کد خبر: 742408 A

امیرعلی اکبری پسر نترس و قدرتمند ایران توانست دهمین برد حرفه‌ای خود را به دست بیاورد.

به گزارش ایلنا، این برد مقابل شلتون گراواس به دست آمد که تا به حال ناک اوت نشده بود اما امیر در همان راند اول او را ناک اوت کرد. روسیه همیشه برای امیر علی اکبری خوش‌یمن بوده؛ این برد برای ورزش‌دوستان مانند قهرمانی در جهانی کشتی فرنگی در سال 2010 بود.

او در آن سال که مسکو میزبان مسابقات بود، مدال طلا را به دست آورد. مدالی که هنوز هم دست نخورده مانده و هیچ کشتی‌گیری از ایران نتوانسته در این وزن قهرمان جهان نام بگیرد.

آن شب که امیر در سال 2010 به مدال طلا رسید، به یاد ماندنی و تاریخی بود، درست مثل شنبه شب حسابی در نزدیکی سال جدید دل مردم را شاد کردی.

خدا را شکر که روسفید شدم و توانستم به وعده‌ای که داده بودم عمل کنم. حریف خیلی کری خوانده بود اما در میدان عمل نتوانست حرفی برای گفتن داشته باشد.

ظاهر غلط‌اندازی داشت؛ از دور بدنی ناآماده داشت اما وقتی به او نزدیک می‌شدی چیز دیگری نشان می‌داد!

دقیقا. بسیار چغر و قدرتمند بود و با برنامه مسابقه می‌داد. چپ گارد بود و مدام تلاش می‌کرد که وقتی به او نزدیک می‌شوم با آرنج به صورتم ضربه بزند اما خیلی شناخت داشتم و بابرنامه پیش رفتم و اجازه ندادم به هدفش برسد.

آمار خوبی هم داشت.

 بله. 9 مسابقه آخرش را نباخته بود. البته قبلا هفت مسابقه اعلام شده بود اما 9 مسابقه بود که نباخته بود. تا به حال هم ناک اوت نشده بود. ضمن اینکه کمربند سازمان را قبلا یک بار گرفته بود.

اما ناک اوتش کردی.

خدا را شکر. چند ضربه خوب هم زد اما در یک لحظه از فرصت استفاده کردم و توانستم خیلی خوب به او ضربه بزنم و با همان ضربه هم زمینگیر شد.

گفته بودی فک خوبی دارد و به همین دلیل سخت ناک اوت می‌شود!

 بله. خوب آنالیز کرده بودیم و می‌دانستم که باید با او چگونه مبارزه کنم. مدام تغییر مسیر می‌داد و خیلی در حرکت بود و همین نشان می‌داد که قصد دارد یک روش جدید را برای حمله رو کند اما مراقب بودم چون دقیق شناخت داشتم.

روسیه برای تو همیشه خوش‌یمن بوده. همه یاد مبارزات کشتی تو در سال 2010 افتادند که قهرمان جهان شدی.

خیلی از آن مسابقات گذشته؛ نزدیک به یک دهه. خیلی شب خوبی بود اما من دیگر وارد یک ورزش کاملا حرفه‌ای شده‌ام و فقط به موفقیت بیشتر در این ورزش فکر می‌کنم. تمام تلاشم این است که بتوانم در این ورزش هر روز بهتر از قبل باشم.

برنامه مسابقه بعدی مشخص شده است؟

 نه هنوز خبری نیست.

قبلا اعلام شده بود که بعد از این مسابقه با حریف آمریکایی برای گرفتن کمربند باید با واخائف روس مبارزه کنی؟

 نه هنوز هیچ چیزی معلوم نیست. مشخص نیست که با این حریف از کشور روسیه مسابقه بدهم یا نه. باید با سازمان مذاکره کنیم و اگر به نتیجه رسیدیم مسابقه برگزار می‌شود. در غیر این‌صورت تصمیمات دیگری می‌گیریم. فکر کنم الان زمان مناسبی برای صحبت کردن در این باره نباشد. باید به تهران برگردیم و بعد ببینیم چه پیش می‌آید.

کی به ایران بر می‌گردید؟

فکر می‌کنم دوشنبه در تهران باشیم. چند روزی استراحت داریم اما بعد از آن دوباره تمرینات ما شروع می‌شود.

به امید موفقیت در دیدار بعدی.

خیلی ممنونم. از مردم تشکر می‌کنم به خاطر همه حمایت‌هایی که داشتند و خدا را شکر می‌کنم که روسفید شدم.

امیر علی اکبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر