کد خبر: 750414 A

برد دربی باعث شد پرسپولیس دد لیگ و آسیا موفق شود

بیژن ذوالفقارنسب کارشناس فوتبال کشورمان معتقد است برنامه نود 6-7 سال زودتر و بعد از جام جهانی برزیل باید قطع می‌شد.

به گزارش ایلنا، بیژن ذوالفقارنسب کارشناس فوتبال کشورمان معتقد است برنامه نود 6-7 سال زودتر و بعد از جام جهانی برزیل باید قطع می‌شد و دیگر پخش نمی‌شد و بهتر بود مدتها قبل مدیران سازمان صدا و سیما چنین تصمیمی را می‌گرفتند و مانع پخش این برنامه می‌شدند!

پرسپولیس در لیگ برترموفق شد سایپا را شکست دهد. در مورد این دیدار صحبت می‌کنید؟

به نظرم بازی خوبی از پرسپولیس شاهد بودیم. پرسپولیسی‌ها در این بازی خیلی خوب عمل کردند و کاملا مشخص بود که تحلیل درستی از حریف‌شان دارند و از نظر بدنی و روانی هم خیلی خوب بودند و 3 امتیاز خیلی حساس و مهمی را در این دیدار گرفتند 

برد در دربی چقدر روی عملکرد پرسپولیس در این مدت تاثیر داشت؟

قبل از دربی پرسپولیس دو بازی ضعیف در آسیا داشت که مقابل پاختاکور در تهران مساوی کرد و خوب بازی نکرد. بعد از آن هم مقابل السد در قطر و در دقایق پایانی بازی را واگذار کرد اما پیروزی در دربی روحیه تیم را تغییر داد و مقابل پیکان خوب کار کردند و بازی را بردند و برابر الاهلی هم نمایش خوبی داشتند که این عملکرد خوب پرسپولیس کاملا مشهود بود. به نظرم عملکرد خوب پرسپولیس مقابل الاهلی به خاطر شرایط روحی و روانی تیم و اثرات پیروزی مقابل استقلال در دربی بود.

در مورد گل زیبایی که شجاع خلیل‌زاده مقابل الاهلی به ثمر رساند چه نظری دارید؟

شجاع از بازیکنان خیلی خوب لیگ ما است و اگر یک سری حرکات زائد خودش را برطرف کند به لحاظ بدنی و انجام حرکات فوتبالی می‌تواند در تیم‌ملی هم بازی کند. ریسک هایی که شجاع در کار دفاعی می‌کند بعضی از مربیان او را نامطمئن می‌دانند اما بازیکن خوب و ماهری در یارگیری است هر چند که خطاهای غیر ضروری دارد و اخطارهای زیادی در طول فصل می‌گیرد که نقطه ضعف او است و باید این رفتارها را تغییر دهد تا به دفاع خیلی مطمئنی تبدیل شود. شجاع در گلزنی هم همیشه کمک می‌کند چون تایمینگ خوبی در سرزنی هم در دفاع و هم در حمله دارد و به دفعات برای پرسپولیس گل زده است.

فکر می‌کنید پرسپولیس با این برد مقابل الاهلی عربستان مشکلی برای صعود از این گروه ندارد؟

نه، هنوز مانده و بازی بعدی پرسپولیس خیلی تعیین کننده است. پرسپولیس مهره‌های خوبی دارد اما یکی دو تا مهره دیگر باید بگیرند تا قدرت بیشتری در آسیا داشته باشند. پرسپولیس الان هم در آسیا خوب است اما یکی دو تا مهره دیگر نیاز دارد تا با قدرت بیشتری در آسیا حضور پیدا کند.

با این شرایط پرسپولیس می‌تواند قهرمان لیگ برتر شود؟

بازی‌های خانگی برای پرسپولیس خیلی مهم است. پرسپولیس برای ماندگاری در صدر جدول نیاز به پیروزی در این بازی خانگی دارد 

در لیگ برتر کدام تیم را رقیب اصلی پرسپولیس برای قهرمانی می‌دانید؟

الان 3-4 تا تیم هستند که قابلیت صدرنشینی را دارند و پرسپولیس، استقلال، سپاهان و تراکتورسازی از این شرایط برخوردار هستند.

استقلال را واقعا‌ شانس قهرمانی می‌دانید؟

به هر حال هر چند الان با صدر جدول فاصله دارند اما هنوز فرصت هست و استقلال هم‌شانس دارد. برای کسب سهمیه آسیا 5-6 تیم‌شانس دارند اما قهرمانی جلوه دیگری دارد و این 4 تیم‌شانس بیشتری دارند. استقلال‌شانس دارد چون با 3 بازی از صدر جدول جدا شد و با 3-4 بازی دوباره می‌تواند به کورس قهرمانی برگردد. حریفان استقلال هم اگر یکی دو تا بازی ضعیف نشان دهند این تیم خیلی به صدر نزدیک می‌شود.

در مورد تعطیلی و عدم پخش برنامه 90 چه نظری دارید؟

فکر می‌کنم این برنامه 6-7 سال بیشتر از عرف بین‌الملل در صدا و سیما ماندگار بود و بلافاصله بعد از جام جهانی برزیل باید این اتفاق می‌افتاد و قطع می‌شد.

چرا چنین اعتقادی دارید؟

چون در جام جهانی برزیل اهالی اصلی ورزش مسایلی را دیدند اما در این برنامه تبلیغاتی انجام می‌شد که صدا و سیما باید همان موقع این کار را می‌کرد و این تغییر و تحول باید انجام می‌شد و 6-7 سال قبل باید این کار را می‌کردند.

پرسپولیس بیژن ذوالفقارنسب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر