کد خبر: 760760 A

هنوز جوهر امضای امیر علی‌اکبری با UFC خشک نشده که به یکباره خبر شکایت از او یک شوک تازه را به ورزش ایران وارد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در نخستین روز هفته جاری بود که امیر علی‌اکبری فایتر نامدار ایران در نشست خبری خود از ورودش به سازمان UFC خبر داد. حتی در همان نشست هم صفحه آخر قرارداد خود را به طور نمادین امضا کرد تا نشان بدهد رسما وارد این سازمان معتبر حرفه‌ای شده است. در همین نشست هم امیر از آرزوهایش گفت و از اینکه می‌خواهد در آینده‌ای نه چندان دور به پولدارترین ورزشکار دنیا تبدیل شود اما ظاهرا همه اینها یک رویا بوده چرا‌که خیلی زود اخبار حاشیه‌ای درباره امیر شروع شد. نخستین خبری که درباره امیر منتشر شد و بودار هم به نظر می‌آمد ماجرای کنترل آزمایش دوپینگ او از سوی آمریکا بود.

طبق قرار‌دادی که او با این سازمان داشت، امیر باید 6 ماه از سوی این سازمان تحت کنترل دوپینگ قرار بگیرد تا بتواند نخستین مسابقه خود را برگزار کند اما موضوعی مهم‌تر از این در فضای مجازی منتشر شد که هنوز در واقعی بودن یا مجازی بودن آن تردید وجود دارد. هنوز حواشی خبر تحت کنترل بودن امیر تمام نشده بود که نوبت به الکسی یاتسنکو رییس سازمان ACA روسیه رسید تا با انتشار بیانیه‌ای در فضای مجازی از غیرقانونی بودن قرارداد امیر علی‌اکبری و سازمان UFC خبر بدهد! خبری که همانند یک شوک بود به امیر و هوادارانش در ایران.

کمتر از 48 ساعت از نشست خبری امیر علی‌اکبری و اعلام رسمی ورودش به UFC می‌گذشت که رییس سازمان ACA که علی‌اکبری قبلا برای آن مبارزه می‌کرد، به قرارداد جدید او با سازمان UFC واکنش نشان داد و در اینستاگرام مدعی شد که امیر هنوز به تعهداتش در قبال این سازمان عمل نکرده است. الکسی یاتسنکو رییس سازمان ACA روسیه بیانیه‌ای در اینستاگرام منتشر کرد و مدعی شد که امیر نمی‌تواند با سازمان آمریکایی قرارداد امضا کند: «فایتر ایرانی امیر علی‌اکبری از انعقاد قرارداد با سازمان UFC خبر داده در حالی‌که فراموش کرده تحت قرارداد قانونی سازمان ACA است. ما به ورزشکار (امیر علی‌اکبری) این مساله را یادآوردی کردیم و اخطاری را هم برای نایب رییس و مچ میکر UFC «شان شلبی» و «مایک ماینارد» به همراه تمام مدارک و مستندات فرستادیم‌. منتظر توضیحات فایتر و مسوولیت‌پذیری سازمان UFC خواهیم بود. باید منتظر واکنش امیر علی‌اکبری و سازمان UFC در این خصوص باشیم!»

هنوز مشخص نیست که این خبر تا چه اندازه واقعیت دارد. شاید به همان کری‌های روسیه و آمریکا مربوط باشد و شاید هم نوعی سنگ‌اندازی روس‌ها باشد اما اگر این خبر واقعیت داشته باشد، آنگاه می‌تواند اتفاقات سخت و دشواری را برای فایتر ایرانی در پی داشته باشد. امیر علی‌اکبری سال گذشته حضور پر‌حاشیه‌ای را در این سازمان داشت و به نظر می‌آمد وقتی که او تصمیم می‌گیرد با یک سازمان جدید قرار‌داد امضا کند به این معنی است که قراردادش با این سازمان به پایان رسیده اما بیانیه عجیب رییس این سازمان حواشی زیادی را به وجود آورده است. البته همه موارد فقط در یک پست که در فضای مجازی منتشر شده به وجود آمده و هنوز به طور کتبی بحثی مطرح نشده است. به همین دلیل مشخص نیست که آیا قابل استناد است یا نه؟ شاید هم این یک شیطنت رسانه‌ای برای امیر علی‌اکبری باشد و شاید هم یک اشتباه مرگبار...

هر چه هست باید منتظر روزهای آینده ماند و دید که به طور رسمی چه اتفاقی رخ می‌دهد. در صورتی که گفته‌های این فرد واقعیت داشته باشد، آنگاه علاوه بر اینکه قرارداد امیر با سازمان UFC منتفی می‌شود، می‌تواند جریمه مالی سنگین و محرومیت یکساله هم برای امیر در پی داشته باشد. حداقل جرایم مالی برای امیر این است که او باید مبالغی که تا کنون دریافت کرده است را باید پس بدهد که تقریبا مبلغی در حدود 250 هزار دلار می‌شود. ضمن اینکه به اعتبار حرفه‌ای این فایتر ایرانی هم آسیب زیادی می‌زند.

نویسنده: محسن وظیفه

ایران دوپینگ رسانه فضای مجازی امیر علی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر