کد خبر: 744692 A

روز خاص منشا در دربی

گادوین منشا مهاجم نیجریه‌ای سابق پرسپولیس احتمالا یکی از نفر اصلی شفر در بازی امروز خواهدبود.

به گزارش ایلنا، دو تیم پرطرفدار پایتخت از ساعت 16 امروز در استادیوم آزادی به مصاف هم خواهند رفت. این بازی علاوه بر حساسیت‌های همیشگی دربی از آن جهت که دو تیم در بالای جدول هستند و برای قهرمانی می‌جنگند فوق‌العاده مهم خواهدبود.

یکی از جذابیت‌های این دیدار می‌تواند حضور منشا در ترکیب استقلال باشد. در شرایطی که پرسپولیس در نقل و انتقالات نیم فصل به دنبال تقویت خود بود برانکو نام منشا را از لیست تیمش خارج کرد و این بازیکن نیز باوجود پیشنهادهای مختلف تصمیم گرفت راهی استقلال شود تا به نوعی عصبانیت خود از تصمیم سرمربی را نشان دهد. منشا با این تصمیم خود پس از سال‌ها یکبار دیگر جابجایی مستقیم بین دو تیم پرطرفدار پایتخت را رقم زد تا حسابی جنجالی شود.

امروز اولین بازی منشا با لباس استقلال در دربی و شاید سخت‌ترین بازی او باشد.. بازیکنی که علی رغم عملکرد نامناسب در لباس پرسپولیس همیشه حمایت هواداران را به همراه خود داشت اما جو سکوهای قرمز آزادی امروز قطعا به ضرر او خواهدبود.

با هر بار صاحب توپ شدن منشا می‌توان انتظار این را داشت که هواداران پرسپولیس با صدای شیپورهای خود اعتراض خود را نسبت به مهاجم سابق خود نشان دهند و قصد برهم زدن تمرکز او را داشته‌ باشند. البته نباید فراموش کرد انگیزه بالا او برای گلزنی و انتقام‌گیری از برانکو می‌تواند در نهایت برای تیم قرمزپوش گران تمام شود.

در واقع این بازی را می‌توان برای منشا شمشیر دو لبه‌ای دانست که یک سوی آن انگیزه بالا و گلزنی در این بازی است. اتفاقی که اگر رخ دهد می‌تواند باعث شود منشا وارد مسیری که مهدی هاشمی‌نسب قدم گذاشت شود و حتی شاید صحنه‌ای جنجالی بعد از گلزنی او رخ دهد.

از سوی دیگر استرس بالا و فشاری که روی اوست می‌تواند باعث شود منشا روزی کم‌اثر و خنثی را بگذراند و چه بسا حتی این اتفاق باعث از دست‌دادن موقعیت‌های خوب توسط او شود. هر چه که باشد این بازی شاید خاص‌ترین بازی گادوین منشا در لیگ برتر ایران باشد.

 

استقلال پرسپولیس برانکو ایکوانکوویچ دربی تهران گادوین منشا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر