کد خبر: 748846 A

بررسی شرایط 3 نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا؛

نمایندگان فوتبال ایران در آسیا در هفته سوم نتایج درخشانی رقم زدند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا هم برای نمایندگان ایران به پایان رسید و ذوب آهن، استقلال و پرسپولیس با کسب 3 پیروزی مقابل حریفان بهترین هفته‌ آسیایی را برای خود رقم زدند و توانستند اوضاعشان را در جدول گروه خود تا حد زیادی بهبود ببخشند. با این حال این تازه نیمه راه بود و هنوز دور برگشت رقابت‌ها باقی مانده است. به همین بهانه به بررسی وضعیت هر 3 تیم در گروه‌های خود پرداخته‌ایم.

 

ذوب آهن؛ صدرنشین مطلق

شاید پیش از شروع رقابت‌ها کمتر کسی فکرش را می‌کرد موفق‌ترین نماینده ایران در مرحله گروهی لیگ قهرمانان تا پایان دور رفت، تیمی باشد که از پلی آف صعود کرده و در لیگ برتر هم اوضاع خوبی نداشت. با این حال ذوب آهن با هدایت منصوریان قدم به قدم اوج گرفته و حالا با کسب 7 امتیاز از 3 بازی صدرنشین مطلق گروه خودش است.

ذوبی‌ها در امارات الوصل را شکست دادند و حالا باید در اصفهان به مصاف این تیم بروند و اگر موفق شوند بازهم 3 امتیاز مقابل حریف اماراتی را کسب کنند تقریباً صعودشان قطعی است.

ذوبی‌ها باید مراقب باشند که صدر جدول را از دست ندهند تا با صعود به عنوان تیم اول گروه کار راحت‌تری در مرحله اول دور حذفی داشته باشند و بتوانند به مرحله بالاتر صعود کنند.

Screenshot_2019-04-10 جدول لیگ قهرمانان آسیا (2019) - گروه A

 

استقلال، همچنان در منطقه خطر

هرچند برتری مقابل الهلال در شرایطی که میزبانی هم به شکل واقعی خودش وجود نداشت کار با ارزشی از سوی شاگردان شفر بود و این 3 امتیاز برای آبی‌پوشان واجب‌تر از نان شب، ولی بازهم نمی‌توان ادعا کرد استقلال شرایط خوبی در گروه C دارد و همچنان اوضاعش خطرناک و نزدیک به حذف است.

آبی‌پوشان با 4 امتیاز از 3 بازی هم امتیاز با الدحیل در جایگاه سوم قرار دارند و باید در انتظار مصاف دوباره با الهلال باشند که این بار زخم خورده و به دنبال جبران شکست دور رفت است و کار سخت‌تری برای شفر و شاگردانش رقم خواهد زد.

استقلال در حالی در دور رفت 4 امتیاز کسب کرد که در دور برگشت برای صعود به احتمال زیاد 6 یا 7 امتیاز باید کسب کند و این یعنی انجام یک ماموریت دشوار در دور برگشت و جبران نتایج دو دیدار ابتدایی مقابل الدحیل و العین.

آبی‌پوشان در گروه سختی قرار گرفتند و همین موضوع حساسیت کار آنها را در ادامه بالا می‌برد.

Screenshot_2019-04-10 جدول لیگ قهرمانان آسیا (2019) - گروه C

 

پرسپولیس، سهل و ممتنع

پرسپولیس هم اوضاعی مشابه استقلال از نظر امتیاز و جایگاه در اختیار دارد ولی شاید اینکه در ظاهر گروهش به اندازه استقلال گروه سختی نیست احتمال صعود آنها را افزایش دهد که البته باید یاد آور شد سرخپوشان هم اوضاع خوبی در جدول ندارند.

4 امتیاز از 3 بازی و حضور در رتبه سوم جدول نشان از اوضاع مشابه سرخابی‌ها دارد که البته باید توجه کرد صدرنشین گروه D  پنج امتیازی است و صدرنشین گروه C هفت امتیازی و این تا حدی کار سرخپوشان را راحت‌تر می‌کند. برتری مقابل الاهلی در بازی برگشت اوضاع شاگردان برانکو را کمی سامان خواهد داد و اگر اوضاع بر وفق مراد پیش برود شاید حتی با 2 تساوی مقابل السد و پاختاکور بتوان به صعود این تیم امیدوار بود که البته کار آسانی هم نیست.

Screenshot_2019-04-10 جدول لیگ قهرمانان آسیا (2019) - گروه D

 

لیگ قهرمانان آسیا استقلال تهران پرسپولیس تهران ذوب آهن اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر