کد خبر: 761211 A

در دور رفت رقابت‌ها دیدار استقلال - صنعت نفت محل اوج‌گیری دوباره آبی‌ها بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، استقلال در هفته بیست و نهم رقابت‌های لیگ برتر روز شنبه باید در آبادان میهمان صنعت نفت آبادان باشند.

آبی‌ها با وجود برتری پرگل در آخرین دیدار داخلی خود که برتری 4-2 مقابل همنام خوزستانی بود، به دلیل تساوی مقابل الدحیل و حذف از رقابت‌های آسیایی آنهم یک هفته مانده به پایان دور گروهی در شرایط نامناسبی قرار دارند و این امید می‌رود تا با برتری برابر صنعت نفت شرایط روحی خود را بازیابی کرده و از کورس سهمیه آسیایی عقب نمانند.

در دور رفت رقابت‌ها هم صنعت نفت به نوعی سکوی پرتاب آبی‌ها بود و شاگرادن شفر با یک شکست، 2 تساوی یک برد خفیف مقابل استقلال خوزستان با نتیجه یک بر صفر شرایط خوبی نداشتند و انتقادات زیادی به عملکرد این تیم‌‌ می‌شد ولی برتری 3-0 مقابل صنعت نفت در هفته چهاردهم این تیم را دوباره به روزهای اوج رساند.

تاثیر برتری پرگل مقابل صنعت نفت در دیدارهای بعدی آبی‌ها دیده شد و آنها در هفته پایانی نیم فصل نخست پیروزی پرگل 5-0 مقابل سپیدرود را رقم زده و در هفته شانزدهم که شروع نیم فصل دوم بود هم پیکان را 4-0 در هم کوبیدند.

با توجه به اینکه استقلال برای ماندن در کورس سهمیه نیاز به 3 امتیاز این بازی دارد، برتری مقابل نفتی‌ها در آبادان از لحاظ روحی هم برای شاگردان مجیدی اتفاق خوبی است و می‌تواند به برتری مقابل سپیدرود در هفته پایانی هم کمک کند.

صنعت نفت آبادان لیگ برتر فوتبال استقلال تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر