کد خبر: 752915 A

کمیته اخلاق باید تا آخر این ماجرا را پیگیری کند

گلر تراکتورسازی پس از چند روز سکوت در نهایت در خصوص اتفاقات بازی با سپیدرود و حواشی و اتفاقات بعد از آن صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، محسن فروزان درباره حاشیه‌هایی که پس از دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی مقابل سپیدرود رشت رخ داد، اظهار داشت: بعد از بازی با سپیدرود و اتفاقاتی که در آن افتاد مربیان و مدیران عاملی که پیش‌تر با آنها کار کردم، به من گفتند که از حقت دفاع کن، اما من دیدم تیم ما اکنون در کورس قهرمانی است و بهتر است حاشیه درست نشود. من زحمات زیادی برای تراکتورسازی کشیدم و در سرمای منفی 5 درجه سانتیگراد تمرین کردم و برای این بازی هم ذوق شکستن رکورد کلین‌شیت تاریخ لیگ برتر را داشتم.

وی با بیان اینکه فشارهای زیادی روی او بود، گفت: تنها آرزوی من بر سر سفره هفت سین، این بود که اولین قهرمانی من و تراکتورسازی را در سال 98 جشن بگیریم. از این هفته بازی‌های خیلی سختی پیش رو داریم و نباید تیم را به حاشیه ببریم. خیلی‌ها علیه من مصاحبه کردند و وکیلم فردااز مالک باشگاه، دو نماینده مجلس و یک خبرگزاری شکایت می‌کنم که با آبروی خانوادگی‌ام بازی کردند.

دروازه‌بان تراکتورسازی با اشاره به 14 کلین‌شیت خود در لیگ هجدهم تصریح کرد: تاکنون بیشترین کلین‌شیت‌های لیگ برتر را داشته‌ام و هفت بازی پشت سر هم گلی نخوردم. من به دنبال زدن رکورد کلین‌شیت تاریخ لیگ برتر بودم، اما شرایط اینگونه رقم خورد و به بهانه آن با آینده فوتبالی من بازی کردند.

فروزان با بیان اینکه بازی در چمن مصنوعی شرایط خاصی دارد، خاطرنشان کرد: همه می‌دانند بازی با پا، نقطه قوت من است، اما هیچ‌کس روی چمن مصنوعی نمی‌تواند به صورت عادی بازی کند. در دیدارهای دیگر، توپ‌های سخت‌تر از این به من رسید، اما من به راحتی توانستم توپ را کنترل کنم. شرایط در چمن مصنوعی فرق می‌کند. در صحنه گل اول و پس از پاس مدافع، دو بازیکن به من هجوم آوردند که اگر توپ را کنترل می‌کردم، بازیکنان سپیدرود توپ را می‌گرفتند و اشتباه بزرگ‌تری رخ می‌داد.

وی که با برنامه ورزش و مردم گفت‌وگو می‌کرد، ادامه داد: در آن صحنه توپ به جای کنار پا، به کف پایم برخورد کرد و توپ به بازیکن حریف رسید. مدافعان می‌دانند که من در کار با پا اشتباه نمی‌کنم، اما این مسئله مهم نیست. در صحنه گل تراکتورسازی هم مسعود شجاعی می‌خواست سانتر کند که به خاطر شرایط بد چمن مصنوعی، توپ گل شد.

دروازه‌بان تراکتورسازی با اشاره به شرایط حساس پست دروازه‌بانی، درباره باز کردن پاهایش پس از لو دادن توپ در صحنه گل اول اظهار داشت: دروازه‌بانان می‌دانند که این پست چه شرایطی دارد. من وقتی روی خط دروازه هستم، باید کل دروازه را پوشش دهم و مراقب باشم توپ از کنار پاهایم عبور نکند. کسی فکر نمی‌کرد بازیکن سپیدرود توپ را به وسط پاهایم بزند.

فروزان در مورد جلسه‌اش با کمیته اخلاق تصریح کرد: روز اول با من تماس گرفتند که من گفتم نمی‌توانم از خانه خارج شوم و به کمیته اخلاق بیایم. سه روز است که در تهران هستم و منتظر تماس کمیته اخلاق، اما در روزهای آینده خبری از کمیته اخلاق نشد. در این اتفاق با آبروی فوتبالی من بازی شد. 10 سال سابقه بازی در 11 تیم لیگ برتری را دارم و از رده‌های پایه تا تیم بزرگسالان ملی بازی کرده‌ام. به خاطر طرح برخی تهمت‌های بدون سند، این صحبت‌ها را از راه قانونی پیگیری و ثابت‌ می‌کنم که این حرف‌ها سوتفاهم بود.

وی درباره اشتباهاتش در دیدارهای قبلی خود مقابل سپیدرود، ضمن بیان این جمله خاطرنشان کرد: من و خیلی از بازیکنان دیگر نمی‌توانیم روی چمن مصنوعی بازی کنیم. گل‌هایی که مقابل سپیدرود در تیم‌های پارس جنوبی و خونه‌به‌خونه خوردم، ناشی از اشتباه مدافعان بود که آن را به گردن من انداختند. مردم احساسی هستند و کاری به آنها ندارم. مردم در زمان پیروزی تنها گلزنان را به یاد می‌آورند و در زمان باخت، دروازه‌بان و مدافعان را مقصر می‌دانند.

دروازه‌بان تراکتورسازی در ادامه افزود: من مشکلی با هواداران و مردم ندارم، آنها احساساتی هستند و مثل همه دوست دارند پیروزی تیم‌شان را ببینند، اما زنوزی در همه‌ی رسانه‌ها علیه من صحبت کرد و باعث شد که نگاه جامعه فوتبالی نسبت به من عوض شود. من از او شکایت می‌کنم و تا انتهای موضوع پیش می‌روم. این شکایت را هم در کمیته اخلاق و هم خارج از فوتبال مطرح می‌کنم.

فروزان با بیان اینکه در روزهای اخیر تحت فشار شدیدی قرار داشت، گفت: نمی‌دانید در زمان برگشتم به فرودگاه تبریز، چه اتفاقی افتاد. من هر چه بگویم، مردم حرفم را نمی‌پذیرند و در آینده می‌گویم چه اتفاقاتی در فرودگاه تبریز رخ داد. همه‌ی دروازه‌بانان بزرگ دنیا اشتباه می‌کنند، اما مردم اسیر موج‌های منفی سایت‌های مجازی شدند و به همین خاطر، با دلیل به مردم تبریز ثابت می‌کنم همه چیز سوتفاهم بوده است. کمیته اخلاق هم باید این موضوع را پیگیری کند و هر کسی که اشتباه کرده است، او را معرفی کنند.

تراکتورسازی تبریز لیگ برتر فوتبال محسن فروزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر