کد خبر: 759045 A

همه جای دنیا به دنبال سرمربیان جوان هستند

پیشکسوت استقلال معتقد است مجیدی باهوش است و اگر گفته که فقط تا آخر فصل می‌ماند نشان از درایت او دارد .

به گزارش ایلنا، استقلال تهران در اولین دیدار با حضور فرهاد مجیدی روی نیمکت این تیم پس از تعلیق قرارداد وینفرد شفر به برتری مقابل استقلال خوزستان دست پیدا کرد اما کماکان 4 امتیاز با صدر جدول رده بندی فاصله دارد. درباره اولین حضور فرهاد مجیدی با شاهرخ بیانی، پیشکسوت استقلال صحبت کردیم که در ادامه می‌خوانید:

استقلال در اولین بازی با فرهاد مجیدی برنده شد، چطور بود؟

با شکستی که مقابل پدیده داشتیم شانس قهرمانی از دست رفت و در این بین یکسری وظایف برعهده باشگاه است اما اگر دست من بود، شفر را تا آخر بازی‌های فصل نگه می‌داشتم. ما دو بازی نسبتا آسان داریم و چون امسال تمام جام‌ها را از دست دادیم به دنبال کسب سهمیه لیگ قهرمانان برای فصل آینده هستیم. اگر در دو بازی دیگر برنده شویم به احتمال زیاد می‌توانیم به این هدف دست پیدا کنیم و یک هدیه کوچک به هوادارانمان بدهیم. هواداران ما چند سال است که جام نگرفته‌اند و ناراحت هستند که حق هم دارند به خصوص با هزینه‌هایی که امسال برای تیم شد فکر می‌کنم که گرفتن سهمیه یک مقدار می‌تواند روح هواداران را جلا بدهد.درباره فرهاد هم باید بگویم که او بسیار باهوش و باانگیزه است. خیلی خوشحالم که اولین حضور او با سه امتیاز حساس همراه بود. استقلال خوزستان هم بازی خوبی انجام داد اما تمرکز بازیکنان ما باعث شد که در این مسابقه برنده باشیم.

شما هم با کم شدن انگیزه شفر در فصل دوم موافق هستید؟

می‌گویم شفر اگر تا آخر فصل می‌ماند اتفاق خاصی نمی‌افتاد و بالاخره هر سرمربی یک تفکراتی برای خودش دارد، من هم موافقم که جلوی پدیده به خصوص ترکیب خوبی نداشتیم. به این خاطر که یک بازیکن حتما بازی کند، چهار پست ما بهم ریخت. ما می‌توانستیم خیلی راحت‌تر وریا را در جای خودش بگذاریم، داریوش شجاعیان هافبک دفاعی نباشد، روزبه چشمی می‌توانست هافبک بازی کند و همین بهم خوردن‌ها سبب شد که نتوانیم نتیجه بگیریم. بازی با پدیده اهمیت زیادی داشت و شاید می‌شد با سه بازی بعدی شانس قهرمانی را هم زنده نگه داریم اما نشد و کاری هم نمی‌توان کرد.

نظرتان در خصوص قراردادبالای ساشا شفر در استقلال چیست در حالی از کمیته فنی در این تیم استفاده نشد؟

من اگر این را تایید کنم یک مقداری کمیته فنی را بالا برده‌ام اما در هر صورت در همه جای دنیا کمیته فنی وجود دارد، کمیته فنی هم برای این مواقع بکار می‌آید. از اول یک فصل فوتبالی کمیته فنی می‌تواند برای انتخاب سرمربی کمک کند و در طول فصل هم می‌تواند در امر آنالیز بازی‌ها کمک کند. فکر می‌کنم اشتباه اینجا بود که کمیته فنی نادیده گرفته شد تا  شفر از کمک آن محروم شود.

انتخاب فرهاد مجیدی را چطور می‌بینید؟

 او بازیکن بزرگی بوده و امیدوارم که ما مربی سوزی نکرده باشیم. مجیدی باهوش است و اگر گفته که فقط تا آخر فصل می‌مانم نشان از درایت او دارد و امیدواریم که او موفق باشد.

برای انتخاب سرمربی جدید با امیرحسین فتحی گفت و گو می‌کنید؟

ما همیشه حاضر هستیم بدون هیچ چشم داشتی بتوانیم به تیم محبوب مان کمک کنیم و از این به بعد هم اگر از ما نظر بخواهند مشاوره می دهیم.

به نظر شما سرمربی خارجی که قرار است روی کار بیاید جوان یا مسن باشد؟

مربی جوان همیشه باانگیزه است و جرات بیشتری دارد. همه جای دنیا به دنبال سرمربیان جوان هستند و ما هم می‌توانیم یک سرمربی جوان انتخاب کنیم.

 

استقلال لیگ برتر فوتبال شاهرخ بیانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر