کد خبر: 760434 A

بازی امشب ذوبی‌ها مقابل نماینده عراق برای هر دو تیم اهمیت ویژه‌ای دارد.

به گزارش ایلنا، ذوب‌آهن ایران سه‌شنبه در بغداد میهمان الزورای عراق است که برای صعود تلاش می‌کند.

ذوبی‌ها که تا الان موفق‌ترین نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا 2019 بودند، اگرچه صعودشان به دور بعد را قطعی کردند اما به دنبال این هستند که به‌عنوان تیم اول راهی مرحله بعد شوند تا در ادامه هم شرایط بهتری داشته باشند. ذوب‌آهن اصفهان امشب در حالی در عراق به دنبال پیروزی است که در ایران نتوانست مقابل الزورا 3 امتیاز را کسب کند و به تساوی بدون گل رسید. ضمن اینکه بازی برگشت 2 تیم شرایط متفاوتی دارد.  

در بازی رفت، با توجه به اینکه شرایط تیم‌ها مبهم بود و شناختی از یکدیگر نداشتند، سعی بر محک زدن همدیگر بود اما حالا هم شناخت بیشتر شده و هم شرایط جدول مشخص است. حالا الزورا آخرین شانس خود را برای صعود باید امتحان کند. این تیم که 4 امتیازی است برای اینکه بتواند جای النصر عربستان را به‌عنوان تیم دوم بگیرد، باید به پیروزی برسد و البته امیدوار باشد که النصر نتواند الوصل را شکست دهد.

با این شرایط، بازی الزورا و ذوب‌آهن خیلی حساس شده. همین حساسیت هم بدون شک هواداران زیادی را به ورزشگاه می‌کشاند تا بتوانند شانس خود را بالا ببرند. تیم الزورا در این بازی قبل از اینکه به فکر گل زدن باشد، باید خط دفاع خود را به گونه‌ای بچیند که گل نخورد.

این تیم با وجود بازیکنانی مثل عمر المنصوری مهاجم مراکشی خود، علا عباس و... تا الان گل‌های خوبی زده اما به راحتی دروازه‌اش باز شد که این مساله برایشان دردسر بزرگی ساخت. با این شرایط، به نظر می‌رسد الزورا در ابتدا به دنبال گل نخوردن خواهد بود و بعد از آن سعی دارد از تک موقعیت‌ها استفاده کند تا گل بزند و 3 امتیاز را به دست بیاورد.

تیم ذوب‌آهن هم احتمالا چنین هدفی را دنبال خواهد کرد چون نیازی به گل زدن و پیروزی ندارند اما برای اینکه به‌عنوان تیم اول صعود کنند، قبل از هر چیز تلاش خواهند کرد تا گل نخورند و پس از آن روی ضدحملات به دنبال گل زدن باشند. 

بازی الزورا عراق و ذوب‌آهن ایران ساعت 19:30 سه‌شنبه 17 اردیبهشت در شهر کربلای عراق برگزار خواهد شد که کریشتانا پریرا با کمک دنی هماتوگا و ولادا اسنجیوا از سریلانکا، قضاوت آن را به عهده دارند. نکته جالب این است که ورزشگاه خانگی الزورا ظاهرا در بغداد است اما این بازی مهم و حساس قرار است در کربلا انجام شود که جای تعجب دارد. حالا باید دید اسب‌های بالدار عراقی می‌توانند در این بازی مهم و حساس به پیروزی برسند یا گاندوی ایرانی.

لیگ قهرمانان آسیا ذوب آهن اصفهان الزورا عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر