کد خبر: 761460 A

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال ایران درباره عقد قرارداد با کارلوس کی روش و حواشی که حضور او در ایران داشت صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، علی کفاشیان، رئیس سابق فدراسیون فوتبال میهمان برنامه امروز ورزش و مردم بود. کفاشیان که در دوره حضور او کارلوس کی روش پرتغالی به عنوان سرمربی انتخاب شده بود درباره تمام اتفاقاتی که از زمان حضور او رخ داد صحبت کرد که خلاصه آن را می‌خوانید:

*برای استخدام کی روش حتی با رئیس فدراسیون فوتبال پرتغال نیز صحبت کردم. از ایشان سوال کردم و او گفت که کی روش مربی خوبی است اما از نظر اخلاقی تند است اما من گفتم خوش اخلاق هستم و او را درست می کنم و سپس وارد مذاکره با کی روش شدیم.

*هر چند کی روش تند بود اما صحبت های او برای فوتبال بود. او زمین خوب یا پول به موقع می خواست اما ما نمی توانستیم. او خواسته زیادی نداشت. قرارداد او هم خیلی قرارداد خوبی است و همین حالا می توانیم بررسی کنیم.

*کی روش گفت من باید در کنار حقوق، بیمه هم شوم. ما باید هزینه منزل و خانه را نیز می دادیم. نمی دانم اگر بعد از من پول دندانپزشکی او را دادیم یا نه.

*ایشان در ادامه یک مقدار زیاده روی کرد و در مسائلی مانند بازی های دوستانه وارد شد. او فهمید که مردم او را دوست دارند و حمایت هایی نیز داشت و فدراسیون نیز ناز او را می کشید.

*یک مرتبه با کی روش به اختلاف رسیدیم و دعوا ایجاد شد و مقرر شد او برود. این اتفاق قبل از عید نوروز بود. ما تفاهم کردیم و گفتیم او بعد از عید نیاید. وزارت ورزش وقت نیز همین موضوع را گفت و ما به دنبال مربی جدید بودیم. بعد یکباره گفتند او باید باشد. بالاتر از وزیر ورزش گفتند که او باید بماند زیرا وزیر هم می خواست که او برود. یک نیروی بالاتر از آقای گودرزی ورود کردند. یک مربی وقتی از بالا حمایت می شود، کنترل او سخت می شود. به همین دلیل یک سری مواقع او با فدراسیون لج می کرد و ما خیلی وقت ها تحمل می کردیم.

*در کشور استرالیا و در برزیل کار به جایی رسید که اگر یک ایرانی در اردو حضور داشت، کی روش را برکنار می کردم و یک ایرانی را جانشین او می کردم و به همین دلیل او اجازه نمی داد که یک ایرانی قوی در کنار او باشد.

*او اوایل اینگونه نبود و همه چیز با گذشت زمان اینگونه شد. یک سرپرست کنار ایشان بود اما به اندازه ای جنجال کرد، که سرپرست رفت. باز هم می گویم کار فنی کی روش خوب بود. بخشی از صحبت های او منطق داشت اما بخشی از صحبت های او با زور بود.

*وقتی به فدراسیون آمدم نه مربی داشتیم و نه هیچ چیزی و باید به جام جهانی می رفتیم. اگر دفعه دوم به جام جهانی نمی رفتیم نمی توانستم به خانه بروم. سه بازی آخر با قطر و لبنان و کره جنوبی بود. به ما گفتند کی روش دست به یکی کرده با قطر که ببازد و پول خوبی بگیرد و ببینید من چه استرسی می کشیدم. خدا به ما کمک کرد که به جام جهانی رفتیم.

علی کفاشیان فدراسیون فوتبال کارلوس کی روش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر