کد خبر: 749036 A

هر سه نماینده‌ی کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا رقابت ها را در دور رفت با پیروزی به پایان رساندند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، استقلال و پرسپولیس به ترتیب موفق به شکست الهلال و الاهلی عربستان شدند و ذوب آهن نیز الوصل امارات را در ورزشگاه خانگی اش با سه گل شکست داد. در این مطلب وضعیت هر یک از سه تیم ایرانی لیگ قهرمانان را بررسی خواهیم کرد.

 

* ذوب آهن اصفهان

شاگردان منصوریان که کار خود را با تساوی بدون گل برابر الزورای عراق در اصفهان آغاز کردند، در ادامه‌ی کار در مرحله‌ی گروهی توانستند با حساب سه بر دو النصر عربستان را در امارات شکست دهند و در هفته‌ی پایانی دور رفت نیز الوصل را در ورزشگاهی خانگی خودش به زانو درآوردند.

ذوب آهن اکنون 7 امتیازی است، در صدر گروه A دارد و به لطف عملکرد خوب در دور رفت و گروه نسبتا آسان خود، از شانس بسیاری برای صعود به دور بعد برخوردار می باشد. در این گروه الزورای 4 امتیازی، و النصر و الوصل 3 امتیازی پایین تر از سبزپوشان اصفهانی قرار دارند.

ذوب آهن در دور برگشت به ترتیب به مصاف الوصل، الزورا و النصر می رود که در این بین تنها بازی برابر الوصل در اصفهان و به میزبانی ذوب آهنی ها برگزار می گردد و پیروزی در این دیدار تا حد زیادی صعود موفق ترین نماینده‌ی ایران تا بدین جای مسابقات را، قطعی می کند.

 

* استقلال تهران

شاید دشوارترین کار را در میان تیم های ایرانی، استقلال داشته باشد، چرا که در گروه مرگ رقابت ها حضور دارد.

استقلال پس از حواشی که چند وقت اخیر دامن گیر این تیم شده بود، توانست با گل های کریمی و منتظری به بردی ارزشمند و مهم برابر آبی پوشان عربستانی، الهلال، دست یافته و ضمن خارج شدن از بحران، امیدهای صعود خود به مرحله‌ی یک هشتم را افزایش دهد.

استقلال اکنون با 4 امتیاز تیم سوم گروه مرگ (C) است و الهلال 6 امتیازی و الدحیل 4 امتیازی را بالاتر از خود می بینید، در حالی که العین با کسب 2 امتیاز قعرنشین گروه می باشد. استقلال سه بازی سخت و سرنوشت ساز به ترتیب برابر الهلال، الدحیل و العین پیش رو دارد که تنها در دیدار برابر الدحیل در تهران میزبان می باشد.

شاید استقلال سخت ترین شرایط را در میان تیم های ایرانی برای صعود به دور بعد داشته باشد، هرچند تجربه‌ی شفر و وجود ستاره هایی چون پاتوسی و ایسما و می تواند برای استقلال در سه دیدار آتی راهگشا و مؤثر باشد.

* پرسپولیس تهران

نایب قهرمان فصل قبل لیگ قهرمانان پس از ناکامی در دو هفته‌ی نخست رقابت ها، با برد دو بر صفر برابر الاهلی عربستان شرایط خود را در گروه بهبود بخشید.

سرخپوشان که گویا با هدایت برانکو سودای جبران ناکامی سال گذشته در راه رسیدن به قهرمانی لیگ قهرمانان را در سر دارند، با نمایش بازی خوب برابر سبزهای عربستانی پیروز شدند و اینک با 4 امتیاز در جایگاه سوم گروه D جای دارند، در حالی اختلافشان با پاختاکور صدرنشین تنها یک امتیاز بوده و با السد که تیم دوم جدول می باشد هم امتیازند، ضمن این که الاهلی عربستان نیز پس از باخت برابر قرمزها با سه امتیاز به قعر گروه رفت.

سه دیدار آینده‌ی پرسپولیس برابر الاهلی، پاختاکور و السد خواهد بود که تنها در رویارویی با السد سرخپوشان از امتیاز میزبانی برخوردارند.

پرسپولیس هم مانند استقلال کار دشواری برای صعود از گروه خود دارد، اما شناخت کافی از السد و داشتن تجربه رویارویی برابر این تیم، ضعف الاهلی در فصل جاری و سطح نه چندان بالای پاختاکور، می تواند به پرسپولیس در راه صعود به مرحله ی یک هشتم کمک نماید.

استقلال تهران پرسپولیس تهران ذوب آهن اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر