کد خبر: 746054 A

مقابل استقلال بازی روانی داشتیم

سرمربی سایپا بعد از تساوی تیمش برابر استقلال پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

به گزارش ایلنا ، علی دایی بعد از تساوی بدون گل مقابل استقلال در نشست خبری گفت: همان‌طور که پیش بینی کردیم بازی سختی بود و بازیکنان ما خیلی زحمت کشیدند. با این حال در هر دو نیمه فضاهایی که استقلال می‌توانست از آن استفاده کند را بستیم و فضای انچنانی به حریف ندادیم در چند ضد حمله خوب عمل نکردیم و می‌توانستیم به گل برسیم مخصوصا درثانیه‌های اخر می‌توانستیم گل بزنیم. مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی بازی روانی را به نمایش گذاشتیم و بازیکنان جوانی داشتیم که از بازیکنان آینده دار هستند.

دایی در ادامه گفت: تمام بازی‌های استقلال را آنالیز کرده بودیم. می‌دانستیم آنها بازیکنان خارجی خوبی دارند، اما به‌خوبی تمام فضاها را در زمین بستیم. موقعیت‌های ما خیلی خطرناک‌تر از موقعیت‌های استقلال بود.غیر از توپی که تبریزی زد و گلر ما گرفت، موقعیت چندانی نداشتند. بچه‌های ما در فاز دفاعی عالی کار کردند. در فاز هجومی هم موقعیت‌هایی داشتیم که می‌توانستیم به گل برسیم، اما متاسفانه در زدن ضربات آخر و پاس‌های آخر بی‌دقت بودیم.

سرمربی تیم سایپا افزود: استقلال همیشه بزرگ بوده و بزرگ است، امروز هم خوب بود. مالکیت توپ را در اختیار داشت، اما موقعیت آن‌چنانی به دست نیاورد چون بچه‌های ما خوب کار کردند و به آنها فضا ندادند.امیدوارم استقلال در آینده بهتر از این شود. برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنم. خیلی دوست دارم هم استقلال، هم پرسپولیس و هم ذوب‌آهن در بازی‌های آسیایی نتایج خوبی به دست بیاورند.

دایی در مورد درخشش دروازه‌بان تیمش مقابل استقلال و غیبت چند بازیکن سایپا به دلیل مصدومیت و حضور جوانان گفت: حامد امروز خیلی خوب کار کرد. شاید هر گلر دیگری درون دروازه بود ۳-۲ گل می‌خورد اما فلاح‌زاده با اعتماد به نفس و جسوارنه بازی کرد و دروازه ما را نجات داد. من عاشق این هستم که با جوانان کار کنم. یادتان هست که در تیم‌های دیگر هم از بازیکنان جوان استفاده می‌کردم که اکنون بهترین‌های تیم خودشان شده‌اند. فحش‌هایش را من خوردم و استفاده‌اش را دیگران بردند. از پیشکسوتان تیم‌های دیگر فحش خوردم، شاید این جوانان موفق سالی یک بار هم سراغی از من نگیرند. اما همین که موفق هستند برایم کافی است. فحش‌هایش را من شنیدم.

وی در مورد اینکه منظورش احمد نوراللهی است، گفت: اسمی از کسی نمی‌برم.

سرمربی سایپا در مورد اینکه هم استقلال را در جام حذفی حذف کردید و هم امروز در لیگ آنها را از کورس قهرمانی دور نگه داشتید،‌ گفت: ما فوتبال خودمان را بازی می‌کنیم. استقلال، پرسپولیس و تیم‌های دیگر برایمان فرقی ندارد. همین تیم تراکتورسازی که اکنون دوم و سوم جدول است را با بازیکنان نامدارش متوقف کردیم. می‌توانستیم در آن بازی هم برنده شویم. در بازی با پارس جنوبی یک پنالتی را از دست دادیم. در بازی با تراکتورسازی و نساجی پنالتی‌های ما را نگرفتند و امتیازات زیادی را از دست دادیم. ما برای تیم خودمان بازی می‌کنیم نه تیم‌های دیگر.

وی افزود: همیشه دوست داشته‌ام فوتبال جوانمردانه باشد. درست است که تیم من نه سقوط می‌کند نه صعود، اما مقابل هر تیمی با تمام وجود بازی می‌کنیم و در مورد تیم‌هایی که مقابل ما بازی می‌کنند را مردانه بازی می‌کنیم. استقلال،‌ پرسپولیس، تراکتورسازی و سپاهان برای ما فرقی ندارد. حالا قرعه استقلال این گونه بود که در جام حذفی مقابل ما قرار گرفته و امروز هم در لیگ با ما بازی کرد. ما با قدرت بازی می‌کنیم، استقلال هم با تمام توانی که داشت مقابل ما قرار گرفت، اما ما هم با نفراتی که داشتیم بازی قابل قبولی ارائه کردیم و حتی می‌توانستیم برنده شویم.

دایی در پاسخ به این سوال که اگر اشتباهات داوری نبود آیا این تیم می‌توانست این تیم در جمع مدعیان قهرمانی قرار داشته باشد گفت: این یک مبالغه است که ما می‌توانستیم تیمی باشیم که برای قهرمانی بجنگد،‌ اما اگر اشتباهات داوری نبود، می‌توانستیم ۸-۷ امتیاز بالاتر باشیم. آیا شما امروز از نیمکت من یک مورد عکس‌العمل علیه داوری دیدید؟ موقعی که داور کارش را خوب انجام می‌دهد به چه چیزی اعتراض کنم؟ احتیاجی به اعتراض نیست. وقتی که داور درست سوت نمی‌زند، آن موقع آمپر آدم بالا می‌رود. من واقعیت‌ها را می‌گویم. از اول فصل داوری‌ها چقدر امتیاز از ما گرفت؟ ما می‌توانستیم حداقل ۶ امتیاز بالاتر باشیم. من به تمام داوران کشورمان احترام می‌گذارم،‌ هر زمان هم که اخراج شدم احترام گذاشتم و توهینی از من دیده نشد، ‌اما همیشه از تیمم دفاع می‌کنم.

سایپا علی دایی کنفرانس خبری علی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر