کد خبر: 758667 A

مهاجری، گل‌محمدی، تارتار؛

در حالی پرسپولیس مدعی اصلی قهرمانی است که مربیان استقلالی و پرسپولیسی لیگ در هفته‌های آتی نقش زیادی در سرنوشت جام دارند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، لیگ برتر به پایان هفته بیست و هشتم رسید و حالا به جز یک بازی باقی مانده میان پدیده - سایپا، سایر تیم‌ها 2 بازی دیگر تا تعیین جایگاه و سرنوشتشان در لیگ برتر فرصت دارند. در این شرایط پرسپولیس با فاصله 3 امتیازی نسبت به تیم دوم در صدر جدول قرار دارد و سپاهان و پس از آن استقلال به دنبال این تیم و منتظر لغزش آنها هستند تا جایش را بگیرند.

در این شرایط 3 سرمربی نقش تعیین کننده‌ای در سرنوشت قهرمانی لیگ دارند. یکی از آنها استقلالی است و دو مربی دیگر پرسپولیسی هستند.

 

رضا مهاجری

مهاجری هیچ وقت نه به عنوان بازیکن و نه مربی سابقه حضور در استقلال را نداشته ولی همیشه از علاقه قلبی خود به این تیم صحبت کرده و خود را هوادار متعصب تیم آبی می‌داند. او اگر به عنوان یک استقلالی دوست نداشته باشد پرسپولیس جام قهرمانی را بالای سر ببرد، باید این هفته در ورزشگاه آزادی مقابل پرسپولیس نتیجه بگیرد. اگر ماشین سازی پرسپولیس را شکست دهد، سپاهان با پیروزی مقابل پدیده یک هفته مانده به پایان لیگ برتر جایش را در صدر جدول خواهد گرفت و اگر بتواند به تساوی هم برسد، به سپاهان و استقلال این فرصت را می‌دهد تا به فاصله یک تا دو امتیازی این تیم برسند و کار قهرمانی گره بخورد و به هفته آخر بکشد. با شکست ماشین سازی مقابل پرسپولیس در آزادی تقریباً قهرمانی پرسپولیس قطعی خواهد شد و این تیم با آرامش به مصاف پارس جم در هفته پایانی می‌رود.

 

یحیی گل‌محمدی

هرچقدر مهاجری به عنوان یک استقلالی می‌تواند مانع قهرمانی سرخپوشان شود، گل محمدی به عنوان یک پرسپولیسی می‌تواند به کمک این تیم بیاید. یحیی در مشهد با تیمش در هفته آینده باید به مصافِ سپاهان قلعه‌نویی بروند، یعنی نزدیک ترین رقیب پرسپولیس در کورس و اگر بتوانند امتیاز بگیرند قهرمانی پرسپولیس تا حد زیادی قطعی خواهد شد. اگر سپاهان این بازی را ببازد، پرسپولیس یک تساوی مقابل ماشین سازی برای گرفتن جشن قهرمانی یک هفته زودتر از پایان لیگ برایش کافی است و اگر سپاهان مساوی کند و پرسپولیس ماشین سازان را شکست دهد هم این اتفاق خواهد افتاد. البته انگیزه پدیده برای نتیجه گرفتن در این بازی گرفتن سهمیه آسیایی است و آنها برای خودشان می‌جنگند نه برای رساندن پرسپولیس به جام.

 

مهدی تارتار

او هم یک پرسپولیسی سابق است که نقش پررنگی در معادله قهرمانی لیگ برتر دارد. تارتار در هفته پایانی لیگ برتر در جم میزبان پرسپولیس است و احتمالاً به همراه شاگردانش نظاره‌گر دور افتخار و جشن قهرمانی سرخپوشان خواهند بود.

تارتار این روزها به خاطر اتهاماتی که از سوی فرزاد حاتمی متحمل شده در شرایط بدی به سر می‌برد و خیلی‌ها او را به راه دادن مقابل تیم محبوبش متهم می‌کنند و همین موضوع ممکن است روی تمرکز او و بازیکنانش برای این بازی تاثیر منفی گذاشته و مطرح کردن این مسائل به زیان رقبای پرسپولیس خواهد بود.

پارس جم این روزها حال و روز خوشی ندارد و شکست روز گذشته مقابل ذوب آهن نشان می‌دهد در شرایط عادی هم نباید از این تیم که انگیزه‌ای هم ندارد توقع داشت که مانع قهرمانی پرسپولیس شود و شکست این تیم را نباید به مسائل دیگری ربط داد.

 

لیگ برتر فوتبال مهدی تارتار یحیی گل‌محمدی رضا مهاجری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر