کد خبر: 753663 A

در انتظار رای کمیته انضباطی؛

تراکتورسازی در آستانه بازی حساس با پرسپولیس احتمال محرومیت یا جریمه سنگینی از سوی کمیته انضباطی دارد

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، دیدار تراکتورسازی مقابل پیکان در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز در حالیکه بدون مشکل به پایان رسید، پس از سوت داور درگیر اتفاقات و حوادثی شد که ممکن است برای باشگاه تبریزی گران تمام شود.

اگرچه کمیته انضباطی هنوز واکنشی به اتفاقات بازی نداشته است ولی شنیده‌ها از احتمال محرومیت تماشاگران و یک بازیکن این تیم حکایت دارد.

عده‌ای از تماشاگران پس از سوت پایان بازی وارد زمین شده و درگیری‌های به وجود آمده باعث جراحت چند نفر از جمله چند مامور یگان ویژه شد و حتی به مسعود شجاعی، کاپیتان تراکتورسازی هم حمله شد.

عده دیگری از تماشاگران هم از روی سکوها اقدام به شکست و پرتاب صندلی به داخل زمین کردند.

در این میان اشکان دژاگه، هافبک تراکتورسازی هم به یک تماشاگر در زمین حمله ور شد و او را مورد ضرب وشتم قرار داد.

این اتفاقات از چشم ناظر بازی پنهان نماند و با توجه به گزارشی که از این بازی تهیه کرده احتمال محرومیت دژاگه و تماشاگران تراکتورسازی از بازی با پرسپولیس وجود دارد.

در ماده 22 آیین نامه انضباطی مبنی بر تخلفات اشخاص حقیقی و حقوقی آمده است:

*پرتاب اشیاء توسط تماشاگران یا عوامل هر تیم که منجر به آسیب داور و سایر مقامات رسمی یا بازیکنان شود، به گونه‌ای که دخالت مستقیم آنها در بازی تلقی شود، به پرداخت جریمه نقدی از ده میلیون ریال تا دویست میلیون ریال خواهد بود و در صورت تکرار و عدم توجه به تذکرات ابلاغی مستوجب اعمال محرومیت مندرج در بند 4 همین ماده خواهد گردید.

* هجوم هواداران منتسب به هر تیم به داخل ورزشگاه در زمان فعال مسابقه که موجب قطع کامل مسابقه توسط داور دیدار شود، علاوه بر بازنده کردن تیم مذکور(با نتیجه سه بر صفر و در صورتی که هنگام قطع مسابقه نتیجه برای تیم مقابل بهتر از این بوده باشد با همان نتیجه) محکومیت تیم یا باشگاه را به پرداخت جریمه نقدی از ده میلیون تا یکصد میلیون ریال در پی خواهد داشت.

* تبصره 1 : اگر تخلفی قبل و یا بعد از مسابقه در محل انجام مسابقه صورت گیرد که مشابه آن عمل در حین مسابقه مستوجب تنبیهات مصوب باشد، همان تنبیه در مورد خاطی اعمال خواهد شد.

در آیین نامه انضباطی بابت حمله‌ور شدن بازیکن به عوامل حریف و مسئولان رسانه و مسئولان برگزاری بازی جریمه نقدی و محرومیت در نظر گرفته شده ولی در مورد حمله بازیکن به تماشاگر موردی عنوان نشده و طبق قانون در این موارد اختیار با کمیته انضباطی است.

طبق موارد بالا دست کمیته انضباطی برای تعیین محرومیت یا جریمه نقدی برای تراکتورسازی باز است و می‌تواند اقل یا اشد مجازات را برای تیم تبریزی در نظر بگیرد.

از طرفی ممکن است با توجه به حساسیت‌های موجود به خاطر اهمیت بازی این حکم با تخفیف روبرو شده و کمیته انضباطی به جریمه مالی برای تراکتورسازی اکتفا کند تا در آستانه بازی حساس و تعیین کننده میان پرسپولیس و تراکتورسازی حرف و حدیثی ایجاد نشود.

باید دید کمیته انضباطی در این مورد دست به مصلحت اندیشی می‌زند یا سعی می‌کند با برخورد جدی با تخلفات انجام شده زمینه تکرار آن را از بین ببرد.

تراکتورسازی تبریز لیگ برتر فوتبال اشکان دژاگه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر