کد خبر: 761032 A

تساوی استقلال با الدحیل به منزله پایان کار آبی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا بود و بازی آخر این تیم با العین تشریفاتی خواهد بود.

اما پایان کار آبی‌ها همین تساوی تلخ و از دست رفتن امید صعود نبود، بلکه باز شاهد بی‌انضباطی و گردن‌کشی یکی دیگر از بازیکنان خارجی این تیم بودیم.

طارق همام بازیکن عراقی آبی‌ها که کم بی‌انضباطی و کارشکنی نداشته و چند بار از سوی باشگاه توبیخ و جریمه شده، وقتی فهمید در ترکیب اصلی استقلال برای بازی با الدحیل جایی ندارد، قهر کرد و تصمیم گرفت با ترک اردوی تیم به خانه برود!

این اتفاق جلوی چشم فرهاد مجیدی رخ داد و او که پیش‌تر این رفتار را از گادوین منشا دیده و پس از برخورد شفر با او، خودش هم در تمرین با بازیکن آفریقایی برخورد کرده بود، مقابل طارق همام هم موضع قاطع گرفت و این بازیکن بی‌انضباط عراقی را کنار و در اختیار باشگاه گذاشت.

مجیدی پس از پایان بازی هم به حواشی به وجود آمده اشاره کرد و صحبت‌های قابل تاملی داشت. مجیدی درباره طارق همام گفت: «از هواداران استقلال عذرخواهی می‌کنم. من ۵ سال است که در استقلال نیستم ولی نمی‌دانم چه اتفاقی در باشگاه استقلال افتاده‌ که یک بازیکن وقتی می‌بیند در لیست بازی نیست، می‌گوید می‌خواهم به خانه بروم. چه بلایی سر این باشگاه آورده‌اند. من فرهاد مجیدی یک بار به خودم اجازه این کار را ندادم. این پیراهن برای بعضی‌ها گشاد است. هرکسی نمی‌تواند در این باشگاه بازی کند. بازیکن خارجی که جای خود دارد. تا زمانی‌که من در استقلال هستم، طارق همام جایی در استقلال ندارد.‌»

در این‌که کار مجیدی برای برخورد با بازیکنان بی‌انضباط استقلال کاملا درست و مطابق با قوانین و مقررات فیفاست، شکی نیست اما مشکل زمانی بروز می‌کند که اولا موضع باشگاه و سرمربی یکی نباشد و یا این‌که رفتار سرمربی در گذشته و زمانی‌ که بازیکن بود، در تناقض با مواضع امروزش‌ باشد.

متاسفانه در‌مورد بسیاری از موارد مشابه فرهاد مجیدی و طارق همام هر دو موضوع صدق می‌کند و بارها شاهد بوده‌ایم با وجود برخورد سفت‌و سخت مربی با بازیکن خاطی، برخی مصلحت‌اندیشی‌ها یا دخالت‌های بی‌مورد مدیریتی برای بخشش بازیکن بی‌انضباط، باعث سست شدن جایگاه کادرفنی و وقیح‌تر شدن بازیکن خاطی شده است. البته فرهاد مجیدی در همین مدت کوتاهی که سرمربی استقلال بوده، چند مورد برخورد انضباطی داشته و باشگاه هم تا امروز با او همراه و همسو بوده، اما در اظهارات مجیدی نکته‌ای وجود دارد که پارادوکس بزرگی ایجاد می‌کند. جایی‌که سرمربی جوان استقلال می‌گوید «من‌ فرهاد مجیدی یک بار به خودم اجازه این کار را‌ ندادم» درست همان جایی است که پارادوکس رو می‌شود.

شاید مشغله زیاد مجیدی و مسئولیت سنگین او در استقلال باعث شده دچار ضعف حافظه شود اما کیست که نداند فرهاد در یک مقطع حساس آبی‌ها را به بهانه بیماری دخترش ترک کرد و سر از الغرافه قطر درآورد. مجیدی که پس از چند سال بازی در خارج از ایران در بازگشت مجدد خود به استقلال موفق شد به همراه این تیم قهرمانی در جام حذفی ۸۷-۸۶ و قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران ۸۸-۸۷ را به دست آورد، در پایان نیم فصل ۹۱-۹۰ در تصمیمی ناگهانی استقلال را ترک کرد و خیلی‌ها جدایی او را باعث ناکامی آبی‌ها عنوان کردند.

پرویز مظلومی که در آن زمان مربی استقلال بود، اعتقاد داشت جدایی فرهاد مجیدی در نیم‌فصل باعث ناکامی استقلال در کسب مقام قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران در پایان فصل ۹۱-۹۰ بوده ‌است. بنابراین صحبت از عرق به پیراهن و باشگاه و عتاب به بازیکنان جوان‌تر به خاطر این موضوع از سوی فرهاد، شاید برای بسیاری خریدار نداشته باشد.

فرهاد مجیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر