سرخط خبرها:
کد خبر: 752840 A

کم کم به روزهای پایانی لیگ هجدهم نزدیک می‌شویم و همچنان 5 تیم در کورس قهرمانی هستند.

به گزارش ایلنا، لیگ هجدهم فوتبال ایران رفته رفته به خط پایان خود نزدیک می شود. این در حالیست که پنج تیم همچنان در کورس قهرمانی حضور داشته و دل به لغزش حریفان و ربودن گوی سبقت از رقبا بسته اند.

گرچه انتقادات زیادی به نحوه اداره فوتبال ایران توسط فدراسیون و کمیته های تحت پوشش آن بوده و کماکان ادامه دارد ولی جدول لیگ برتر و حساسیت زیاد روزهای پایانی رقابت جذاب و تماشاگر پسندی را بوجود آورده است.

رقابت نزدیک و‌پایاپای تیمهای مدعی در صدر جدول که احتمالا  تا روز آخر تداوم داشته باشد این فرصت را به طرفداران تیمها میدهد که برای مدتی محدود هم‌که شده از زیبایی های فوتبال لذت ببرند. لذت تماشای یک کورس شیرین و سالم برای رسیدن به جام قهرمانی.

اما بخش نگران کننده و زشت ماجرا آنجاست که این رسیدن به موفقیت توجیه کننده همه ابزارهای مورد استفاده قرار گرفته باشد. بدین معنی که سلامت بازیها نادیده گرفته شده و تیمها از مسیری ناجوانمردانه بدنبال حصول هدف باشند.

پرسپولیس ، تراکتورسازی ، سپاهان ، استقلال و پدیده به عنوان  شانس های قهرمانی در پنج بازی آینده خود باید به مصاف حریفانی بروند که هیچ گونه نمی توان نقش آفرینی شان در تعیین قهرمان فصل را انکار کرد.اگر از بازی های رودروی تراکتور سازی -پرسپولیس ، پدیده -استقلال و یا پرسپولیس  -سپاهان که نتیجه آنها بسیار سرنوشت ساز خواهد بود ،بگذریم  در مابقی بازیها نیز جنگ نیابتی بر پا خواهد بود! ماشین سازی به عنوان همشهری و هم خاتواده  تراکتور با یک مالک مشترک همانطور که استقلال را با دردسر جدی مواجه کرد به آسانی تسلیم سر های دایتخت نخواهد شد. یا ذوب آهن با منصوریان با انگیزه های زیادی برابرپرسپولیس حاضر شده و دو امتیاز حساس از صدرنشین گرفت ٫ آنها قطعا  مقابل تراکتورسازی هم پرقدرت ظاهر خواهند شد! پارس جنوبی و‌مهدی تارتار هم از این قاعده مستثنی نیستند تیمهای پایین جدولی همچون سپیدرود و استقلال خوزستان نیز دلایل کافی برای حضور صد درصدی در دیدار با صدرنشینان دارند.. در مجموع میتوان امیدوار بود که قهرمان لیگ از دل یک ماراتن بزرگ بیرون آمده و  طرفداران فوتبال را از حظ و لذت کافی بهره مند خواهد کرد به شرط آنکه فدراسیون نشین ها جانب بی طرفی را رعایت کرده و بدون در نظر گرفتن مناسبات فردی و منافعی که برخی برای بعضی دیگر دارند سلامت بازیهای آخر زا مراقبت کنند.

در مباحث تعیین و نظارت بر داوری باید دقت نظر لازم صورت گزفته و کمیته ضد دوپینگ نیز حضور فعالی در این روزهای نهایی داشته باشد چرا که ممکن است بعضی بازیکنان پا به سن گذاشته و یا از لحاظ قوای جسمانی تحلیل رفته  توان کافی برای رقابت پایاپای با نفرات جوانتر را نداشته و از غفلت نهاد مبارزه با دوپینگ سو استفاده کرده و دست به این عمل غیرورزشی بزنند

فوتبال شاید تنها سرگرمی  ارزان قیمت باقیمانده برای مردم ما باشد! مردمی که هشتاد درصدشان هنوز کنسرت نرفته اند و سینما هم دیگر تفریح درخور وضعیت اقتصادی شان نیست یک عشق به فوتبال میماند  و تیمهای محبوبشان  برای لحظات کوتاهی  هم که شده لبخند ! میهمان لبهایشان کنند. هواداران تراکتور حق دارند بعد از این همه سال تیم محبوبشان را بر قله لیگ ببینند همانقدر که سرخآبی ها لیاقت بودن در اوج را دارند اما وقتی نتایج در بیرون از مستطیل سبز و توسط دیگر عوامل تعیین گردد همین یک دلخوشی هم از این ملت دریغ خواهد شد و ظلمی بر هزاران ظلم و بی عدالتی دیگر اضافه خواهد شد!

یقینا لیگ امسال پایان خوشی خواهد داشت ، اگر همه نتایج در زمین بازی  رقم خورده و مسائل غیر ورزشی و ناجوانمردانه در آن دخیل نباشد.

پس همه به هوش و به گوش تا خدشه ای به سلامت نتایج وارد نشود.

 

سید مهدی فاطمی

تراکتورسازی تبریز لیگ برتر فوتبال استقلال تهران سپاهان اصفهان پدیده مشهد پرسپولیس تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر