کد خبر: 758789 A

امکانات پدیده با مدعیان قهرمانی قابل مقایسه نیست؛

یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم فوتبال پدیده که تیمش برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا می‌جنگد در آستانه دیدار فردا تیمش، گفت: فردا برابر تیمی جنگنده حاضر خواهیم شد و سه امتیاز بازی برابر سایپا برای ما اهمیت زیادی دارد.

به گزارش ایلنا، یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم فوتبال پدیده در نشست خبری پیش از بازی برابر سایپا عنوان کرد: با توجه به وضعیت تیم ما در جدول، بازی فردا برای ما اهمیت خاصی دارد و حساسیت‌های مخصوص به خودش را دارد. فکر می‌کنم گرفتن این ۳ امتیاز برای ما مهم و حیاتی است. مقابل یک تیم خوب بازی داریم که بازیکنانی جنگنده، فیزیکی و جسور دارند. فکر می‌کنم بازی راحتی نخواهیم داشت. با توجه به تغییراتی که در این تیم به وجود آمده است کارک ما سخت‌تر هم خواهد شد.

وی با اشاره به جندگندگی بازیکنانش، این اتفاق را دلیل موفقیت پدیده در این فصل دانست و گفت: ما از جنگندگی بازیکنان‌مان و تفکر مثبتی که داشتند رضایت کامل داریم. آن‌ها روح برتری طلبی داشتند. این برگه برنده ما در این فصل بود. آرزوهای زیادی داریم اما پول نداریم و امکانات ما محدود است. البته نه این که پول نداشته باشیم؛ نسبت به دیگر مدعیان قهرمانی، تیم ما از لحاظ هزینه‌ای و امکاناتی قابل مقایسه نیست. آرزوهای بزرگ و رویاهای خیلی خوبی داریم برای این که خودمان را در نهایت در یک جایگاه خیلی خوب ببینیم. تا آخرین لحظه باید بجنگیم و مبارزه کنیم. انصافاً بازیکنان در این رقابت‌ها مثل یک سرباز می‌جنگیدند و مجروح و زخمی به رختکن برمی‌گشتند. از همه آن‌ها تشکر می‌کنم ولی ما ۳ بازی سخت دیگر در پیش داریم که عملکرد ما در این بازی‌ها مهم است تا در نهایت باعث شادی میلیون‌ها هوادار مشهدی بشویم.

گل‌محمدی در پاسخ به این سوال که پیش‌بینی‌اش از جایگاه پدیده در پایان فصل چیست، عنوان داشت: از لحاظ ریاضی روی کاغذ برای قهرمانی شانس داریم اما کارمان خیلی سخت است. تیم‌های بالای جدول تیم‌هایی نیستند که راحت از این مساله بگذرند. اگر اتفاقات نادری بیفتد شاید به قهرمانی هم برسیم. البته بحث من قهرمانی نیست و تا الان فشاری روی تیم ما نبوده است که قهرمان بشویم ولی از بازیکنانم خواسته‌ام تا آخرین لحظه مبارزه کنند. خیلی از گل‌های ما در لحظات آخر به ثمر رسیده است.

گل‌محمدی در مورد اینکه دلیل افت پدیده و خارج شدن این تیم از کورس قهرمانی، گفت:  مهم‌ترین دلیلش بحث زمین تمرین بود. ما از آذر ماه زمین تمرین خوب نداشتیم و کیفیت تمرین ما خیلی پایین می‌آمد. این دخالت مستقیم در کیفیت مسابقه ما دارد. من در جلسات متعدد با مسؤولان شهری به این موضوع اشاره می‌کردم. نه این که نخواهند به ما زمین بدهند، زمین مناسب در مشهد وجود ندارد که به ما بدهند. واقعاً اذیت شدیم. ما چند هفته به تهران آمدیم ولی دیدیم نمی‌شود و باید تمرین‌مان در مشهد باشد. اگر زمین تمرین خوب داشتیم حداقل ۴، ۵ امتیاز از الان بیش‌تر داشتیم. از نظر امکاناتی در سطح یک باشگاه لیگ برتری نیستیم ولی باید با همه این مسائل مبارزه کنیم.

وی در مورد اینکه آیا برای فصل بعد هم در پدیده می‌ماند یا خیر، اظهار داشت: یکی دو بار صحبت کلی داشتیم تا حدودی هم توافقات خوبی انجام دادیم. این صحبت‌ها در حال انجام است و هنوز به توافق نهایی نرسیدیم.

یحیی گل‌محمدی در مورد شایعاتی که در مورد حضورش در تیم‌های دیگر مطرح شده، گفت: همان‌طور که خودتان گفتید، شایعه است. بعد از این که سایپا بیانیه داد، یک خبرگزاری دو ساعت بعد اعلام کرد که گل‌محمدی با سایپا توافق کرده است. اولاً که من در مشهد بودم دوماً در دو ساعت چگونه می‌شود توافق کرد؟ بعضی شیطنت‌ها وجود دارد تا تمرکز تیم ما را از بین ببرند. البته به این مسائل بی‌تفاوتیم. چیزی که برای ما مهم است ۳ بازی آینده ما است. زحمت زیادی تا این‌جا کشیده‌ایم و دوست نداریم به سراغ حاشیه‌ها برویم و فوتبال‌مان را خراب کنیم.

سرمربی تیم پدیده در مورد اینکه او گزینه اصلی هدایت تیم ملی امید است، اظهار داشت: این‌ها گمانه‌زنی رسانه‌ای است. هیچ صحبتی مستقیماً با من نشده است. هر خبری که راجع به این مسائل به وجود می‌آید واقعاً کذب محض است. راجع به این مسائل هیچ صحبتی نشده است. هر کسی هم بخواهد با من صحبتی کند باید بعد از تمام شدن ۳ بازی ما این کار را بکند. ما زحمت زیادی کشیده‌ایم و راحت به این جایگاه نرسیده‌ایم و می‌خواهیم حداقل یک سهمیه آسیایی بگیریم.

وی در ادامه در مورد اخراج وینفرد شفر و علی دایی نیز عنوان داشت: این را باید در مورد مدیران باشگاه‌های دیگر بپرسید. مربی‌گری شغلی است که هیچ‌وقت تضمینی ندارد و هر لحظه ممکن است در تیمت اتفاقات عجیب و غریب بیفتد. شانس ما بعد از بازی با ما اول شفر اخراج شد و حالا هم دایی از سایپا رفته است. در هر صورت هم آقای شفر و هم آقای دایی از مربیان خوب و زحمت‌کش فوتبال ما هستند و برای آن‌ها آرزوی موفقیت و سلامتی دارم.

وی در پایان در مورد نظرش برای سرمربی تیم ملی گفت: این نظر شخصی من است. امیدوارم این اتفاق بیفتد. با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه بهترین تصمیمی که فدراسیون می‌تواند بگیرد این است که دلارها را ذخیره کند و هزینه سرمربی خارجی را در فوتبال پایه سرمایه‌گذاری کند. به نظر من این کار بهتر است. در نهایت فدراسیون و وزارت ورزش یک تصمیم معقول بگیرند.

 

 

لیگ برتر فوتبال یحیی گل‌محمدی پدیده شهر خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر