کد خبر: 741299 A

به دنبال برگزاری جلسه آنالیز داوری؛

نشست گروه آنالیز داوری ظهر امروز با حضور رئیس فدراسیون برگزار شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، این نشست با حضور مهدی تاج، داود رفعتی، سیدرضا غیاثی، حسین عسگری و دانیال مرادی برگزار و فیلم بازیهای هفته بیستم تا بیست و دوم لیگ برتر توسط گروه آنالیز مورد بازبینی بررسی قرار گرفت.

حسین عسگری درباره این نشست گفت: فیلم بازیهای برگزار شده هفته بیستم تا بیست و دوم لیگ برتر را مورد بازبینی و آنالیز قرار دادیم. بهرحال همانطور که بارها به وضوح اشاره کردیم اشتباهات داوری جزئی از فوتبال است. داوران در کل در این  سه هفته بازیهای سخت و خوبی را قضاوت کردند و در کل دو یا سه اشتباه تاثیر گذار در بازیهای لیگ داشتند.

وی در ادامه بیان کرد: تیم منچستر سیتی شب گذشته با دو گل اشتباه (یک پنالتی  و یک گل آفساید) راهی مرحله نیمه نهایی جام حذفی شد. بعد از پایان بازی هیچ اتفاقی نیفتاد و مربیان هر دو تیم با یکدیگر دست دادند. اما در لیگ ایران به این شکل نیست. مربیان و بازیکنان علیه داور بیانیه صادر می کنند. اشتباه داور در هر لحظه‌ای ممکن است اتفاق بیفتد، این که مثلا بگوییم وقتی یک تیم جلو می‌افتد، داوران خطای حریف را بر علیه آن تیم نمی‌گیرند، اصلا حرف درستی نیست.

عسگری افزود: متاسفانه این امر در فوتبال دنیا بسیار نادر است. منکر این نیستیم که داوری ما فوق العاده است ما هم اشتباه داریم. در این سه هفته لیگ برتر 10 تا 15 درصد داوران ما اشتباه تاثیرگذار در بازیها داشتند. مهمترین بخش داوری و نظارت این است که اشتباهات داوران نتیجه امتیاز بازی را مشخص نکند. سرمربیان ما باید به دنبال علم به روز باشند تا مرتبا با اعلام نظرهای نادرست، عملکرد تیم داوری را زیر سوال نبرند.

وی درباره عملکرد داوران نسبت به هفته های گذشته اظهار داشت: عملکرد داوران نسبت به هفته های گذشته خوب بوده است، البته باید بهتر شود. با توجه به اینکه به هفته پایانی لیگ برتر و دسته اول نزدیک می شود حساسیت بازیها در جدول بالا می رود. برهمین اساس داوران باید با تمرکز بالا و بدون استرس در زمین مسابقه حاضر شوند  و این امر مستلزم این است که هجمه ها و فشار  از روی داوران برداشته شود.

عسگری در پایان افزود: قطعا حمایت از جامعه داوری باعث خواهد شد داوران ما با انگیزه هر چه بیشتر و با داشتن تمرکز کافی و به دور از هرگونه حاشیه، مسابقات را قضاوت کنند.

فدراسیون فوتبال عسگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر