کد خبر: 742379 A

اوایل نیم‌فصل دوم و با افزوده شدن خریدهای جدید به ترکیب پرسپولیس، بازی این تیم طراوت و شادابی قبل را از دست داده بود. با وجود این به نظر می‌رسد قرمزها رفته رفته بهتر شده‌اند و در چند بازی اخیر هم دیدیم که نمایش‌های قابل تحسینی داشتند.

به گزارش ایلنا،پرسپولیس در دو بازی لیگ برتری‌اش برابر صنعت‌نفت آبادان و نساجی به وضوح سرتر از حریفانش بازی کرد و موقعیت‌های گلزنی فراوانی هم به دست آورد اما نهایتا در هر کدام از این مسابقات فقط یک گل زد. اتفاقی که البته روز شنبه در رشت جبران شد و شاگردان برانکو سه بار دروازه‌ سپیدرود را باز کردند. بازی این تیم با پاختاکور هم دو نیمه متفاوت داشت؛ در نیمه نخست پرسپولیس ارائه‌گر نمایش خوبی بود و بارها تا آستانه فروپاشی دروازه تیم ازبکستانی پیش رفت. هر چند در نهایت باز هم فقط یک بار دروازه این تیم را گشود. با وجود این در نیمه دوم آن بازی، نمایش پرسپولیس افت کرد و دو امتیاز مهم از دست داد.
 
نمایش بهتر قرمزها را برابر السد دیدیم. جایی که سرخپوشان در زمین حریف چندین و چند موقعیت عالی گلزنی به دست آوردند اما به‌خاطر بی‌دقتی خودشان موفق به گلزنی نشدند. پرسپولیس در بازی برابر السد بهتر از هر چهار بازی فصل گذشته‌اش بازی کرد و حقش پیروزی بود اما باز هم بدشانسی و بی‌دقتی گریبان این تیم را گرفت. در مجموع پرسپولیس در این 4 بازی بیش از 30 موقعیت گلزنی به وجود آورد اما فقط سه گل به ثمر رسانده تا با یک مشکل تازه دست به گریبان شود.
 
در سه بازی برابر پاختاکور، نساجی و السد قدرنشناسی مهاجمان پرسپولیس باعث شد این تیم 4 امتیاز کلیدی را در آسیا و لیگ از دست بدهد و شاید همین گل نزدن‌ها برایش گران تمام شود. مثلا در نیمه اول بازی با نساجی توپ از دروازه‌بان هم رد شد اما علیپور در مقابل دروازه خالی آن را به تیر دروازه کوبید.
 
این سیزدهمین ضربه‌ای بود که پرسپولیسی‌ها امسال به تیر می‌زدند؛ بسیار بیشتر از هر تیم دیگری. این آمار عجیب و غریب در حالی برای قرمزها ثبت شده که در لیگ هجدهم ضربات هیچ تیم دیگری به تیر دروازه، حتی دو رقمی هم نشده است.
 
شاید اگر همین توپ علی علیپور یا مثلا ضربه سر سیدجلال حسینی در بازی رفت با نفت مسجدسلیمان به جای تیر به تور دروازه بوسه می‌زد، الان وضع پرسپولیس خیلی بهتر از این بود اما خب بی‌دقتی و شاید هم خستگی، با پرسپولیس کاری کرده که ضربه‌هایش به تیر دروازه حریفان خیلی کمتر از تعداد گل‌هایش نیست. به این بی‌دقتی‌ها و بدشانسی‌ها، اشتباهات داوری را هم اضافه کنید. اشتباهاتی که از ابتدای فصل تا امروز بیش از هر تیمی به پرسپولیس ضربه زده‌ و بدون آنها، شاید برانکو و شاگردانش حالا با اختلافی آرامش‌بخش صدرنشین بودند.
 
نخستین اشتباه تاثیرگذار را زاهدی‌فر علیه پرسپولیس انجام داد وقتی در بازی هفته پنجم این تیم در آبادان خطا روی علیپور را پنالتی نگرفت. اتفاقی که فغانی در دربی تکرارش کرد و البته کارشناسان داوری می‌گفتند باید سهرابیان را هم به ‌خاطر خطا روی نعمتی اخراج می‌کرد که نکرد. گل خطای سایپا در هفته دهم یکی دیگر از اشتباهات داوری علیه
پرسپولیس بود و گل دوم این تیم به ماشین‌سازی هم به اشتباه از سوی مهدوی مردود اعلام شد. بازی پرسپولیس و فولاد هم که داستانش مفصل است. یک پنالتی مشکوک در نیمه اول و بعد هم صحنه مشکوک به اخراج فرزاد جعفری که به نظر می‌رسید کرمانشاهی از تصمیمش پشیمان شده، این بازی را به جنجال کشاند.
 
خلاصه اینکه پرسپولیس این روزها (البته اگر بازی با سپیدرود را در نظر نگیریم) هم از بی‌دقتی خودش ضربه می‌خورد، هم از اشتباهات داوران. هر چند تاثیر منفی اصرارهای سازمان لیگ بر برگزاری فشرده لیگ برتر را هم (که باعث اعتراض همه لیگ برتری‌ها و نه فقط برانکو و پرسپولیسی‌ها شده) در ناکامی‌های اخیر قرمزپوشان نمی‌توان نادیده گرفت.
 
 

 

 

 

السد قطر پرسپوليس لیگ برترایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر