کد خبر: 749721 A

کریستیانو رونالدو را می‌توان بزرگ‌ترین اسطوره باشگاه اسپورتینگ لیسبون پرتغال دانست. بازیکنی که باشگاه پرتغالی به او افتخار می‌کند.

به گزارش ایلنا، کریستیانو رونالدو فوتبالش را از تیم اسپورتینگ لیسبون آغاز کرد و با درخشش در این تیم خودش را به تیم‌های بزرگ رساند. باشگاه اسپورتینگ لیسبون تصمیم گرفته نام استادیوم خانگی‌اش را به افتخار رونالدو و برای بهبود روابط خود با این ستاره پرتغالی به نام این بازیکن تغییر دهد.

ورزشگاه جدید باشگاه اسپورتینگ لیسبون در سال 2003 تاسیس شده و از آن زمان با نام "Sporting’s Estadio Jose Alvalade"  فعالیت می‌کند. با وجود اینکه رونالدو در بازی‌های رسمی در این ورزشگاه به میدان نرفته اما مدیران باشگاه پرتغالی قصد دارند نام رونالدو را بر روی این ورزشگاه بگذارند.

GettyImages-2773934

این ورزشگاه نقش تعیین کننده‌ای در پیشرفت کریستیانو رونالدو داشته و به نوعی می‌توان آن را شروعی بر پیشرفت این بازیکن دانست. رونالدو در سال 2003 در یک دیدار دوستانه به مصاف منچستر یونایتد رفت که همان دیدار باعث انتقال این بازیکن به لیگ جزیره و درخشش در فوتبال اروپا شد.

نام جدیدی که مدیران باشگاه پرتغالی قصد دارند بر روی ورزشگاه خود بگذارند "Sporting’s Estadio Jose Alvalade CR7" است. باشگاه پرتغالی هدف خود را از این تصمیم تقدیر از اسطوره باشگاه خود و هم‌چنین بهبود روابط خود با رونالدو است. اتفاقی که می‌تواند به بیشتر شناخته‌شدن این تیم در سطح فوتبال دنیا کمک کند.

 

کریستیانو رونالدو اسپورتینگ لیسبون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر