کد خبر: 758718 A

در حالی که دیدار نفت مسجدسلیمان - سپیدرود با حواشی و اتفاقات مشکوکی همراه بود، رئیس دپارتمان داوران به تمجید از قضاوت داور پرداخت.

به گزارش ایلنا، داود رفعتی درباره قضاوت داوران در هفته  بیست‌وهشتم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: درباره عملکرد داوران در این هفته باید بگویم که شاهد دو قضاوت خوب و عالی در تبریز و مسجدسلیمان بودیم، دو مسابقه‌ای که هم در بالا و هم در پایین جدول از حساسیت فوق‌العاده‌ای برخوردار بود.

وی در ادامه افزود: سعی کردیم بهترین تیم داوری را برای دیدارهای تراکتورسازی - پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان - سپیدرود رشت چیدمان کنیم که خوشبختانه هر دو تیم داوری بدون هیچ اشتباهی از عهده قضاوت این دو مسابقه برآمدند. بدون تردید داوران این دیدارها مورد تشویق قرار خواهند گرفت.

رفعتی با اشاره به حضور تماشاگران تراکتورسازی در ورزشگاه گفت: جا دارد از تماشاگران تبریزی به دلیل اینکه شرایط مناسبی را برای قضاوت داوران در این مسابقه فراهم کردند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

 وی اضافه کرد: در بازی نفت مسجدسلیمان و سپیدرود رشت شرایط سنگین و وحشتناکی در ورزشگاه حاکم بود. پس از گلی که نفت مسجدسلیمان دریافت کرد، پرتاب سنگ از سوی تماشاگران باعث مصدومیت فیروز کریمی شد تا داور مسابقه نزدیک به 9 دقیقه وقت تلف شده برای این بازی در نظر بگیرد. همچنین هر دو گلی که در این بازی به ثمر رسید کاملاً درست و صحیح بود.

رئیس دپارتمان درباره بازی فولاد خوزستان - پیکان اظهار داشت: این بازی از حساسیت بالای برخوردار نبود و تصمیم گرفتیم، محمدباقر پورباقر را برای قضاوت این بازی انتخاب کنیم. وی برای اولین بار قضاوت مسابقات لیگ برتر را برعهده داشت که خوشبختابه با صلابت و قاطعانه این بازی را سوت زد. جا دارد همین جا به پورباقر تبریک بگوییم. او داور جوان و آینده‌داری است و در مسابقات آتی مطمئناً از وی استفاه خواهیم کرد.

رفعتی در خاتمه خاطر نشان کرد: در بازی روز گذشته سپاهان - ماشین‌سازی گزارشگر تلویزیون نسبت به عملکرد داوران برای تیم سپاهان اظهاراتی مبنی بر ناداوری برای این تیم داشت که اولاً معتقدم این صحبت‌ها فقط باعث تنش در ورزشگاه و تماشاگران تیم‌ها می‌شود. موضوع دوم اینکه  فقط کارشناسان داوری می‌توانند نسبت به عملکرد داوران اظهارنظر و آنها را نقد کنند. ضمن اینکه تمام بازی‌ها توسط گروه آنالیز کمیته داوران بازبینی و بررسی می‌شود و هر مسابقه‌ای که اشتباه داوری داشته باشد، آن را مثل همیشه اعلام خواهیم کرد. از گزارشگران تلویزیونی هر شهر صمیمانه درخواست دارم فقط گزارش بازی را انجام دهند و از تیم‌شان طرفداری نکنند.

 

لیگ برتر فوتبال داود رفعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر