کد خبر: 761055 A

برنامه‌های بلند مدت سرمربی جدید آبی‌ها؛

سرمربی جدید استقلال با تصمیماتش می‌خواهد نشان دهد همه کاره این روزهای این تیم اوست.

به گزارش ایلنا، از وقتی شفر اخراج و مجیدی تبدیل شد به همه‌کاره این تیم بزرگ،‌ همه می‌خواهند بدانند برنامه او برای آینده چیست؟ در سر فرهاد چه می‌گذرد؟ مدیران باشگاه اعلام کرده‌اند خود مجیدی شرط کرده که فقط تا پایان کار تیم در این فصل سرمربی می‌ماند و در آینده‌ای نه‌‌چندان دور یک مربی خارجی انتخاب خواهند کرد. منتهی شواهد و قرائن نشان می‌دهد که حتی درصورت انتخاب مربی جدید خارجی‌، فرهاد مجیدی بیشترین نقش را در استقلال‌ سال آینده دارد و او مثل الان همه‌کاره خواهد ماند! قدم‌هایی هم که مجیدی این روزها برمی‌دارد، به سمت همین هدف است!

برخوردهای انضباطی شدید؛ من تصمیم می‌گیرم!

مجیدی از همین حالا تلاش می‌‌کند تصویری که می‌خواهد به‌عنوان یک‌نفر اول همه از او ببینند را به همه نشان بدهد. به تصمیمات جنجالی‌ و پرسروصدای او درهمین چند روز دقت کنید. به محض این‌که به‌عنوان سرمربی موقت استقلال انتخاب شد، گادوین منشا را به خاطر بی‌نظمی در مشهد از استقلال اخراج کرد. او بعد از بازی با الدحیل در واکنش به رفتار غیرورزشی طارق همام ستاره عراقی که حاضر نشده بود برای استقلال بازی کند‌، این بازیکن را هم اخراج کرد. دیروز هم سیدمهدی رحمتی را به دلیل غیبت غیرموجه با جریمه سنگین مواجه و این تصمیم را از طریق سرپرست تیم به رحمتی و مدیرعامل باشگاه ابلاغ کرد. مصاحبه مجیدی بعد از حذف از لیگ قهرمانان آسیا و تساوی مقابل الدحیل هم خود گویای این واقعیت‌هاست. او گفت: «من چهار پنج‌سال در این تیم نبودم و نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است. واقعا نمی‌دانم چه اتفاقی در این باشگاه افتاده است که وقتی اسم یک بازیکن را می‌گوییم، او اعلام می‌کند من نمی‌خواهم بازی کنم. به هواداران می‌گویم این پیراهن بر تن برخی گشاد است.» این صحبت مجیدی نشان می‌دهد که او تصمیمات جدی برای انجام تغییر و تحولات در استقلال دارد.

انتخاب سرمربی خارجی با نظر فرهاد

مدیران باشگاه استقلال نمی‌توانند وعده انتخاب مربی خارجی را بدهند و بعد زیر این حرف بزنند. علی خطیر، معاون باشگاه هم چند روز قبل در برنامه فوتبال برتر به صراحت اعلام کرد که به ‌زودی یک مربی خارجی با قیمت مناسب انتخاب خواهند کرد تا خیلی زود برنامه‌ریزی آماده‌سازی استقلال برای فصل بعد شروع شود، پس فرهاد قطعا سرمربی نخواهد ماند. او بدون هیچ تردیدی از باشگاه جدا هم نخواهد شد. در واقع او به‌عنوان مربی به استقلال نیامد که بعد از چندماه از تیمی که دوستش دارد، جدا شود. درشرایط کنونی این احتمال وجود دارد که مدیران باشگاه استقلال با هماهنگی مجیدی مربی جدید خارجی را استخدام کنند. به ‌هرحال فرهاد کلاس‌های مربیگری خود را در اروپا گذرانده و دوستان زیادی هم پیدا کرده است و قطعا مربی‌ای که با او هماهنگ و نزدیک خواهد بود، هدایت استقلال را برعهده خواهد گرفت. از طرفی دیگر سرمربی موقت کنونی با هماهنگی باشگاه اقدامات لازم برای حضور پرقدرت در نقل و انتقالات را انجام خواهد داد و تیم فصل بعد را خواهد بست. این برنامه‌ریزی در ظاهر می‌تواند به استقلال کمک کند. هواداران به مجیدی اعتماد کامل دارند و او هم شناخت کامل از بازیکنان، فوتبال ایران و شرایط

 استقلال دارد.

خط قرمز روی نام ستاره‌های نامدار

جمله «پیراهن استقلال به تن بعضی‌ها گشاد است» یعنی مجیدی عذر تعداد قابل توجهی از بازیکنان را خواهد خواست. تکلیف منشا و طارق که از همین الان روشن است. خسرو حیدری هم آخرین فصل خود را در استقلال سپری می‌کند. از بین سیدمهدی رحمتی و سیدحسین حسینی هم قطعا یک‌نفر در استقلال باقی می‌ماند که منطق می‌گوید گزینه فرهاد برای ادامه همکاری حسینی باشد، چون با سرمربیگری فرهاد رحمتی باز هم نیمکت‌نشین باقی مانده و دیروز هم جریمه شده است. دیروز هم در رسانه‌ها خبر آمد که پل لورنزو ستاره جوان  و ‌هافبک وسط تیم دوم اسپانیول که سابقه انجام چند بازی در لالیگا را هم دارد، مورد توجه فرهاد مجیدی قرار گرفته؛ گویا سرمربی موقت استقلال با توجه به رابطه‌ای که با باشگاه اسپانیول دارد، واسطه این انتقال و خرید بزرگ خواهد بود. قیمت این بازیکن هم ٣٢٠‌هزار یورو اعلام شده که قرار است به صورت قرضی با امکان خرید قطعی به استقلال منتقل شود. از بین سایر بازیکنان استقلال هم به احتمال قطعی ٤ تا ٦نفر از تیم جدا خواهند شد.

سرمربیگری دوباره درصورت ناکامی احتمالی

و اما حرف آخر! هیچ چیزی نیست که بشود به آن کاملا اطمینان کرد و این تنها چیزی است که می‌شود از آن مطمئن بود! این محتمل‌ترین اتفاقاتی است که استقلال انتظار آن را می‌کشد. اما جواب این سوال که کارت آخری که مجیدی رو می‌کند، کارت برنده خواهد بود یا نه را گذر زمان مشخص می‌کند. جالب اینجاست که اگر مربی خارجی بعدی هم نتیجه نگیرد، فرهاد دوباره سرمربی استقلال  می‌شود!

 

فرهاد مجیدی لیگ برتر فوتبال استقلال تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر