کد خبر: 761281 A

ماجراهای ویزایی که مشخص نیست نیازی به آن باشد

سرپرست تیم ملی والیبال از وضعیت پیگیری ویزای آمریکا گلایه کرده و البته اعلام کرد طرف آمریکایی را تهدید نیز کرده است!

به گزارش خبرنگار ایلنا، ماجرا از این قرار است که با توجه به ماجراهای سیاسی اخیر و مشکلات سفر به آمریکا، رسانه‌ها از هفته‌ها پیش و زمانی که هنوز صحبت از مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها هم عجیب به نظر می‌رسید، به ویزای آمریکا و مشکلات سفر به این کشور پرداختند. کشوری که در مرحله مقدماتی پذیرای ایران نیست اما میزبان مرحله نهایی است. یعنی در شرایطی که هنوز مشخص نیست تیم ایران به مرحله نهایی صعود کند و از عنوان نازل دوره گذشته خود به جمع شش تیم برتر برسد، همه نگران ویزا هستند. نگرانی که آنقدر از آن صحبت شد و سرپرست تیم ملی تحت فشار قرار گرفت که حالا عنوان می‌کند برای گرفتن ویزا فدراسیون والیبال آمریکا را تهدید کرده که اگر ویزای یک نفر را هم ندهند، تیم ایران به مرحله نهایی نمی‌رود!

سرپرست تیم ملی والیبال در مورد مشکلات تیم در فصل 2019 برای سفر به دیگر کشورها گفت: «تمام کارهایی را که در سال‌های گذشته انجام می‌دادیم در سال جاری نیز در حال انجام آنها هستیم و تنها مشکل بزرگ ما برگزاری فینال لیگ ملت‌های والیبال در آمریکاست. عدم صدور ویزا و عدم پاسخگویی طرف آمریکایی بلاتکلیفی بسیار بدی را برای ما به وجود آورده است‎.»

او ادامه داد: «مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک نیز پیش روی ماست که طبق برنامه و بسیار مرتب در حال اجرای کارهایی هستیم که فدراسیون جهانی والیبال از ما خواسته است‎.»

خوش‌خبر در مورد اینکه اگر ایران به فینال لیگ ملت‌های والیبال صعود کند ولی همچنان در مورد ویزای آمریکا با مشکل مواجه باشد، چه اتفاقی خواهد افتاد نیز گفت: «آمریکایی‌ها به ما گفتند که شرایط دریافت ویزا در کشور ما طبق چیزی است که اعلام کرده‌اند. آنها گفته‌اند اگر ایرانی‌ها تمام مدارک لازم را ارائه کردند و ویزا نگرفتند، مقصر ما هستیم ولی اگر هیچ اقدامی انجام نشود قطعاً طرف ایرانی مقصر خواهد بود‎.» سرپرست تیم ملی والیبال ادامه داد: «از آمریکایی‌‌ها خواستیم که با توجه به فشردگی تمرینات و هزینه‌های بسیار بالا، ما را از مسافرت‌های متوالی معاف و در این مورد به ما کمک کنند. تنها ایرادی که ما به آمریکایی‌ها گرفتیم این بود که چرا سال گذشته به سه عضو تیم ملی بدون ارائه هیچ دلیلی ویزا داده نشد.‎»

خوش‌خبر البته از تهدید آمریکایی‌ها نیز صحبت کرد: «امسال نیز تذکرات لازم را به آمریکایی‌ها داده‌ و حتی تهدید کرده‌ایم که ما تمام اقدامات لازم را برای گرفتن ویزا طبق نظر آنها انجام خواهیم داد و در صورت راهیابی تیم ملی به فینال لیگ ملت‌ها، حتی یک بازیکن ایرانی ویزا دریافت نکند، کل تیم به مرحله فینال اعزام نخواهد شد‎.»

او همچنین گفت: «شما فرض کنید که اجازه ورود کوبیاک و لئون را به ایران صادر نکنیم و خیلی ساده به تیم ملی لهستان بگوییم که به دلیل یک تشابه اسمی، وزارت امور خارجه ایران اجازه ورود به این دو بازیکن را نداده است. اگر چنین اتفاقی بیفتد دیگر شاهد هیچگونه ثباتی در دنیای والیبال نخواهیم بود. در بحث تیم ملی انتخاب گزینشی بازیکنان توسط کشور میزبان به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.»

المپیک تیم ملی رسانه لهستان والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر