کد خبر: 760822 A

تمام شد. همه رویاهای طول و درازی که هواداران یونایتد با حضور سولشر در سر می‌پروراندند، رنگ باخت. تیمی که بعد از آغاز نحس یا مورینیو، با سولشر آغازی توفانی داشت و همه تصور می‌کردند دوران نکبتی ناکامی به سر آمده و شاگرد خلف فرگی کبیر می‌تواند منچستر را بعد از یک دوره عسرت به کرانه موفقیت برساند اما ماه عسل اوله خیلی زود در اولدترافورد تمام شد و منچستر با او حتی نتوانست سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کند. آنچه یک سقوط تمام عیار برای شیاطین سرخ به شمار می‌فت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منچستریونایتد این هفته برابر تیم رده بیستمی و سقوط کرده هادرسفیلد در نهایت با نتیجه 1-1 متوقف شد تا شانس صعود به لیگ قهرمانان برای فصل بعد را به طور کامل از دست بدهد تا تردیدهای جدی برای آینده منچستر با سولشر به‌وجود بیاید. بعد از این ناکامی تلخ حالا سرمربی نروژی با صراحت و تلخی کم دیده شده‌ای درباره منچستر این فصل و آینده حرف می‌زند و معتقد است این جایگاه واقعی یونایتد با توجه به شرایط فصل جاری بوده است.

سولشر گفت: من ذاتا انسانی خوشبین هستم و فکر می‌کنم بهترین راه نگرش به بازی فوتبال، لبخند زدن است اما حالا همه ناامید هستیم که نتوانستیم راهی لیگ قهرمانان شویم اما این بازتاب واقعی شرایط باشگاه بوده و به نظرم لیگ اروپا جایگاه مناسبی برای این فصل یونایتد است.

وی افزود: ما باید اطمینان حاصل کنیم که در حال نزدیک شدن و حرکت صعودی در جدول لیگ برتر خواهیم بود زیرا باشگاه‌های بزرگ و خوب دیگری نیز وجود دارند که در تلاش برای کسب موفقیت در این رقابت‌ها هستند. تیم‌هایی چون لستر، اورتون، واتفورد و احتمالا نیوکاسل وجود دارند که در تعقیب یونایتد هستند. وظیفه من این است که برای باشگاه منچستریونایتد کار و تلاش کنم.

اوله تاکید می‌کند از عذرخواهی نمی‌هراسد: من باید باشگاه و بازیکنان را مدیریت کنم، بله، شما به مردم فرصتی می‌دهید اما گاهی اوقات باید بی‌رحم بوده و بگویید که با عرض پوزش، شما شانس خود را استفاده کردید و من نمی‌ترسم که این کار را انجام دهم.

سرمربی منچستریونایتد می‌گوید اینکه یونایتد حتی در فصل آینده بتواند یکی از مدعیان اصلی قهرمانی لیگ برتر باشد، واقع‌گرایانه نیست. منچستریونایتد از زمان جدایی سرالکس فرگوسن از این تیم در فصل 2013-2012 تاکنون دیگر موفق به قهرمانی در لیگ برتر نشده. سولشر تاکید می‌کند تیمش فصل آینده حتی برای به پایان بردن فصل به‌عنوان یکی از شش تیم اول لیگ باید بجنگد و چنین موفقیتی را با چنگ و دندان به دست بیاورد، چه برسد به اینکه بخواهد یکی از مدعیان اصلی قهرمانی باشد. سولشر در این باره گفت: من با اد وودوارد، خانواده گلیزر و 

دیگر مالکین باشگاه جلساتی داشته‌ام و متوجه شدم آنها نسبت به شانس‌ منچستریونایتد نگاه کاملا واقع‌بینانه‌ای دارند و می‌دانند در حال حاضر کجا هستیم، به کجا می‌خواهیم برسیم و این رسیدن به چه مقدار زمان نیاز خواهد داشت.

سرمربی یونایتد در ادامه گفت: در یک فصل نمی‌توان 27 امتیاز بیشتر از فصل قبل به دست آورد. این روند تدریجی است. وضعیت ما فقط امسال اینطوری نیست. عملا پنج شش سال است که در همین جاهای جدول هستیم که شکی وجود ندارد برای ما خوب نیست، از این بابت ناراحتیم. امیدوارم در فصل آینده بتوانیم بهتر نتیجه بگیریم.

سولشر می‌گوید یونایتد فصل آینده هم یکی از بخت‌های اصلی قهرمانی نخواهد بود و حتی اگر به خود نجنبد و در مسیر درست حرکت نکند، حتی ممکن است از جمع شش تیم اول لیگ هم خارج شود: اینکه فصل آینده مدعی قهرمانی باشیم، واقع‌گرایانه نیست. بله من آدم خوشبینی هستم ولی این به نظرم واقع‌گرایانه نیست چون دو تیمی که الان در صدر جدول هستند از چند تیم بعدی به مراتب جلوتر افتاده‌اند و رسیدن به آنها و سبقت گرفتن از آنها به این سادگی نخواهد بود و در یک زمان کوتاه اتفاق نمی‌افتد.

خیلی‌ها معتقدند حالا که یونایتد سهمیه لیگ قهرمانان را نگرفته، بازیکنان بزرگ از پیوستن به این تیم منصرف می‌شوند. سولشر اما نظری متفاوت از این دارد: حرف آخر در مورد جذب یا جدایی بازیکنان را من می‌زنم و در این رابطه ملاقات‌های پیوسته‌ای با سران باشگاه دارم. از شرایط راضی هستم و حدس می‌زنم باید 250 بازیکن جذب کنیم؛ چرا که شما رسانه‌ها منتظر این هستید تا از بازیکنانی که باید جذب کنیم، بنویسید و امیدوارم بتوانیم کسانی را به خدمت بگیریم که بتوانید چیزهای خوبی در موردشان بنویسید اما هنوز چیزی مشخص نیست.

سرمربی نروژی ادامه داد: در برنامه‌های درازمدت باید به لیگ قهرمانان فکر کنیم. ما سال بعد در لیگ قهرمانان نیستیم اما شگفت‌زده خواهید شد اگر بگویم که چند مدیر برنامه در حال پیشنهاد دادن بازیکنان‌شان به ما هستند. شاید این عبارت درستی نباشد ولی واقعیت دارد. آنها می‌گویند که بازیکنان‌شان عاشق پیوستن به یونایتد هستند؛ با وجود اینکه هنوز مشخص نیست ما فصل بعد در لیگ قهرمانان خواهیم بود یا خیر. این بزرگی و عظمت یونایتد را نشان می‌دهد و اینکه آنها می‌دانند ما بالاخره به روزهای خوب‌مان بر می‌گردیم. در سال‌های اخیر از استانداردهای همیشگی‌مان به دور بوده‌ایم و الان هم در وضعیت سختی قرار داریم و این وظیفه من و باشگاه است تا خیلی زود این شرایط را تغییر دهیم. در هر صورت بازیکنان بزرگ دوست دارند به یونایتد بیایند و نباید از این جهت کسی شگفت‌زده شود.

جدول فصل آینده فوتبال لیگ قهرمانان ماه عسل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر