کد خبر: 757012 A

سرمربی استقلال تنها 2 هفته بعد از برتری مقابل سپاهان و بالا پریدن روی دست بازیکنان از این تیم کنار گذاشته شد.

به گزارش ایلنا، فاصله اوج تا حضیض وینفرد شفر در استقلال به دو هفته هم نرسید. بعد از بازی با سپاهان بود که پیرمرد فاتحانه روی دست بازیکنان و مربیان استقلال بالا و پایین می‌رفت. آن تصاویر هنوز هم در مقابل دیدگان‌مان رژه می‌رود. تصویر خنده‌های بازیکنان و مربیان استقلال و محوریت شفر که پیروزمندانه در کانون جشن بعد از پیروزی مقابل سپاهان قرار گرفته بود. تصاویر آن روز و پیامدش مصاحبه‌هایی که مدیران استقلال با مضمون حمایت صد درصدی از سرمربی‌شان داشتند نشان می‌داد که استقلال به یک وفاق کامل رسیده است. یک اتحاد تمام قد و یک هماهنگی درونی برای رسیدن به روزهای طلایی.

  تصاویر آن روز حتی بدبین‌ترین هواداران استقلال را هم به آینده این تیم با همین کادر و همین بازیکنان امیدوار می‌کرد اما همه آن تصاویر ظهر دوشنبه با اخراج نامحترمانه وینفرد شفر از تمرین استقلال زیر سوال رفت.

 پیرمرد که ساعاتی قبل با اطلاع رسانی سایت باشگاه استقلال حکم اخراجش را شنیده بود، ظاهرا بدون اطلاع از ماجرا و شاید هم به دلیل آنکه مدیران استقلال رسما پایان همکاری‌اش را اعلام نکرده بودند، قصد ورود به تمرین استقلال را داشت که با ممانعت دربان مجموعه ورزشی شرکت نفت که استقلال آنجا را برای تمرین برگزیده، مواجه شد و حتی به او اجازه ندادند به محل تمرین استقلال برود.

 برخوردی نادرست و دور از ادب با مردی که نزدیک به 2 سال روی نیمکت استقلال بود و روزهای پرفراز و نشیبی را با این تیم سپری کرد. برای مدیران باشگاه استقلال شاید جایگاه شفر چندان با اهمیت نبود که او را در جریان این موضوع قرار دهند و شاید هم شفر تنها به جهت آنکه سندی پیرامون اخراج خود از تمرین استقلال داشته باشد، چنین کرده باشد.

ماجرا هرچه بود نمای مکدری از باشگاه استقلال در میان افکار عمومی پدید آورد. باشگاهی که روزی سرمربی‌اش را آن چنان بالا می‌برد و گاهی چنان به زیر می‌کشد که حتی اجازه حضورش در تمرین را نمی‌دهد و درها را به رویش می‌بندد.

شاید هم این اتفاقات را باید ناشی از روی پنهان فوتبال دانست که گاهی دست و پای مدیران باشگاهی را چنان می‌بندد که آنها برخلاف میل باطنی و تنها به جهت احترام به خواست هواداران و یک التیام مقطعی چنین برخوردی می‌کنند و مانع از ورود مردی به محل تمرین‌شان می‌شوند که تا همین چند روز پیش رسیدن به تمام آمال و آرزوهای خود را در وجود او جست‌وجو می‌کردند.

 بی‌هیچ تعارفی نه آن رفتاری که بعد از بازی با سپاهان با شفر شد در شأن باشگاه استقلال بود و نه این رفتاری که ظهر دوشنبه دیدیم و شاید بهتر بود که بازیکنان و مربیان استقلال که تا قبل از شکست مقابل پدیده، شفر را نقطه امید و معلم خود می‌دانستند برای بدرقه سرمربی خود هم که شده کنار پیرمرد قرار می‌گرفتند تا او اینگونه از محل تمرین استقلال طرد نشود و تصاویر تلخی از این ماجرا برجا نماند.

استقلال می‌توانست سناریوی قطع همکاری با شفر را زیبا‌تر بنویسد. مدیران استقلال می‌توانستند جدایی را جور دیگری رقم بزنند و تدبیری بیندیشند که این اتفاقات رخ ندهد اما دریغ از آینده‌نگری. دریغ از مدیریت یک داستان ساده که می‌شد با زیبایی تمامش کرد.

 

لیگ برتر فوتبال استقلال تهران وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر