کد خبر: 762377 A

مسابقات پنج لیگ معتبر اروپا به روزهای پایانی خود نزدیک شده است.

به گزارش ایلنا، مسابقات فوتبال بین پنج لیگ معتبر قاره اروپا به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شوند و امروز در انگلیس با برگزاری هفته پایانی، تکلیف قهرمانی این دوره از مسابقات مشخص می‌شود. برنامه بازی‌های امروز را مشاهده می‌کنید:

لیگ برتر انگلیس

18:30 /  برایتون - منچسترسیتی / پخش زنده از شبکه ورزش

18:30 / برنلی - آرسنال 

18:30 / کریستال پالاس - بورنموث

18:30 / فولام - نیوکاسل

18:30 / لسترسیتی - چلسی

18:30 / لیورپول - ولورهمپتون

18:30 / منچستریونایتد - کاردیف 

18:30 / ساوتهمپتون - هادرسفیلد 

18:30 / تاتنهام - اورتون

18:30 / واتفورد - وستهام

* منچسترسیتی با یک امتیاز بیشتر نسبت به لیورپول در صدر جدول رده بندی قرار دارد و نتیجه رویارویی آنها با ولورهمپتون و برایتون قهرمان این دوره از مسابقات را مشخص خواهد کرد. کاردیف، فولام و هادرسفیلد هم سه تیمی هستند که سقوط‌شان به چمپیونشیپ از قبل مشخص شده بود. چلسی و تاتنهام هم دو تیمی هستند که سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را مشخص کرده‌اند و پشت سر آنها منچستریونایتد و آرسنال هم با هر نتیجه‌ای که بازی‌های انمروز رقم بخورد فصل بعدی در لیگ اروپا بازی خواهند کرد.

 

لالیگا 

21:00 / اتلتیک بیلبائو - سلتاویگو

21:00 / اتلتیکومادرید - سویا

21:00 / بارسلونا - ختافه

21:00 / خیرونا - لوانته 

21:00 / لگانس - اسپانیول 

21:00 / رایو وایکانو - وایادولید 

21:00 / رئال بتیس - هوئسکا 

21:00 / رئال سوسیداد - رئال مادرید / پخش زنده شبکه ورزش

21:00 / والنسیا - دپورتیوو الاوز

21:00 / ویارئال - ایبار 

* در هفته ماقبل پایانی لالیگا دیدار قهرمانی بارسلونا از مدتی پیش مشخص شده است؛ کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا توسط اتلتیکو و رئال مادرید مشخص شده است و ختافه با وجود اختلاف امتیاز کم اما هنوز به کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا امید دارد. سویا و والنسیا هم گزینه‌های رسیدن به سهمیه لیگ اروپا هستند و در قعر جدول سقوط اوئسکات و رایووایکانو قطعی شده است. خیرونا با وجود دو هفته مانده به پایان بازی‌ها هم خطر سقوط را احساس می‌کند.

 

سری آ ایتالیا 

17:30 / فروسینونه - اودینزه

17:30 / سمپدوریا - امپولی

20:30 / اسپال - ناپولی 

23:00 / رم - یوونتوس / پخش زنده از شبکه ورزش

* به غیر از بازی‌های امروز و فردا که هفته سی و ششم لیگ ایتالیا به پایان می‌رسد دو هفته دیگر برای پایان فصل زمان باقی است و با توجه به این که یوونتوس از چند هفته پیش قهرمانی خود را جشن گرفته، کورس داغی برای رسیدن به لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا برپا است. ناپولی با ایستادن در رتبه دوم سهمیه را قطعی کرده و بین آتالانتا، اینتر، آث میلان و آث رم برای رسیدن به سهمیه اروپایی برقرار است که حتی تورینو و لاتزیو هم برای رسیدن به این سهمیه شانس دارند. سقوط کیه‌وو و فروزینونه قطعی است و امپولی و اودینزه و جنوا هم سه تیمی هستند که خطر سقوط را احساس می‌کنند.

 

لوشامپیونه فرانسه 

17:30 / رن - گینگام 

19:30 / لیل - بوردو 

23:30 / مارسی - لیون 

* در لیگ فرانسه هم پاری سن ژرمن بخت اول قهرمانی است. لیل، لیون، سن اتین، مون پلیه، مارسی و نیس برای سهمیه‌های اروپایی رقابت می‌کنند. سقوط گنگام از پیش مشخص شده و دیژون، کان و موناکو هم سقوط به رده پایین‌تر را احساس می‌کنند.

 

 

بوندسلیگا 

20:30 / فرانکفورت - ماینز 

* هفته ماقبل پایانی آلمان با رویارویی امروز فرانکفورت و ماینز به پایان می‌رسد. روز گذشته بایرن مونیخ شانس قهرمانی را به هفته آخر کشاند و برای کسب این عنوان باید حتما پیروز شود وگرنه دورتموند جام را از باوارایی‌ها می‌گیرد. دورتموند و لایپزیش سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را قطعی کرده‌اند. اشتوتگارت، هانوفر و نورنبرگ هم به دسته پایین تر سقوط می‌کنند.

آلمان اسپانیا انگلیس فرانسه فوتبال لالیگا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر