کد خبر: 747723 A

بررسی شرایط 3 نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا؛

سه نماینده ایران با شرایطی متفاوت در آسیا به میدان می‌روند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، هفته سوم دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا از راه رسید و 3 نماینده ایران یعنی سرخابی‌های پایتخت و سبزهای اصفهانی باید به مصاف حریفان خود رفته تا در صورت امکان یک گام به صعود نزدیک شوند. با توجه به چینش بازی‌های مرحله گروهی، دیدارهای هفته سوم رقابت‌ها به صورت رفت و برگشت در هفته چهارم تکرار می‌شود و این یعنی دو دیدار مشابه با یک تیم برای هر نماینده ما در پایان هفته چهارم تا حد زیادی تکلیف صعود یا حذف آنها را مشخص خواهد کرد. به بررسی شرایط 3 نماینده کشورمان پرداخته‌ایم:

 

گروه A: ذوب آهن اصفهان

01389879

شرایط ذوب آهن به عنوان نماینده صعود کرده ایران به لیگ قهرمانان از پلی‌آف بهتر از دو تیم دیگر است که سهمیه مستقیم گرفتند. ذوب آهن در هفته نخست مقابل الزورا در خانه در حالی به تساوی بدون گل رسید که فرصت‌های زیادی از دست داد و می‌توانست به 3 امتیاز برسد. شاگردان منصوریان در هفته دوم به برتری سختی مقابل النصر عربستان رسیدند تا با 4 امتیاز و هم امتیاز با الزورا در صدر جدول قرار داشته باشند و امروز در هفته سوم به مصاف الوصل، تیم چهارم گروه خواهند رفت.

ذوب آهن در صورت برتری در این دیدار قدم محکمی به سمت صعود بر خواهد داشت و با توجه به کار سخت الزورا مقابل النصر در عربستان و احتمال بالای امتیاز دادن این تیم، صدرنشینی را هم در اختیار خواهند گرفت و با 7 امتیاز و در شرایطی مناسب به دور برگشت می‌رسند. در صورت تساوی ذوبی‌ها 5 امتیازی شده و بازهم شرایط بدی برای دور برگشت نخواهند داشت و اگر شکست بخورند کارشان کمی سخت خواهد شد. به هر شکل نتیجه دیدار امروز ذوب آهن و الوصل و همچنین دیگر دیدار این گروه نقش اساسی در وضعیت تیم‌ها برای فصل آینده خواهد داشت.

الوصل در دیدار ابتدایی خود مقابل النصر در خانه یک بر صفر به برتری رسید ولی در دیدار دوم با 5 گل از الزورا شکست خورد و این یعنی تیمی نیست که شکست دادنش برای ذوب آهن سخت باشد.

Screenshot_2019-04-08 جدول لیگ قهرمانان آسیا (2019) - گروه A

 

 

گروه C: استقلال تهران

استقلال

استقلال علاوه بر اینکه در سخت‌ترین گروه ممکن در رقابت‌های آسیایی قرار گرفته است، شروع خوبی هم در رقابت‌ها نداشته و شکست سنگین 3 بر صفر مقابل الدحیل در قطر و در ادامه تساوی یک - یک مقابل العین در خانه باعث شد شانس صعود این تیم به شدت کاهش پیدا کند و حالا شاگردان شفر در این شرایط باید دو دیدار پیاپی با صدرنشین و قوی‌ترین تیم گروه یعنی الهلال داشته باشند که سودای قهرمانی در سر دارد. استقلال در شرایط خوبی هم مقابل الهلال قرار نمی‌گیرد و از یک سو شکست در دربی و تساوی مقابل سایپا که شانس قهرمانی این تیم در لیگ برتر را به حداقل رسانده و از طرفی حواشی ایجاد شده در رختکن میان بازیکنان و همچنین مصدومیت چند مهره کلیدی تیم کارشان را سخت‌تر از شرایط عادی کرده است. به هر جهت کلید صعود استقلال از این مرحله در دو دیدار سرنوشت‌ساز مقابل الهلال است که متاسفانه آبی‌ها اجازه استفاده از شرایط میزبانی و کمک هوادارانشان را هم ندارند. استقلال باید از این دو دیدار حداقل 4 امتیاز کسب کند تا بتواند با برتری مقابل الدحیل و العین در دیدارهای دور برگشت جواز صعود به دور بعد را بگیرد.

الهلال موفق شد در دیدار ابتدایی العین را یک بر صفر در امارات شکست داده و در بازی دوم در خانه 3-1 تیم قدرتمند الدحیل را شکست دهد تا نشان دهد حریف آسانی برای شفر و شاگردانش نخواهد بود.

Screenshot_2019-04-08 جدول لیگ قهرمانان آسیا (2019) - گروه C

 

 

گروه D: پرسپولیس تهران

88_5

پرسپولیس هم شرایطی تقریباً مشابه با استقلال تا اینجای کار دارد. انتظارها از فینالیست دور قبل رقابت‌ها بیش از چیزی بود که تا امروز به نمایش گذاشته و تساوی خانگی مقابل پاختاکور و شکست مقابل السد در قطر نتایجی نبود که از پرسپولیس توقع می‌رفت و حالا یک امتیاز از 2 بازی کار را برای ادامه سخت‌تر کرده است.

پرسپولیس هم مثل استقلال دو دیدار پیاپی با نماینده عربستان یعنی الاهلی دارد که این به معنی عدم توانایی استفاده از امتیاز میزبانی است. با این وجود هم تجربه و شخصیتی که پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا پیدا کرده و هم قرار گرفتن در گروهی به ظاهر ساده‌تر از استقلال کارشان را به اندازه رقیب سنتی برای صعود سخت نمی‌کند ولی آنها هم حداقل 4 امتیاز از الاهلی باید بگیرند.

شانس بزرگ پرسپولیس این است که برخلاف استقلال در گروهی قرار دارد که تیم 6 امتیازی در آن نیست و پاختاکور با 4 امتیاز صدرنشین است و این یعنی سرخپوشان شانس خوبی هم حتی برای صدرنشینی دارند.

الاهلی در دیدار نخست 2 بر صفر السد را در عربستان شکست داد ولی در بازی دوم یک بر صفر مغلوب پاختاکور شد تا نشان دهد تیم شکست ناپذیری نیست.

Screenshot_2019-04-08 جدول لیگ قهرمانان آسیا (2019) - گروه D

 

 

لیگ قهرمانان آسیا استقلال تهران پرسپولیس تهران ذوب آهن اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر