کد خبر: 742377 A

واکنش روس‌ها به درخشش ستاره ایرانی

حجم ویدئو: 21.33M | زمان ویدئو: 00:02:28

سردار آزمون مهاجم تیم ملی کشورمان روزهای خوبی را سپری می‌کند. بعد از بازی‌های او در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا، که در نهایت با حذف تیم ملی همراه شد، حالا عملکرد متفاوتی را از او شاهد هستیم.

به گزارش ایلنا،آزمون با حضور در ترکیب زنیت تحسین‌ها را برانگیخته و توانسته نگاه‌ها را به خود جلب کند. به طوری که درخشش او در روزهای اخیر با واکنش‌هایی همراه شده است و مخصوصاً روس‌ها حرف‌هایی درباره او می‌زنند که قابل تمجید است.

یوری بلوس، کارشناس مشهور فوتبال کشور روسیه در کارشناسی از دیدار حساس زنیت با اسپارتاک مسکو به تمجید از سردار آزمون، مهاجم ملی پوش کشورمان و عضو باشگاه زنیت پرداخت. بلوس، کارشناس روسی در مصاحبه با سایت اسپورتس روسیه می‌گوید: «آزمون بازیکنی بین‌المللی است و آماده بازی در هر باشگاه بزرگ دنیا است. حق او حداقل بازی در سطح باشگاهی مثل بارسلونا است و روزی به این حق می‌رسد. او بهترین خرید زنیت بود. به نظرم روبین کازان هرگز حاضر به فروش آزمون با این مبلغ نمی‌شد، اگر مشکل مالینداشت. او بیشتر از اینها می‌ارزد.»

آزمون ماه گذشته با مبلغ 10 میلیون یورو از روبین کازان به زنیت منتقل شد. سردار در 6 بازی‌ که برای زنیت انجام داد با زدن 5 گل و دادن یک پاس گل آماری فوق‌العاده از خود به جای گذاشته است.

بعداز صحبت‌های این کارشناس روسی، بازیکن پیشین اسپارتاک مسکو و زنیت سن‌پترزبورگ در آستانه رویارویی حساس این ۲ تیم از سردار آزمون، مهاجم ایرانی زنیت نیز تمجید کرد. ولادیمیر بیستروف در ارزیابی بازیکنان خطوط مختلف تیم‌های اسپارتاک مسکو و زنیت سن‌پترزبورگ می‌گوید: «اگر زنیت سن‌پترزبورگ در فصل زمستان سردار آزمون را نمی‌خرید خط حمله اسپارتاک مسکو را به این تیم ترجیح می‌دادم. با آمدن سردار آزمون به زنیت شرایط تغییر کرد. در واقع او توازن قدرت را تغییر داد. لوئیس و آدریان مهاجمان عالی در تیم اسپارتاک هستند اما بنا به دلایلی در بازی‌های اخیر نمایش خوبی نداشتند. در این میان ترکیب سردار آزمون و آرتم جیوبا در خط حمله زنیت سن‌پترزبورگ به یک مکمل خوب تبدیل شده و بسیار خطرناک‌تر به نظر می‌رسند.»

این بازیکن پیشین تیم‌های اسپارتاک مسکو و زنیت سن‌پترزبورگ سپس نمره فنی بسیار خوب 8 را به سردار آزمون اختصاص داد. تیم‌های اسپارتاک و زنیت یکشنبه شب در بازی پایانی هفته بیستم لیگ برتر روسیه در مسکو به مصاف هم رفتند. زنیت سن‌پترزبورگ هم‌اکنون با 40 امتیاز صدرنشین جدول رده‌بندی این رقابت‌ها است و اسپارتاک 32 امتیازی رتبه چهارم را در اختیار دارد.

زنیت روسیه سردارازمون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر