کد خبر: 751991 A

وب‌سایت معتبر ترانسفرمارکت در جدیدترین ارزیابی خود اقدام به معرفی ارزشمندترین تیم‌های اروپایی از نظر ارزش بازیکنان حاضر در آن پرداخته است.

به گزارش ایلنا، در این تحقیق آبی اناری‌ها گوی سبقت را از سایر تیم‌ها ربوده‌اند. مطابق این تحقیق، بازیکنان حاضر در ترکیب بارسلونا ارزشی معادل 1.18 میلیارد یورو دارند تا به این ترتیب بلوگرانا به گران‌ترین تیم دنیای فوتبال  در این رده بندی تبدیل شود. بعد از بارسلونا نیز ترکیب منچسترسیتی با ارزش 1.14 میلیارد یورویی در رده دوم قرار گرفته است. بارسلونا و سیتی تنها تیم‌هایی هستند که مجموع ارزش ترکیب آن‌ها از مرز یک میلیارد یورو عبور کرده. 

در رده‌های سوم و چهارم 2 تیم مادریدی رئال و اتلتیکو به ترتیب با 965.3 و 955 میلیون یورو حضور دارند و لیورپول با 950.5 میلیون یورو در رده پنجم قرار گرفته است. در 10 رده نخست این فهرست به جز 3 غول لالیگا، اثری از دیگر تیم‌های اسپانیایی دیده نمی‌‌شود. انگلستان 5 نماینده دارد (به جز سیتی و لیورپول؛ چلسی، تاتنهام و یونایتد به ترتیب در رده‌های هفتم، هشتم و نهم قرار دارند) فرانسه با پاری‌سن‌ژرمن در رده ششم قرار گرفته و بوندس‌لیگا نیز هیچ نماینده‌ای در بین 10 تیم نخست ندارد. بایرن‌مونیخ با ارزش 770.7 میلیون یورو در این جدول یازدهم است. 20 رده ابتدایی این فهرست تماما در اختیار تیم‌های حاضر در 5 لیگ معتبر اروپایی قرار گرفته و آژاکس با حضور در رده بیست‌ویکم، بهترین باشگاه خارج از این لیگ‌ها محسوب می‌شود. 

ارزش ترکیب کنونی آژاکس از دید ترانسفرمارکت 419.8 میلیون یوروست. در این رده‌بندی نکات جالبی نیز به چشم می‌خورد؛ برای مثال فاصله 2 تیم اتلتیکومادرید و والنسیا به عنوان سومین و چهارمین ترکیب‌های ارزشمند لالیگا چیزی بیش از 600 میلیون یوروست. (اتلتیکومادرید 955 میلیون یورو و والنسیا 353 میلیون یورو) با توجه به این بررسی باوجود آن‌که 3 تیم اول اسپانیا در بین 4 تیم برتر دنیا قرار گرفته‌اند اما ترکیب تیم چهارم این کشور ارزش کمتری در مقایسه با ترکیب تیم چهارم آلمان دارد. (بایرلورکوزن با ارزش 387.3 میلیون یورو). 

در فرانسه نیز ترکیب پاری‌سن‌ژرمن در رده نخست، ارزشی بیش از 2 برابر نزدیکترین تعقیب‌کننده‌اش، لیون دارد. (لیون با 420.4 میلیون یورو در لیگ یک فرانسه در رده دوم قرار گرفته است.)

 

بارسلونا رئال مادرید منچستر سیتی پاریسن ژرمن ترانسفر مارکت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر