کد خبر: 759775 A

بررسی شرایط استقلال در جدول گروه C لیگ قهرمانان آسیا؛

استقلال هر نتیجه‌ای به جز پیروزی در بازی امروز کسب کند کارش در لیگ قهرمانان آسیا تمام می‌شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، استقلال در هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا امشب از ساعت 20:30 در ورزشگاه آزادی میزبان الدحیل قطر است. شاگردان مجیدی در حالی به مصاف حریف سرسخت قطری می‌روند که اصلاً اوضاع خوبی در جدول ندارند و با وجود اینکه مثل پرسپولیس 4 امتیاز از 4 بازی قبلی خود دارند و اتفاقا یک پله بالاتر از این تیم در جدول گروه C در رتبه سوم قرار گرفته‌اند ولی کارشان به مراتب سخت‌تر از دیگر نماینده ایران است چرا که فاصله‌شان با صدر جدول بیشتر است.

به بررسی وضعیت استقلال در گروه C و تاثیر نتیجه بازی امشب می‌پردازیم.

 

اگر استقلال پیروز شود

برتری برابر الدحیل نتیجه لازم استقلال برای بازی امشب است و تنها چاره‌شان برای ماندن در رقابت‌ها. استقلال با شکست دادن الدحیل در آزادی 7 امتیازی می‌شود و هم امتیاز با این تیم خواهد بود ولی شکست 3-0 در بازی رفت کار آنها را سخت کرده و اگر آبی‌پوشان نتوانند با نتیجه‌ای بهتر از آن حریف خود را شکست دهند در رتبه سوم باقی می‌مانند. برتری مقابل الدحیل با اختلاف 4 گل هم کار خیلی دشواری است و اگر استقلال موفق به انجامش شود یک شاهکار انجام داده است که احتمالش بسیار ضعیف و دور از ذهن است.

با این حال برد استقلال با هر نتیجه‌ای آنها را امیدوار نگه خواهد داشت. نتیجه بازی الهلال - العین در عربستان هم مهم است. الهلال با برتری مقابل العین با 12 امتیاز صعودش قطعی می‌شود و اگر الدحیل استقلال را شکست ندهد سرگروهی خود را هم قطعی می‌کند. در این صورت آبی‌ها در هفته پایانی مقابل العین حذف شده قرار می‌گیرند و باید منتظر باشند الدحیل نتواند در قطر از سد الهلال عبور کند و تیم عربستانی حداقل یک تساوی بدست بیاورد تا استقلال صعود کند. در صورت برتری الهلال در هفته پایانی استقلال مشروط به برد الدحیل در بازی امروز یک تساوی از العین می‌خواهد.

 

اگر بازی مساوی شود یا استقلال ببازد

تساوی در این بازی یعنی 5 امتیازی شدن استقلال و 8 امتیازی شدن الدحیل و با توجه به نتایج بازی رو در رو کار استقلال تمام خواهد شد. سرگروهی الهلال قطعی می‌شود و العین اگر الهلال را برده باشد می‌تواند با بردن الدحیل صعود کند ولی اگر الهلال نبازد تکلیف صعود کننده‌های این گروه در این هفته مشخص خواهد شد. با شکست استقلال هم کار این تیم و هم کار العین تمام خواهد شد.

Screenshot_2019-05-06 جدول لیگ قهرمانان آسیا (2019) - گروه C

استقلال تهران العین امارات الهلال عربستان الدحیل قطر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر