کد خبر: 752477 A

داوران پشت دروازه چه کار می‌کنند؟

سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی پس از شکست مقابل استقلال تهران به انتقاد از نحوه داوری پرداخت.

به گزارش ایلنا، محمدرضا مهاجری در نشست خبری پس از دیدار مقابل استقلال تهران اظهار داشت: پیش‌بینی بازی سختی را مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی داشتیم. قبل از بازی تمهیدات فنی لازم را در نظر گرفته بودیم، اما در نهایت شکست خوردیم. جا دارد به تیم داوری هم خسته نباشید بگویم، اما به نظرم آنها شهامت لازم را نداشتند. بازیکن ما دقیقه یک نفوذ کرده بود و من نمی‌دانم آن صحنه پنالتی بود یا نبود، اما مسلماً بازیکن تیم حریف باید اخراج می‌شد.

او ادامه داد: یک آمار بگیرید که داوران پشت دروازه چه کار می‌کنند. وقتی بازیکن از پشت شارژ می‌شود، داوران پشت دروازه باید حواس‌شان باشد. با هزار بدبختی تیم را آماده می‌کنیم و بچه‌های ما با تمام وجود بازی می‌کنند، اما ببینید در چهار بازی اخیر چه اتفاقاتی برای ما رخ داده است. در بازی با فولاد در دقیقه 90 پنالتی ما را نگرفتند، در بازی با نساجی خطای پنالتی روی مهدیزاده را نگرفتند و ... . حالا من کاری به بازی‌های گذشته و به بازی با پرسپولیس ندارم، اما فقط درباره همین چهار بازی قبلی می‌گویم.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز بیان داشت: من در رختکن به بازیکنانم چه چیزی بگویم؟ می‌گویند حق ما را می‌خورند، چه حرفی دارم به آنها بزنم؟ استقلال خوشبختانه تمام امکانات و بازیکنان زیادی دارد و نیازی به این چیزها ندارد. کاش داوران ما شهامت داشته باشند و فشار از روی آنها برداشته شود. به‌هرحال باید فراموش کنیم. اگر داوری مشکلی نداشت، ما می‌توانستیم با گل از ورزشگاه آزادی خارج شویم، اما اکنون باید این بازی را فراموش کنیم و به فکر بازی‌های بعدی باشیم.

مهاجری در واکنش به این مسئله که بازیکنان تیمش از جمله فرناندو دخسوس وقت تلف می‌کردند، گفت: شما بازی را دیدید که در نیمه اول ما چند موقعیت گل داشتیم؟ ما فوتبال بازی کردیم یا ضدفوتبال؟ چگونه می‌گویید دخسوس وقت تلف کرد؟ با استراتژی امروزمان سه چهار موقعیت گل داشتیم و راه رسیدن به دروازه استقلال را پیدا کرده بودیم، اما قبول ندارم که وقت تلف کردیم. فرناندو دخسوس در یک بازی، وقتی ما 10 نفره شده و تحت فشار بودیم که از او خواستیم روی زمین بیفتد، اما این کار را نکرد. اگر بازیکن دیگری را می‌گفتید من قبول می‌کردم، اما دخسوس را اصلاً قبول ندارم. من دنبال ضدفوتبال نیستم که امتیاز بگیرم و در این مدتی که مربی بودم سعی کردم این روحیات به تیمم منتقل نشود و فوتبال بازی کنیم

محمدرضا مهاجری استقلال تهران ماشین سازی تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر