کد خبر: 761567 A

بازگشت فرهاد به 2-4-4

استقلال تهران امروز در آبادان میهمان صنعت نفت خواهد بود.

به گزارش ایلنا، استقلال تهران در هفته بیست و نهم لیگ برتر از ساعت 21:30 امروز میهمان تیم صنعت نفت آبادان است. طلایی پوشان که به همراه سرجیو پرتغالی روزهای پرفراز و نشیبی را تجربه کرده بودند با چهار برتری متوالی 33 امتیازی شده و به رتبه نهم جدول رده بندی رسیده است. صنعت نفت به کسب تساوی در بازی‌های خانگی شهرت دارد و گرمای آبادان هم می‌تواند امتیاز مثبتی برای نتیجه گیری این تیم باشد.

تیم‌های استقلال و صنعت‌نفت آبادان در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر تاکنون 14 بار با یکدیگر دیدار داشته‌اند که در این دیدارها 7 بار استقلال و 7 بار صنعت نفت پیروز شده‌اند و هیچ یک از بازی‌های دو تیم در لیگ برتر تاکنون مساوی نشده است!

در مقابل صنعت نفت استقلال با توجه به فاصله سه امتیاز با صدر جدول کماکان برای کسب عنوان قهرمانی شانس دارد و به برتری در دو بازی آتی نیاز دارد تا در مقابل با ناکامی حریفان به این عنوان ارزشمند دست پیدا کند. استقلال با خروج وینفرد شفر یک مسابقه در لیگ برتر و یک مسابقه در لیگ قهرمانان آسیا برگزار کرده که حاصل آن یک برد و یک تساوی است.

محسن کریمی، الهیار صیادمنش و فرشید اسماعیلی سه بازیکنی هستند که به علت مصدومیت این بازی را از دست داده‌اند و طارق همام هم که در اختیار باشگاه قرار گرفته غایب خواهد بود. رضا کریمی و فرشید باقری هم با اعلام سایت رسمی باشگاه به این بازی نرسیده‌اند تا مجیدی با غیبت 6 بازیکن خود پا به این مسابقه بگذارد. احتمالات ترکیب آبی‌پوشان در بازی امروز را می‌خوانید:

سید حسین حسینی اگرچه در ثبت کلین شیت در بازی گذشته مقابل الدحیل ناکام بود اما نمایش خیره کننده و چشم نوازی داشت تا غیبت سیدمهدی رحمتی در دروازه آبی‌ها احساس نشود. سنگربان جوان از مسابقه مقابل سایپا در هفته بیست و چهارم به ترکیب استقلال اضافه شده و در 8 بازی مجموع لیگ و لیگ قهرمانان تنها 6 گل دریافت کرده است.

پژمان منتظری، آرمین سهرابیان و وریا غفوری سه بازیکنی هستند که در دو بازی گذشته از سوی فرهاد مجیدی در خط دفاعی حضور داشته‌اند و تداوم حضور آنها در بازی امروز هم غیرمحتمل نیست. با وجود گلزنی روزبه چشمی در بازی گذشته مقابل الدحیل او با هواداران وارد چالش شد و از آنجا که مسائل انضباطی برای سرمربی جوان اهمیت فراوانی دارد، امروز نوبت به محمد دانشگر می‌رسد. با وجود غیبت خسرو حیدری و خط خوردن فرشاد محمدی مهر، استقلال در جناح راست خط دفاعی گزینه‌ای به غیر از وریا ندارد و منتظری می‌تواند جایگزین او شود؛ در جناح چپ هم میثم تیموری خط خورده و میلاد زکی پور می‌تواند جایگزین سهرابیان باانگیزه باشد.

اولین تجربه سرمربی فرهاد مجیدی با سیستم 2-4-4 آغاز شد که نتیجه آنها چهار مرتبه گلزنی مقابل استقلال خوزستان بود که حریف سرسختی برای استقلال نشان داد؛ در بازی با الدحیل آبی‌ها از سیستم پایه وینفرد شفر - 1-3-2-4 - استفاده کردند که برای آزار دادن خط دفاعی قدرتمند حریف یک مهاجم کافی نبود؛ در بازی امروز به احتمال بسیار زیاد مجیدی از دو مهاجم استفاده می‌کند.

غیبت باقری سبب می‌شود تا علی کریمی به عنوان هافبک دفاعی بازی کند؛ امید نورافکن و داریوش شجاعیان در جناح چپ و راست و آیاندا پاتوسی به عنوان هافبک طراح پشت مدافعان حضور خواهند داشت. دو مهاجم مرکزی آبی‌ها هم اسماعیل گونکالوس و مرتضی تبریزی خواهند بود اگرچه در این پست مهدی قائدی و روح اله باقری هم فرصت بازی کردن دارند.

بدین ترتیب ترکیب احتمالی استقلال مقابل صنعت نفت آبادان به شرح زیر است:

سید حسین حسینی، محمد دانشگر، پژمان منتظری، آرمین سهرابیان، وریا غفوری، علی کریمی، امید نورافکن، آیاندا پاتوسی، داریوش شجاعیان،‌ ایسما و مرتضی تبریزی

صنعت نفت آبادان استقلال تهران هفته بیست و نهم لیگ برتر ترکیب احتمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر