کد خبر: 752060 A

شادی استقلالی‌ها در اصفهان طبیعی بود

مهاجم سابق استقلال معتقد است دو برد استقلال در لیگ و آسیا خیلی به این تیم در آینده کمک خواهد کرد

به گزارش ایلنا، سیاوش اکبرپور مهاجم سابق استقلال معتقد است دو برد استقلال در لیگ و آسیا خیلی به این تیم در آینده کمک خواهد کرد. به خصوص در لیگ که تیم‌های مدعی همگی با یکدیگر بازی دارند و این بهترین فرصت برای آبی‌پوشان است که خودشان را به صدر جدول نزدیک‌تر کنند.

* استقلال توانست دو برد خوب را در آسیا و لیگ به دست بیاورد. نظرتان را در این باره بگویید.

استقلال نشان داد توانایی بردن بازی‌های بزرگ را دارد. البته که آنها حتی می‌توانستند در دربی هم پیروز شوند فقط کمی شانس با آنها یار نبود. استقلال به برد مقابل الهلال و سپاهان خیلی نیاز داشت تا خودش را از این شرایط خارج کند که خدا را شکر این امر اتفاق افتاد.

* خوشحالی بعد از برد استقلالی‌ها در اصفهان خیلی سر و صدا به پا کرد.

به نظر من شادی استقلالی‌ها طبیعی بود. آنها یک برد باارزش را در اصفهان به دست آوردند و حق داشتند خوشحالی کنند.

* خیلی‌ها معتقدند استقلال هنوز می‌تواند کاندیدای قهرمانی لیگ باشد.

چرا نتواند؟ هنوز پنج هفته تا پایان لیگ باقی مانده و امتیازات زیادی در این چند هفته جابه‌جا می‌شود. به خصوص اینکه تیم‌های بالای جدول همگی با یکدیگر بازی دارند و این بهترین فرصت است تا استقلال امتیازات لازم را جمع‌آوری کند.

* عملکرد مهاجمان را در این چند هفته چطور دیدید؟

خب استقلال یکی از تیم‌هایی است که در خط حمله عملکرد خوبی داشته. البته خط دفاع استقلال هم که نیازی به گفتن ندارد چون آنها بهترین هستند. پاتوسی، منشا و تبریزی همگی بازیکنانی هستند که از توانایی فنی خوبی برخوردار هستند و کادر فنی می‌تواند روی آنها حساب باز کند. پاتوسی نشان داد که چه فوتبالیست حرفه‌ای است و قدر فرصت‌ها را به خوبی می‌داند. استقلال باید همین حالا قرارداد پاتوسی را تمدید کند.

* پاتوسی و ایسما برای فصل بعد هم با استقلال قرارداد دارند.

خب این خیلی خبر خوبی است زیرا پاتوسی و ایسما تازه فصل آینده با شرایط فوتبال ایران بیشتر هم آشنا می‌شوند و می‌شود روی آنها حساب ویژه‌ای باز کرد.

* شما گفتید استقلال مدعی قهرمانی است. در آسیا شرایط‌شان چطور است؟

همه چیز به بازی برگشت مقابل الهلال عربستان بستگی دارد زیرا آن بازی بیشتر تیم‌های صعودکننده را مشخص می‌کند. استقلال همان‌طور که در بازی رفت پیروز شد، می‌تواند در بازی برگشت هم به این مهم دست پیدا کند. این سه امتیاز از نان شب هم واجب‌تر است.

* به غیر از استقلال چه تیم‌هایی را در لیگ مدعی قهرمانی می‌دانید؟

شاید باورتان نشود بگویم هر چهار، پنج تیم بالای جدول مدعی قهرمانی هستند و تا هفته‌های آخر قهرمان مشخص نمی‌شود زیرا که امتیازات خیلی به هم نزدیک است.

* خودتان مشغول انجام چه کاری هستید؟

من این روزها پس از گذراندن کلاس‌های مربیگری مشغول گذراندن کلاس‌های دیگری نیز هستم و دوست دارم هرچه زودتر دوباره کارم را در تیمی شروع کنم. مربیگری را دوست دارم و می‌خواهم تجربیاتم را در اختیار فوتبالیست‌ها قرار دهم.

 

استقلال سیاوش اکبرپور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر