کد خبر: 744314 A

3 بازیکن آفریقایی استقلال نقش پررنگی در دیدار مقابل پرسپولیس خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، استقلال روز شنبه در حساس‌ترین دیدار فصل خود باید در ورزشگاه آزادی به مصاف پرسپولیس برود.

این دیدار علاوه بر حساسیت و اهمیت ذاتی خود، به دلیل موقعیت دو تیم در جدول و حضور در رتبه‌های اول و دوم و البته نقش تعیین‌کننده در سرنوشت قهرمانی در پایان فصل، برای دو تیم حیاتی بوده و حساسیتی مضاعف دارد.

در این میان استقلال اگر برد می‌خواهد و قصد دارد با کسب 3 امتیاز بازی برای اولین بار در طول فصل طعم صدر جدول را بچشد نیاز به عملکرد خوب 3 مهره آفریقایی هجومی خود یعنی منشا، پاتوسی و ایسما دارد.

این 3 بازیکن که با اضافه شدن به ترکیب تیم در نیم فصل دوم جان تازه‌ای به استقلال و خط حمله تیم بخشیدند، نقش اصلی نتایج خوب آبی‌ها در دیدارهای اخیر هستند و درخشش آنها هواداران را به قهرمانی در پایان فصل امیدوار کرده است. به بررسی نقش هرکدام از آنها می‌پردازیم:

 

گادوین منشا

15511894044342

او علاوه بر نقش مهمی که در این دیدار دارد، از انگیزه‌های شخصی برای درخشش در این دیدار برخوردار است که این انگیزه می‌تواند به کمک شفر و استقلال بیاید. منشا در حال در دربی با پیراهن آبی به میدان می‌رود که در نیم فصل نخست در سوی دیگر میدان حضور داشت و جدایی از پرسپولیس او را روانه اردوی تیم رقیب کرد. دلخوری‌های گادوین از برانکو بابت کنار گذاشته شدنش و فرصتی که برای اثبات توانایی‌هایش به سرمربی سابق خود دارد کلید موفقیت او در این بازی است به شرطی که به خوبی از آن استفاده کند.

 

آیاندا پاتوسی

1397120611051915816748664

جذب او برای استقلال دردسرهای زیادی به همراه داشت و مدتی طول کشید تا اجازه بازی بگیرد ولی در نهایت به ترکیب تیم اضافه شد و کیفیت فنی بالایی که از خود نشان داد ثابت کرد شفر بی‌دلیل روی جذب او و اضافه شدنش به تیم اصرار نداشته و حالا پاتوسی خیلی زود و بدون فوت وقت از همان دیدار ابتدایی خودش را به عنوان یک ستاره در ترکیب استقلال جا انداخت و اگر او را بهترین بازیکن این روزهای آبی‌پوشان بدانیم بی‌راه نگفته‌ایم. پاس‌های طلایی پاتوسی می‌تواند در جا گذاشتن خط دفاع پرسپولیس و موقعیت‌سازی برای مهاجمان آبی‌پوش نقش تاثیرگذاری داشته باشد و اگر روز خوبش باشد سرخپوشان کار سختی برای مهارش دارند.

 

اسماعیل گونکالوس

01385381

ملقب به ایسما، او هم انتقال پر سرو صدایی به استقلال داشت و همه منتظر بودند ببینند تا مهاجم سیه‌ چرده جدید آبی‌ها از نظر فنی بیشتر شبیه مامه تیام است و یا کیفیتش بیشتر به الحاجی گرو شباهت دارد ولی چیزی که ایسما تا این لحظه از خودش نشان داده نه شبیه تیام است و نه مانند گرو، ایسما مهارت‌های فردی و چهارچوب شناسی تیام را ندارد ولی به اندازه گرو هم فرصت خراب کن نیست. او نشان داده مهاجم زهرداری است و می‌تواند از حداقل‌هایی که در اختیارش قرار می‌گیرد برای تیم گلزنی کند و شاید یکی از این توپ‌ها در دربی و پشت خط دفاع پرسپولیس زیر پایش بیافتد و در این شرایط کار بیرانوند برای بسته نگه داشتن دروازه سخت می‌شود.

پرسپولیس لیگ برتر فوتبال استقلال تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر