کد خبر: 756001 A

پدیده و ذوب آهن با نتایج خوبی هفته جاری بیشترین سهم را در تیم منتخب هفته داشتند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، هفته بیست و هفتم رقابت‌های لیگ برتر هم با انجام هشت بازی در روزهای مختلف به پایان رسید و در این میان مثل همیشه برخی از بازیکنان در ترکیب تیم خود عملکرد درخشانی داشتند و به همین منظور تیمی منتخب از این نفرات تشکیل دادیم:

 

دروازه‌بان: رشید مظاهری (ذوب آهن)

گلر ذوب آهن در دیدار مقابل تراکتورسازی بارها با واکنش‌های خوبش مانع فروپاشی دروازه شد و شاید مهره اصلی این تیم در برتری مهم ذوب آهن مقابل سرخ‌پوشان تبریزی بود. مظاهری که این روزها شایعاتی در مورد جدایی‌اش از ذوب آهن در پایان فصل به گوش می‌‍رسد این روزها یکی از آماده‌ترین گلرهای لیگ است که هم در لیگ و هم در آسیا برای تیمش می‌درخشد و برابر تراکتورسازی یک بار دیگر توانایی‌هایش را نشان داد.

 

مدافع: محمدحسین مرادمند (پدیده مشهد)

مدافع مستحکم پدیده نقشش در برتری با ارزش این تیم مقابل استقلال در هفته بیست و هفتم کمتر از گلزن این تیم نبود چرا که با عملکرد خوب خودش مانع محکمی برای مهاجمان استقلال بود و کم اشتباه ظاهر شد. مرادمند با تجربه بالای خودش و عملکرد هم اشتباهش حملات بی‌امان استقلالی‌ها را دفع کرد و اجازه نداد فشار زیادی به دروازه وارد شود و بارها مهاجمان استقلال را ناکام گذاشت.

 

مدافع: محمد نژادمهدی (ذوب آهن اصفهان)

حفظ نتیجه مقابل تراکتورسازی و خط حمله قدرتمندش کار سختی بود و در کنار عملکرد خوب مظاهری، نقش خط دفاع ذوبی‌ها هم پررنگ بود و نژادمهدی با عملکرد خوبش در این نقطه از زمین توانست در بین بهترین‌های هفته باشد.

 

مدافع: سیدجلال حسینی (پرسپولیس)

در‌ غیاب شجاع خلیل زاده در‌ کنار ربیع خواه حضور یافت و اینبار نیز توانست با خصوصیات دفاعی فوق العاده اش نمایشی دیدنی از خود به جا بگذارد و از حمله وران سپاهانی یک ناکام بزرگ ساخت. کاپیتان پرسپولیس با قطع پاس‌های کلیدی طلایی پوشان، موفقیت در نبرد هوایی با کی روش استنلی و به ویژه در تقابل‌های یک به یک توانست مانع از باز شدن دروازه تیمش برابر شاگردان قلعه نویی شود تا به قهرمانی دیگری در لیگ برتر نزدیک تر شود.

 

هافبک دفاعی: کمال کامیابی‌نیا (پرسپولیس)

به خوبی با مدیریت مرکز میدان توانست ارتباط بین خط هافبک و خط حمله سپاهان را قطع کرده و اجازه توپ رسانی و موقعیت‌سازی را از آنها گرفت تا پرسپولیس در سخت‌ترین دیدار هفته‌های پایانی یک امتیاز با ارزش بدست بیاورد.

 

هافبک میانی: میثم دورقی (فولاد خوزستان)

با کنترل خوبش در میانه میدان توانست مقابل سپیدرود در برتری 2 بر یک تیمش موثر باشد تا تیم افشین قطبی یک پیروزی ارزشمند در رشت بدست بیاورد. دورقی هم در کارهای دفاعی و هم در طراحی حملات برای تیمش خوب و مفید ظاهر شد.

 

هافبک میانی: مسعود ریگی (پدیده)

او هم روز خوبی مقابل استقلال پشت سر گذاشت و در نتیجه بدست آمده برای تیمش در این دیدار دشوار خانگی موثر ظاهر شد. ریگی در جریان بازی پستش و تا حدودی وظایفش تغییر کرد ولی این تغییر هیچ تاثیر منفی روی عملکرد نگذاشت و نشان داد یک مهره قابل اطمینان برای گل محمدی است و شاید اگر مهاجمان این تیم فرصت طلب تر بودند می‌توانستند پاس‌های خوب ریگی را تبدیل به گل‌های بیشتر برای پدیده کنند.

 

هافبک هجومی: فرشاد سالاروند (ماشین سازی)

شاید تساوی بدون گل در تبریز و در جریان دیدار خانگی مقابل سایپا نتیجه خیلی خوبی برای ماشین سازان محسوب نشود ولی این بدان معنی نیست که شاگردان مهاجری در ایجاد موقعیت روی دروازه نارنجی‌پوشان ناکام بودند. ماشین سازی بازی خوبی انجام داد و تنها در استفاده از موقعیت‌ها ناکام بود و عملکرد خوب فرشاد سالاروند در ایجاد موقعیت روی دروازه حریف او را در بین برترین‌ها قرار داد.

 

مهاجم کناری: محمد بلبلی (سپیدرود)

معمولاً از تیم‌های بازنده بازیکنی در تیم منتخب قرار نمی‌گیرد ولی عملکرد بلبلی به قدری خوب بود که نتوان از کنار نامش در این فهرست گذشت. پدیده هفته‌های اخیر تیم دست نشان این بار هم نشان داد بازیکن قابلی است و در کنار گلی که زد فرصت‌های زیادی هم خلق کرد که اگر در استفاده از آنها خوش شانس بود می‌توانست مانع شکست تیمش شود.

 

مهاجم کناری: فراز امامعلی (پیکان)

زدن دو گل به تیمی مثل پارس جم هم کار دشواری است و هم خیلی با ارزش و امامعلی توانست با درخشش در دیدار این هفته در ترکیب پیکان موثر‌ترین نقش را در برتری 3-2 تیمش ایفا کند و مانع از تساوی و یا حتی شکست تیمش شود. امامعلی که در فصل جاری عملکرد پرنوسانی داشته دوباره به روزهای اوج خودش برگشته و این خبر خوبی برای حسین فرکی است.

 

مهاجم نوک: لوسیانو پریرا (فولاد)

یک گل و یک پاس گل خلاصه عملکرد این هفته شیمبا بود که ستاره تیم افشین قطبی در هفته‌های اخیر بوده است و حالا با عملکرد خوبش در ترکیب این تیم یک پیروزی دیگر برای قرمزپوشان اهوازی رقم زده است. پریرا چند فرصت دیگر هم در این هفته از رقابت‌ها داشت و اگر کمی دقت بیشتری در استفاده از آنها به خرج می‌داد می‌توانست آمار بهتری هم از خودش به جا گذاشته و برتری قاطع تری برای تیمش رقم بزند.

 

Screenshot_2019-04-28 Football Formation Creator - Make Your Team and Share Tactics

لیگ برتر فوتبال هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر