کد خبر: 760148 A

باشگاه پرسپولیس با وجود اطمینان از وضعیت محرومیت در بازی روز دوشنبه، با توجه به حساسیت‌ها نزد هواداران، پیگیری مجددی را انجام داد و به این منظور تماس‌هایی با ازبکستان برقرار شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، باشگاه پرسپولیس با وجود اطمینان از وضعیت محرومیت در بازی روز دوشنبه، با توجه به حساسیت‌ها نزد هواداران، پیگیری مجددی را انجام داد و به این منظور تماس‌هایی با ازبکستان برقرار شد. نتیجه حاصل شده موید این نکته بود که که «دوستونبک» تنها بازیکن دو اخطاره پاختاکور بود.

آمارهای اشتباه که گاهی در گزارش بازی‌های رسانه‌ای ثبت می‌شود بعد از بازی روز دوشنبه برابر پاختاکور باعث ایجاد شبهاتی شد تا در شبکه‌های اجتماعی و افکار عمومی شاهد واکنش‌های مختلفی باشیم.

 بعضی هواداران این خواسته را از باشگاه داشتند که پیگیری شود؛ چرا کوواتوف دروازه‌بان این تیم با وجود دو اخطاره بودن در بازی دوشنبه حضور داشته است، حال آن که چنین نبود.

چنین آمارهایی عاری از خطا نیستند در حالی که ملاک عمل، گزارش‌های رسمی داوری است و در چنین سطحی از مسابقات، گزارش‌ها نزد مراجع رسمی محفوظ هستند. اخبار درج شده در سایت رسمی باشگاه هم موید این نکته است که مسایل تیم پاختاکور، حتی نقل و انتقالات این باشگاه کاملا زیر نظر بوده است.

پیش از این بازی نه تنها درباره کوواتوف بلکه در مورد ایگور کریمتس نیز اخباری منتشر شده بود مبنی بر اینکه محروم است، حال آن که وی در این بازی‌ها یک بار دو اخطاره شده و از یک بازی نیز محروم شده بود. به این ترتیب او نمی‌توانست مجددا دو اخطاره شده باشد. درباره دروازه‌بان پاختاکور هم باید گفت او یک اخطار دریافت کرده است که مربوط به بازی قبلی این تیم برابر السد می‌شد و کارت زرد دیگری در گزارش‌های داوری برای وی ثبت نشده است. با این وجود با توجه به شبهات، در نشست مدیران پیش از بازی نیز نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا بر اساس همین گزارش‌ها، محرومان از بازی را معرفی کرد. با این وجود، با توجه به مسایل مطرح شده و در احترام به خواست هواداران، موضوع را بار دیگر در ازبکستان پیگیری کردیم و نتیجه همان بود که روز گذشته نماینده کنفدراسیون اعلام کرده بود.

 با تمام این اوصاف، برای اطمینان خاطر بیشتر مجدد از ای اف سی استعلام لازم اخذ خواهد شد. البته جدای از این مطلب تردیدی نیست که پرسپولیس در این دوره از رقابت‌ها به گواه نظرات کارشناسی داوری، قربانی بزرگ اشتباهات داوری بوده است که لطمه آن به باشگاه و هواداران جبران ناپذیر خواهد بود.

البته چاره‌ای جز پذیرش این مساله وجود ندارد و از حالا باید به فکر ادامه ماموریت در لیگ برتر و جام حذفی و البته دوره بعدی لیگ قهرمانان آسیا باشیم. همچنین باید انرژی خود را معطوف به حمایت از بازیکنان و مربیان کنیم که باید بلافاصله آماده کارزارهای بعدی شوند.

در شرایط فعلی انسجام خانواده پرسپولیس باید بیش از هر زمانی باشد. همان عاملی که ثمره روی آوردن به آن را در همین سال‌های اخیر دیده‌ایم.

 

پرسپولیس پاختاکور ازبکستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر