کد خبر: 750020 A

همیشه خانه به دوش هستیم؛

معاون ورزشی باشگاه استقلال در گفت و گو با رادیو تهران در مورد شرایط باشگاه استقلال و برد دیروز برابر سپاهان صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، علی خطیر معاون ورزشی باشگاه استقلال در گفت‌وگو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران، در خصوص شادی بازیکنان و کادرفنی استقلال بعد از برد دیروز برابر سپاهان، گفت: خوشبختانه برد خوبی به دست  آوردیم اما درباره شادی بعد از بازی باید بگویم که خود من وقتی آرام شدم حس کردم که این شادی بیش از اندازه بود. درست است شادی بعد از برد زیاد بود اما فراموش نکنید فشار روی بازیکنان ما زیاد است. خود من در VIP ورزشگاه اصفهان آن‌قدر داد زدم که گلویم گرفت. شاید شادی انجام شده خارج از شرایط عادی باشد. اما دلیل این اتفاق فشار زیادی است که روی تیم وجود دارد. امیدوارم در ادامه مسابقات شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که استقلال بتواند در پایان فصل قهرمان لیگ شود.

خطیر در مورد بازگشت دیرهنگام استقلال از قطر و اینکه این موضوع باعث خستگی بازیکنان شده، تصریح کرد:  پرواز در کشور قطر به ایران محدود است و تنها پروازهای قطری به ایران می‌آیند. البته پرواز عمان‌ایر هم انجام می‌شود اما آن‌ها توقفی در کشور عمان خواهند داشت. خوشبختانه یا متأسفانه به خاطر تخفیفاتی که هواپیمای قطری در نظر گرفته متقاضی زیاد است. برای پرواز رفت به قطر مشکلی نداشتیم اما برای برگشتن کلیه پروازها پر بود و تا 25 روز آینده پروازها جا نداشت به خصوص اینکه کاروان ما حدود 45 نفر بود و در این شرایط کار سخت می‌شد. حتی پرواز از قطر به شهرهای دیگر ایران را هم در نظر گرفتیم و بررسی کردیم اما آن‌ها هم جا نداشتند. در نهایت مجبور شدیم پرواز را چارتر کنیم. جا دارد اینجا از آقای موسوی رئیس هواپیمای زاگرس قدردانی کنیم که به استقلال پرواز چارتر داد. قرار بود بعد از بازی ما با این پرواز از قطر به ایران بیاییم اما یک سال بعد از پرواز اعلام شد که کشور بحرین مجوز عبور از آسمان این کشور را به این هواپیما نداده است و می‌دانید که روابط دیپلماتیک بین ایران و بحرین خوب نیست. وقتی به فرودگاه قطر رسیدیم فهمیدیم که این مسأله رخ داده و بلافاصله به هتل برگشتیم و بازیکنان استراحت کردند. بعد از آن هم تمرین ریکاوری را در هتل انجام دادیم و ساعت 19:30 فردای آن روز به ما اعلام شد که پرواز انجام می‌شود و راهی فرودگاه شدیم. خوشبختانه همه از مربی و بازیکنان از شرایط راضی بودند و ریکاوری هم در هتل انجام شد.

وی در ادامه در مورد آخرین وضعیت زمین تمرینی مجموعه انقلاب، عنوان داشت: مشکل زمین فقط برای استقلال نیست بلکه پرسپولیس، پیکان و سایپا هم این مشکل را دارند. حتی تیم ملی ایران هم مشکل زمین داشت و نتوانست یک تمرین درست و حسابی در کمپ تیم ملی انجام دهد. به هر حال این مسأله مشکل زیرساخت در فوتبال ایران است. استقلال و پرسپولیس هیچ‌گاه زمین خوب نداشتند و اگر بخواهیم با کشورهای عربی مقایسه کنیم به نتایج خوبی نمی‌رسیم. از طرف دیگر زمین مجموعه انقلاب هم در اجاره استقلال است و ما همیشه خانه به دوش هستیم. به نظر من دولت باید به استقلال و پرسپولیس و حتی سایر تیم‌ها زمین بدهد تا آن‌ها آن را آماده کنند و روی آن مالکیت داشته باشند. ما در زمین مجموعه انقلاب هر سرمایه‌گذاری هم انجام دهیم در پایان برای ما نیست تنها زمین باکیفیت در ایران زمین ورزشگاه آزادی است که با وجود بارش شدید باران باز هم دچار مشکل نشد. در زمین ورزشگاه آزادی هم که به ما اجازه تمرین نمی‌دهند. عکس‌های تمرین چند روز قبل پرسپولیس را اگر ببینید متوجه می‌شوید آنها هم در زمین خوبی تمرین نکردند و به همه هواداران استقلال و پرسپولیس می‌گویم مشکل زمین فقط برای استقلال و پرسپولیس نیست بلکه برای همه فوتبال ایران است. باید دولت کمک کند تا حداقل یک زمین خوب داشته باشیم.

خطیر در پایان صحبت‌هایش، عنوان کرد: احساس می‌کنم بخشی از این مسائل فشار رسانه‌ها است اما باور کنید این مشکل همیشه بوده و ما همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا یک زمین خوب داشته باشیم. احساس می‌کنم تا وقتی که مالک زمین نباشیم نمی‌توانیم سرمایه‌گذاری کنیم. کمپ مرحوم حجازی در دست ما است اما نمی‌دانیم که مالک آن هستیم یا نه و نمی‌دانیم که می‌شود روی آن سرمایه‌گذاری کنیم. البته با لطف مهندس کریمی مدیر توسعه و تجهیز اماکن ورزشی زمین چمن مجموعه انقلاب را یک سال اجاره کردیم و قبل از عید هم در قسمت‌هایی از زمین بذر کاشتیم و امیدوارم که در این وضعیت آب و هوا هم به ما کمک کند تا این زمین آماده شود.

استقلال تهران علی خطیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر