کد خبر: 760557 A

چالشی جدید در انتظار آقای خاص؛

سلتیک تلاش فوق‌العاده‌ای برای استخدام ژوزه مورینیو به‌عنوان مربی‌اش آغاز کرده است.

به گزارش ایلنا، مربی پرتغالی که پنج ماه پیش از منچستریونایتد اخراج شده، هنوز درباره تیم بعدی‌اش تصمیمی نگرفته و همین باعث شده قهرمان اسکاتلند به فکر جذب مربی 56 ساله پرتغالی بیفتد که احتمالا در هفته‌های پیش رو با پیشنهادهای متعددی مواجه خواهد شد. گفته می‌شود لیون و رم هم به دنبال نشاندن مربی پرافتخار و جنجالی روی نیمکت خود هستند.

گویا میزان دستمزد پیشنهادی سلتیک قابل توجه است. هر چند بعید است مورینیو در تصمیم‌گیری عجله کند.

رفتن به اسکاتلند باعث می‌شود این مربی بتواند به کلکسیون جام‌هایش عناوین بیشتری اضافه کند. سلتیک با پیروزی 3 بر صفر این هفته برابر آبردین برای هشتمین بار پیاپی قهرمان لیگ اسکاتلند شد و می‌تواند با آوردن مورینیو نخستین تیم تاریخ فوتبال شود که 10 قهرمانی پیاپی در لیگ به دست می‌آورد.

بعد از آنکه برندان راجرز قبل از اتمام قراردادش گلاسکو را ترک کرد تا به لسترسیتی برود، نیل لنون جایش را گرفت و او که هواداران زیادی در میان تصمیم‌گیران باشگاه دارد، شاید به صورت دائم این پست را تحویل بگیرد. شاید بخشی از تصمیم‌گیری مورینیو به این بستگی داشته باشد که به این باور برسد که این تیم می‌تواند به موفقیت‌های قابل توجهی در لیگ قهرمانان برسد در حالی که در فصل‌های اخیر در رقابت‌های اروپایی حرفی برای گفتن نداشته. در مقدماتی لیگ قهرمانان این فصل، سلتیک برابر آاک آتن حذف شد و در لیگ اروپا هم تنها تا یک شانزدهم نهایی پیش رفت که به وسیله والنسیا حذف شد.

مورینیو گفته دوست دارد به کار در انگلیس ادامه دهد اما شیوه جدایی از منچستریونایتد شاید تیم‌های دیگر را در دنبال کردن او دچار تردید کرده باشد.

سلتیک البته تاکید دارد که پیشنهاد چندان محکمی برای جذب مورینیو ارائه نکرده است.

منبع: دیلی میل

 

ژوزه مورینیو سلتیک اسکاتلند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر