کد خبر: 756324 A

مهاجم ایرانی بروژ در این تیم انتظارات را برآورده نکرد.

به گزارش اینلا،‌سال قبل و در همین ماه‌ها کاوه رضایی یکی از بهترین بازیکنان فوتبال ایران بود؛ ستاره‌ای که در لیگ بلژیک و با پیراهن شارلروا می‌درخشید و البته مشتری‌های بسیاری هم داشت. در شارلروا کاوه آنقدر گل زد و موثر بود که بروژ برای جذبش هزینه هنگفتی را متحمل شد؛ 5 میلیون یورو برای یک بازیکن آسیایی، آن هم تنها چند ماه پس از نخستین تجربه بازی در اروپا. بروژ یکی از رکوردهای نقل‌و‌انتقالات فوتبال بلژیک را با انتقال 5 میلیون یورویی کاوه شکست تا نشان بدهد چه اعتقاد راسخی به توانایی‌های مهاجم ایرانی دارد.

حضور کاوه رضایی در بروژ با روزهای خوب و درخشان این تیم قدیمی و مشهور فوتبال بلژیک همراه شد. کاوه بلافاصله به ترکیب ثابت رسید و ایوان لکو هم نشان داد چقدر به حضور مهاجمی مثل رضایی نیاز دارد. کاوه به بروژ رفت تا ضعف خط حمله این تیم را پوشش بدهد و به‌عنوان مهاجم هدف گل‌های پرشماری برای تیم جدیدش به ثمر برساند. انتظار هواداران و کادر فنی بروژ نیز همین بود؛ جذب کاوه رضایی برای گلزنی در ژوپیلرلیگ و لیگ قهرمانان اروپا؛ اتفاقی که هرگز رخ نداد و رضایی بعد از چند هفته ثابت کرد آن مهاجمی نبوده که توقع‌اش می‌رفت.

رضایی در دومین حضور خود در ترکیب بروژ، مقابل زولته‌وارژیم از روی نقطه پنالتی گل زد. بروژ آن بازی را 5 بر 2 برد تا هواداران به درخشش کاوه امیدوار شوند. رضایی بعد از آن بازی که در تاریخ 31 آگوست 2018 (9 شهریور 97) برگزار شد، دیگر در هیچ‌یک از دیدارهای بروژ موفق به گلزنی نشده و این طلسم همچنان پابرجا مانده؛ طلسمی عجیب که هیچ‌کس پیش‌بینی‌اش را نمی‌کرد.

کاوه رضایی بعد از گلزنی مقابل وارژیم، 2 بازی در لیگ قهرمانان اروپا انجام داده و 10بار هم در لیگ بلژیک به میدان رفته. او بخش اعظمی از بازی‌های بروژ در اروپا و بلژیک را به‌دلیل آسیب‌دیدگی از دست داد و در جام ملت‌های آسیا هم نتوانست پیراهن ایران را بپوشد و عضوی از تیم ملی باشد. کاوه در این مدت 7بار هم از روی نیمکت بازی‌های بروژ را تماشا کرده و فرصت حضور در زمین را به‌دست نیاورده است. اوضاع برای کاوه رضایی در بروژ به‌هیچ‌وجه مساعد نیست. او به نیمکت چسبیده و دیگر اعتماد ایوان لکو را پشت خود نمی‌بیند. مربی کروات از جذب او پشیمان شده و مشخص است که علاقه‌ای به استفاده از مهاجم ایرانی تیمش ندارد. فقط می‌ماند 5 میلیون یورویی که هزینه جذب کاوه شد تا او فقط یک گل بزند و اغلب اوقات یک مهاجم بی‌خطر نشان بدهد.

به بازی‌های اخیر بروژ نگاهی می‌اندازیم؛ تیمی که در مرحله پلی‌آف صعود به لیگ قهرمانان اروپا –در بلژیک– شرکت کرده است. در 5 بازی اخیر بروژ نه اثری از کاوه رضایی روی نیمکت دیده شده و نه در زمین. بروژ مقابل گنت، اندرلخت، استانداردلیژ، گنک و آنتورپ به میدان رفته اما کاوه رضایی در تمام این بازی‌ها غیبت داشته و در ترکیب بروژ آفتابی نشده است.

کاوه رضایی آخرین‌بار 26 اسفند 97 و برای بازی مقابل رویال موسکرون در فهرست بروژ قرار گرفت اما فرصت حضور در زمین را پیدا نکرد. او البته یک هفته قبل از آن (19 اسفند) و در روز پیروزی 4 بر صفر بروژ مقابل یوپن، از دقیقه 73 وارد زمین شد اما در گلزنی ناکام بود تا طلسم این مهاجم ایرانی همچنان پابرجا بماند.

از نخستین و آخرین گلی که کاوه رضایی برای بروژ به ثمر رسانده، حدود 240 روز زمان می‌گذرد؛ یعنی 8 ماه است که مهاجم ایرانی در زمین و به بهانه گلزنی شادی نکرده و در این راه ناکام مانده. همین مساله باعث شده اخبار متفاوت و البته ناامیدکننده‌ای از بلژیک منتشر شود؛ اخباری درباره حضور کاوه در فهرست فروش بروژ. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد و مشتری جدی برای جذب رضایی پیشقدم شود، بروژ مشکلی برای فروش کاوه نخواهد داشت. در این بین فقط هزینه 5 میلیون یورویی روی دست بروژ می‌ماند و اعتراض هوادارانی که خرید رضایی را یک اشتباه محض می‌دانند.

کاوه رضایی کلوپ بروژ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر