کد خبر: 746149 A

تیم‌های پیکان و پرسپولیس از ساعت 17:45 در ورزشگاه شهدای شهر قدس و با قضاوت موعود بنیادی‌فر به مصاف هم خواهندرفت.

به گزارش ایلنا، پرسپولیس با برد در دربی موفق شد هم‌چنان صدرنشین لیگ برتر باقی بماند و تیمی باشد که سودای هت‌تریک در قهرمانی را در سر داشته‌باشد. این تیم حالا در هفته بیست و چهارم لیگ برتر باید به مصاف شاگردان حسین فرکی در پیکان برود. تیمی که بعد از آمدن فرکی کاملا متحول شده و در نیم فصل دوم عملکرد مناسبی از خود نشان داده‌است.

پرسپولیس ضعیف در خارج از خانه، پیکان تیم ضعیف بازی‌های خانگی

در این بازی پیکان میزبان تیم برانکو است. نگاهی به آمار بازی‌های این فصل دو تیم نشان می‌دهد برگزاری بازی در استادیوم شهدای شهر قدس می‌تواند باعث نگرانی هواداران هر دو تیم شود.

پیکان در بازی‌هایی که به اصطلاح میزبان بوده عملکرد بسیار ضعیفی داشته و در 7 دیدار خانگی اخیر خود موفق به کسب برد نشده‌است. البته برای این تیم با توجه به اینکه هواداری ندارد بازی در خانه و خارج از خانه فرقی ندارد و شاید با توجه به چمن نامطلوب استادیوم شهدای شهر قدس حتی بتوان گفت بازی‌های خارج از خانه برای آن‌ها راحت تر هم هست.

از طرف دیگر پرسپولیس در بازی‌های خارج از خانه هرگز آن تیم بی‌رحم بازی‌های خانگی نبوده و در قامت یک مدعی ظاهر نشده‌است. سرخ‌ها 11 بازی در خارج از خانه انجام داده‌اند که 3 برد، 1 باخت و 7 مساوی حاصل این دیدارها بوده‌است. این یعنی میانگین امتیازی 1.45 امتیاز در هر بازی.

اما عملکرد پرسپولیس در بازی‌های خانگی استثنایی بوده‌است. کسب 32 امتیاز از 12 بازی و ثبت میانگین 2.66 امتیاز در هر بازی!

نتیجه 5 بازی اخیر دو تیم؛ هیچکدام نباخته‌اند

پیکان تا چند هفته قبل شرایط عجیبی را تجربه می‌کرد و رکورد عجیبی را از خود به جا گذاشته بود. این تیم در 8 بازی پیاپی شکست خورد تا حتی به یکی از کاندیدهای سقوط تبدیل شود اما حضور فرکی در این تیم اوضاع را کاملا تغییر داد. آن‌ها در 5 بازی اخیر عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته‌اند و موفق به کسب 9 امتیاز شده‌اند.

در سمت دیگر پرسپولیسی‌ها هم در بازی‌های اخیر عملکرد خوبی داشته‌اند و به دلیل نتایج خوب خود در هفته‌های گذشته صدر جدول را دوباره از سپاهان پس گرفتند. پرسپولیس در 5 بازی آخر خود 11 امتیاز کسب کرده که مهم‌ترین برد آن‌ها در دربی و برابر استقلال بود.

برتری مطلق پرسپولیس در بازی‌ها رودررو

پرسپولیس همیشه برابر پیکان برتر بوده و شاید هیچ تیمی را در این سال‌ها به اندازه پیکان شکست نداده باشد. این دو تیم در فصول اخیر لیگ برتر 11 بار به مصاف هم رفته‌اند که آمار عجیب و قابل تاملی در این بازی‌هها ثبت شده‌است.

در این 11 بازی قرمزها 8 بار با برد از زمین خارج شده‌اند و در سمت مقابل پیکان تنها 2 برد را تجربه کرده‌است. این تیم در دیدار هفته ششم فصل قبل موفق شد اولین شکست فصل را به پرسپولیس تحمیل کند. آن برد اولین برد پیکان برابر پرسپولیس بعد از 7 سال بود.

پرسپولیس لیگ برتر فوتبال برانکو ایوانکوویچ پیکان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر