کد خبر: 758644 A

باشگاه استقلال در هفته‌های اخیر با حواشی زیادی روبرو شده‌است؛ اتفاقاتی که مدیران این باشگاه در کنترل آن ناتوان بودند تا تیمی که یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی بود از کورس مدعیان خارج شود.

به گزارش ایلنا، استقلال در این فصل لیگ برتر شروع خوبی نداشت اما با نتایج خوب در نیم فصل دوم رفته رفته توانست خودش را به بالای جدول برساند و حتی شانس خوبی برای قهرمانی در لیگ برتر داشته باشد. در حالی که هواداران استقلال به قهرمانی در لیگ برتر بعد از 6 سال امیدوار بودند، شکست این تیم در دربی استقلال را وارد حواشی کرد و لغزش گاه و بی‌گاه آن‌ها در بازی‌های اخیر باعث شد استقلال به طور کامل از کورس قهرمانی لیگ برتر خارج شود. 

این اتفاقات دلایل زیادی داشت اما مطمئنا ناتوانی مدیریت باشگاه استقلال در کنترل این حواشی یکی از دلایل اصلی اتفاقات رخ داده در باشگاه استقلال بود. هیئت مدیره و خصوصا مدیرعامل باشگاه استقلال در هفته‌های اخیر نسبت به موضوعات مختلف موضع‌گیری‌های متفاوتی داشتند که حتی گاهی اوقات این اظهار نظرها با هم در تضاد کامل بوده‌اند؛ موضوعی که باعث شده هواداران این تیم و اصحاب رسانه اعتماد چندانی به حرف‌های کادر مدیریتی باشگاه نداشته باشند و تا اتفاقی را به چشم نبینند، باور نکنند. 

در فاصله چند ساعت بعد از شکست استقلال برابر پدیده خبر اخراج وینفرد شفر و انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی این تیم از رسانه‌های رسمی و غیر رسمی مخابره شد و حتی معاون فرهنگی باشگاه نیز از اخراج قطعی سرمربی این تیم داد اما امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال این خبر را تکذیب کرد. تکذیب این خبر توسط فتحی زیاد طول نکشید و یک روز بعد مدیرعامل باشگاه استقلال شخصا اخراج وینفرد شفر از استقلال را اعلام کرد. 

خبر دیگری که این روزها در باشگاه استقلال حواشی زیادی با خود به همراه داشت جدایی الهیار صیادمنش و انتقال او به یک تیم ترکیه‌ای بود. حتی گفته شد که استقلال بازیکن خود را فروخته و با باشگاه ترکیه‌ای به توافق رسیده. واکنش مدیرعامل باشگاه استقلال در قبال این خبر نیز طبق انتظار مطابق قبل بود و فتحی سعی کرد این خبر را در ابتدا تکذیب کند. اما با گذشت چند روز مشخص شد صیادمنش در پایان فصل از استقلال جدا می‌شود تا بار دیگر ناهماهنگی در تیم مدیریتی باشگاه استقلال به چشم بخورد. 

آخرین و شاید مهم‌ترین باری که شاهد اظهارات ناهماهنگ و متضاد هم از مدیران استقلال بودیم به بحث انتخاب جانشین وینفرد شفر مربوط می‌شود. در حالی که امیرحسین فتحی و خطیر قویا از انتخاب یک سرمربی خارجی بزرگ برای حضور روی نیمکت استقلال در فصل آینده خبر دادند، یکی از اعضای هیئت مدیره استقلال در گفت و گو با یک برنامه رادیویی اعلام کرد که یک سرمربی ایرانی فصل آینده روی نیمکت استقلال می‌نشیند. اتفاقی که اگرچه ممکن است شایعه باشد  ولی در صورت به حقیقت پیوستن مطمئنا واکنش بدی از سوی هواداران این تیم در پی خواهد داشت. 

درست یا غلط بودن این موضوعات اهمیت چندانی ندارد، موضوعی که مدیران باشگاه استقلال و خصوصا مدیرعامل این باشگاه باید به آن توجه کنند این است که باید هماهنگی بیشتری با هم داشته باشند و قبل از مصاحبه با هم هماهنگ باشند. 

استقلال لیگ برتر فوتبال وینفرد شفر امیرحسین فتحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر