کد خبر: 746010 A

نیمکت نشینی سید مهدی رحمتی و فرشید اسماعیلی که حواشی زیادی در دربی به وجود آوردند اصلی‌ترین نکته ترکیب استقلال در بازی امروز است.

به گزارش ایلنا، وینفرد شفر سرمربی استقلال ترکیب تیمش برای دیدار برابر سایپا را در حالی مشخص کرد که این تیم با تغییرات زیاد در این بازی حاضر خواهد شد. وینفرد شفر در حالی که فقط باید برنده بازی باشد تیمش را با ریسک زیاد به میدان فرستاده و این نکته شاید به قیمت از دست دادن 3 امتیاز و قهرمانی برای استقلال تمام شود.

بازگشت حسینی به دروازه 

بعد از عملکرد نه‌چندان مطمئن سید مهدی رحمتی در بازی‌های اخیر و هم‌چنین حواشی ایجاد شده برای کاپیتان استقلال بعد از دیدار برابر استقلال سرمربی آبی‌ها تصمیم گرفت با بازی دادن به حسینی دوباره آرامش را به قفص توری تیمش برگرداند. جو ملتهب سکوها نسبت به رحمتی و موضع‌گیری هواداران و لیدرهای این تیم را نیز نمی‌توان در این اتفاق بی‌تاثیر دانست. 

سید حسین حسینی روز سختی برابر مهاجمان سایپا خواهد داشت و تلاش می‌کند با کلین‌شیت خود زمینه‌ساز برد آبی‌ها شود. 

بازگشت پژمان به پست تخصصی، محمدی مهر در دفاع راست 

حضور فرشاد محمدی مهر و نیمکت نشینی آرمین سهرابیان هم از نکات عجیب و البته غیرمنتظره ترکیب امروز استقلال است. با این اتفاق پژمان منتظری به پست تخصصی خود یعنی دفاع میانی منتقل شد تا در کنار روزبه چشمی زوج خط دفاعی استقلال را تشکیل دهد. 

بر خلاف دیدار دربی هر 4 نفر خط دفاعی استقلال در پست تخصصی خود به میدان می‌روند و انتظار می‌رود عملکرد بهتری از آن‌ها در بازی امروز ببینیم. البته اگر فرشاد محمدی مهر بعد از هفته‌ها نیمکت نشینی و دوری از ترکیب بتواند خودش را نشان دهد. 

کار سخت علی کریمی در هافبک دفاعی

بعد از حواشی ایجاد شده برای فرشید باقری و اخراج او از اردوی تیم به نظر می‌رسید امید نورافکن بار دیگر در پست هافبک دفاعی حاضر شود تا فضای خالی جلوی خط دفاعی تیمش را پوشش دهد اما ترکیب شفر در بازی امروز کاملا هجومی و شجاعانه ارنج شده تا سرمربی آلمانی نشان دهد فقط به 3 امتیاز بازی می‌اندیشد. 

در دیدار امروز داریوش شجاعیان جانشین فرشید باقری شده تا استقلال با یک هافبک دفاعی وارد زمین شود. اتفاقی که باعث می‌شود کار علی کریمی در دیدار امروز حسابی سخت شود. درخشش او نقش مهمی در رسیدن آبی‌ها به برد خواهد داشت. 

تبعید فرشید به نیمکت، تبریزی در اندیشه اثبات توانایی‌های خود 

دیگر بازیکنی که بعد از دربی نیمکت نشین شده فرشید اسماعیلی است. وینفرد شفر تصمیم گرفته در این بازی از مرتضی تبریزی در ترکیب ابتدایی تیمش استفاده کند. بازیکنی که در استقلال با روزهای درخشانش در ذوب‌آهن فاصله زیادی داشته و فقط 3 بار برای استقلال گلزنی کرده‌است. 

تبریزی اگر می‌خواهد در هفته‌های آینده هم در ترکیب حضور داشته‌باشد باید در این بازی بدرخشد و از فرصتی که در اختیارش قرار گرفته به بهترین شکل استفاده کند. شاید یک گل سه امتیازی او را در دل شفر و هواداران حسابی جا کند. 

سید مهدی رحمتی ترکیب استقلال فرشید اسماعیلی وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر