بست رسیده‌اند؟ قطعا یکی از مشکلات بزرگ استقلال در 4 سال گذشته عطش خرید بوده است. هر کسی را دیده‌اند خریده‌اند؛ در نتیجه علاوه بر تحمیل هزینه‌های هنگفت به باشگاه، اطراف تیم هم شلوغ شده و حاشیه الکی به وجود آمده است.

گزارش: عرشیا ارشدی

 

استقلال فرهاد مجيدي
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر