کد خبر: 758533 A

دلیلی نمی‌بینم به مجیدی توصیه‌ای کنم

مدیرعامل اسبق استقلال برخورد مسئولان این تیم با سرمربی المانی را نمی پسندد.

به گزارش ایلنا، امیررضا واعظ اشتیانی مدیرعامل اسبق استقلال معتقد است اگر فرهادمجیدی در این 5 بازی به موفقیت برسد ان وقت میران استقلال چگونه می خواهند جواب افکار عمومی را بدهند. با او در مورد شرایط این روزهای استقلال به گفتگو نشستیم.

 

* استقلال را بعد از برد مقابل استقلال خوزستان چطور ارزیابی می‌کنید؟

استقلال به این برد نیاز داشت به دلیل اینکه باید از لحاظ تیمی به یک آرامشی می‌رسید. فکر می‌کنم این برد به استقلال خیلی کمک خواهد کرد تا در ادامه بتوانند با اضطراب کمتری به میدان بروند. البته تیم حریف هم تیمی نبود که بتواند حرفی برای گفتن داشته باشد. من زیاد در مسائل فنی وارد نیستم اما این را می‌دانم که به نظر من بازیکنان استقلال با استرس بالایی بازی می‌کردند. دلیل گل خوردنشان هم همین بود که آرامش لازم را نداشتند.

* مرتضی تبریزی هم بعد از مدتها در ترکیب تیم به طور ثابت بازی کرد.

حق تبریزی را ضایع کردند و با وی برخورد خوبی نشد. به نظر من وقتی یک پول خوب می‌دهید و یک بازیکن باکیفیت می‌آورید نباید او را به یک عنصر خنثی تبدیل کنید.

 

* مدیران استقلال شفر و پسرش را به تمرین راه ندادند. نظر شما چیست؟

کار خوبی نبود. اصلا او دوست دارد به عنوان یک هوادار در تمرین حضور یابد و آن را تماشا کند یا اصلا می‌خواسته ببیند کسی که دستیارش بوده و الان سرمربی شده، تیمش را چگونه تمرین می‌دهد. اینها نباید بهانه دست شفر می‌دادند. خیلی بد است نگهبانی که تا دیروز می‌خواسته با شفر عکس بگیرد الان جلوی ورود او را می‌گیرد.

 

* فتحی به عنوان مدیرعامل استقلال در مصاحبه‌ای اعلام کرده که پرداختی به شفر را برای فصل آینده به نزدیک صفر می‌رسانیم به نظر شما این امر امکان پذیر است؟

شما به صحبت عضو هیات مدیره توجه کنید که گفته طرفداران بیشتر مهم هستند تا قرارداد شفر یعنی اینکه باید یک پولی به شفر پرداخت شود. شما برای من نزدیک به صفر را تعریف کنید. این عدد ممکن است یا 90 درصد باشد یا دو درصد. حرفی هم که اینها زده‌اند یعنی اینکه عقل سلیم می‌گوید دو درصد. در ایران بازیکن و مربی هزینه‌آور است اما در دنیا آنها سرمایه محسوب می‌شوند. شما روته مولر را یادتان می‌آید؟ زمان ما مربی استقلال بود. 10 بازی مانده بود تا پایان فصل که برایش مشکل شخصی پیش آمد و خواستار جدایی بود. ما با یک ظرافت خاص با وی تسویه کردیم هیچکس هم نفهمید که چه زمانی از ایران رفت.

 

* توصیه‌ای به فرهاد مجیدی دارید؟

هر کسی یک دیدگاهی دارد. دلیلی نمی‌بینم به مجیدی توصیه‌ای کنم. شاید برای طرف مقابلم خوشایند نباشد.

 

* اگر استقلال بتواند در این چند بازی نتایج لازم را بگیرد، به نظر شما تکلیف مجیدی چه خواهد شد؟

در این چند بازی هر اتفاقی ممکن است بیفتد. اگر او همه بازیها را برد تکلیف چیست؟ هرچند که اینها بگویند او فقط چند بازی است، چگونه می‌خواهند جواب افکار عمومی را بدهند؟

 

استقلال فرهاد مجیدی امیررضا واعظ‌آشتیانی وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر