کد خبر: 749574 A

پنج تیم در هفته‌های باقی مانده از لیگ برتر تاثیر مستقیم در قهرمانی دارند.

به گزارش ایلنا، مروری بر هفته‌های باقی‌مانده تا پایان لیگ، از تأثیر 5 تیم لیگ برتری بر معادلات قهرمانی لیگ خبر می‌دهد. بین این 5 تیم اما تعیین‌کننده‌ترین تیم، ماشین‌سازی است که در هفته‌های آینده با هر چهار رقیب تراکتورسازی در مسیر قهرمانی بازی دارد. در واقع تیم دوم زنوزی مهم‌ترین تیمی است که می‌تواند معادله قهرمانی را عوض کند.

 

این در حالی است که سایپا، ذوب‌آهن، پارس‌جنوبی، استقلال خوزستان و سپیدرود، تیم‌های دیگری هستند که هر‌ کدام در تعیین قهرمان این فصل از رقابت‌ها تأثیرگذار خواهند بود.

 ماشین‌سازی

همه تیم‌های مدعی به جز تراکتورسازی باید با ماشین‌سازی بازی کنند. تیمی که با پذیرفتن میزبانی در ورزشگاه یادگار امام در تقابل با تراکتور، حاشیه زیادی به وجود آورده بود، حالا در ادامه فصل هم تاثیر خیلی زیادی در سرنوشت این فصل تراکتوری‌ها دارد:

استقلال - ماشین‌سازی / پرسپولیس - ماشین‌سازی / سپاهان - ماشین‌سازی / ماشین‌سازی - پدیده

 

سایپا

هر چند که علی دایی در کورس قهرمانی لیگ هجدهم جایی ندارد، ولی می‌تواند در معادله قهرمان تاثیرگذار باشد. دایی در نیمی از این شش دیدار باید با تیم‌های حاضر در کورس بازی کند. سایپا که هفته قبل با استقلال بازی کرده بود، در این هفته با پرسپولیس رقابت می‌دهد و هفته بعد هم میزبان امیر قلعه‌نویی است. سایپا در هفته 28 هم با آخرین تیم مدعی یعنی پدیده بازی می‌کند. دایی با امتیاز گرفتن از هر کدام از این تیم‌ها، می‌تواند قهرمان لیگ را عوض کند:

پرسپولیس - سایپا / سایپا - سپاهان / سایپا - پدیده

 

منصوریان به علاوه 3

چهار تیم هم هستند که در این شش هفته، دو مرتبه فرصت رویارویی با تیم‌های مدعی قهرمانی را دارند. دو تیم از این چهار تیم برای فرار از سقوط تلاش می‌کنند و دیگر به راحتی امتیاز از دست نمی‌دهند، دو تیم دیگر هم در میانه جدول باقی خواهند ماند و رقابت با مدعیان قهرمانی تنها انگیزه ذوب‌آهن و پارس‌جم برای ادامه لیگ است. ذوب‌آهن در دو هفته پیاپی از پرسپولیس و تراکتورسازی میزبانی می‌کند و در اصفهان می‌تواند قهرمان را تعیین کند و حتی به سپاهان کمک کند. پارس‌جم هم در دو هفته پایانی لیگ با تراکتورسازی و پرسپولیس بازی می‌کند:

ذوب‌آهن - پرسپولیس / ذوب‌آهن - تراکتورسازی / تراکتورسازی - پارس‌جم / پارس‌جم - پرسپولیس / استقلال - استقلال‌خوزستان / سپاهان - استقلال‌خوزستان / سپیدرود - تراکتورسازی / استقلال - سپیدرود

 

ذوب آهن سایپا لیگ برتر فوتبال ایران ماشین سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر