کد خبر: 740858 A

هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال

بازی سپیدرود رشت و پرسپولیس تهران با برتری میهمان به پایان رسید تا شاگردان برانکو ایوانکوویچ به صدر جدول رده بندی برگردند.

به گزارش ایلنا، بازی حساس سپیدرود رشت و پرسپولیس تهران در حالی برگزار شد که تیم میزبان برای عدم سقوط به لیگ دسته اول مبارزه  و کسب امتیاز مبارزه می‌کرد و تیم مقابل هم برای رسیدن به صدر جدول رده بندی و کمرنگ نشدن شانس قهرمانی به میدان رفته بود. این مسابقه که لحظات جذاب و هیجانی داشت در نهایت با برتری سه بر یک شاگردان برانکو ایوانکوویچ به پایان رسید تا آنها با 45 امتیاز به صدر جدول رده بندی برگردند.

گزارش کامل این مسابقه را مشاهده می‌کنید:

ورزشگاه:‌ سردار جنگل / 22 اسفند 1397 

داوران: سید حسین زرگر-آرمان اسعدی-محمد علی پور متقی-حسن اکرمی-سید علی اصغرمومنی-ایوب غلامزاده-ناظر: مسعود مرادی

اخطار: محمد نزهتی(82) از سپیدرود / مهدی شریفی(81) از پرسپولیس

 

ترکیب سپیدرود

کوروش ملکی، لوکا نوزادزه، میثم تهیدست، امین جوادی مقدم(علی عباسی، 52)، میلاد شیخ سلیمانی، میثم فردوسی، حسین ابراهیمی(محمد بلبلی، 48)، مهرداد بایرامی، محمد علیزاده، میلاد قربانزاده و محمد غلامی(کاپیتان)

6

ترکیب پرسپولیس

بوژیدار رادوشوویچ، سیدجلال حسینی (کاپیتان)، شجاع خلیل زاده، محمد نادری، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالهی، بشار رسن(سروش رفیعی، 68)، مهدی ترابی(امید عالیشاه، 73)، سیامک نعمتی و علی علیپور(سعید کریمی، 2+90).

5

 

شرح گل

سپیدرود 0 - 1 پرسپولیس / علی علیپور، دقیقه 10: در حالیکه شیخ سلیمانی تصمیم به متوقف کردن مهاجم پرسپولیس داشت و تا حدودی در این امر موفق بود اما علیپور با ضربه‌ای مطمئن در محوطه جریمه سپیدرود دروازه ملکی را باز کرد.

سپیدرود 0 - 2 پرسپولیس / احمد نوراللهی، دقیقه 31: فشار حملات پرسپولیس روی دروازه حریف سبب شد تا پیش از فرا رسیدن پایان نیمه اول شاگردان برانکو برای دومین بار در این بازی به گل برسند؛ با پاس خلیل زاده، احمد نوراللهی با ضربه سر به راحتی گلزنی کرد.

سپیدرود 0 - 3 پرسپولیس / سیامک نعمتی، دقیقه 41: سومین گل سرخپوشان با پاسکاری و ضدحمله دقیق علیپور، ترابی و نعمتی به تور دروازه سپیدرود چسبید؛ با پاس به بیرون ترابی نعمتی مقابل دروازه خالی قرار گرفت و با یک ضربه کافی بود تا گلزنی کند.

سپیدرود 1 - 3 پرسپولیس / مهرداد بایرامی، دقیقه 68: با نفوذ غلامی از سمت راست محوطه جریمه و پاس او بایرامی موفق شد در چند قدمی دروازه با یک ضربه آرام گلزنی کند.

 

حواشی و دقایق حساسی بازی:

در نهایت این مسابقه با برتری سه بر یک میهمان به پایان رسید

دقیقه 89: نعمتی فرصت بی نظیری داشت تا چهارمین گل پرسپولیس در این بازی را به ثمر رساند اما با خروج به موقع ملکی و دخالت مدافعان این موقعیت در نهایت یک ضربه کرنر برای پرسپولیس به همراه داشت.

دقیقه 88: شوت کامیابی نیا با فاصله زیاد از بالای دروازه سپیدرود به اوت رفت.

دقیقه 81: در اتفاقی عجیب مهدی شریفی که پشت دروازه سپیدرود با سایر بازیکنان پرسپولیس مشغول گرم کردن زیر نظر زلاتکو ایوانکوویچ بود به داور پشت دروازه اعتراض کرد و با اعلام این اتفاق به زرگر، مهاجم پرسپولیس با وجود اینکه خارج از زمین مسابقه بود با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه 77: رادوشوویچ با مهاری دیدنی مانع از گلزنی بازیکنان حریف شد.

دقیقه 71: به زمین افتادن مهدی ترابی در محوطه سپیدرود از سوی زرگر خطا اعلام شد و پس از اعتراض بازیکنان سپیدرود و مشورت با داور پشت دروازه، ضربه دروازه اعلام شد.

دقیقه 68: با سرنگون شدن مهاجم سپیدرود در محوطه جریمه ضربه پنالتی به سود میزبان اعلام شد اما محمد غلامی فرصت مناسب برای گلزنی را از دست داد و رادوشوویچ ضربه او را دفع کرد.

دقیقه 59: میلاد قربانزاده برای چندیمن بار در این بازی با شوتزنی از پشت محوطه جریمه برای گلزنی اقدام کرد که دقت کافی برای خطرسازی روی دروازه رادوشوویچ را نداشت.

دقیقه 51: شوت میلاد قربانزاده پرقدرت اما کم دقت بود تا با اختلاف از بالای دروازه پرسپولیس راهی اوت شود.

نیمه اول این مسابقه در نهایت با برتری سه بر صفر پرسپولیس پایان یافت

دقیقه 42: شوت علیپور از کنار دروازه پرسپولیس خطرناک به اوت رفت.

دقیقه 24: ضربه سر علیپور با مهار دیدنی کوروش ملکی به کرنر رفت و مهاجم سرخپوشان در گلزنی ناکام ماند.

دقیقه 21: شوت آرام محمد غلامی از کنار محوطه پرسپولیس به آرامش در دستان رادوشوویچ قرار گرفت.

دقیقه 16: ضربه سر خطرناک مهدی ترابی با خروج به موقع ملکی دفع شد و مانع از گلزنی حریف شد.

دقیقه 14: ضربه سر سیدجلالی حسینی در محوطه جریمه سپیدرود به خلیل زاده رسید و ضربه او بی دقت از بالای دروازه حریف راهی اوت شد.

دقیقه 11: با وجود اینکه بازیکنان سپیدرود موقعیت‌های مناسبی روی دروازه پرسپولیس ایجاد کرده بودند اما تا به این لحظه از حریف عقب افتاده‌اند.

2

4

پیش از شروع این مسابقه دست نشان و برانکو برخورد گرمی با یکدیگر داشتند 

پرسپولیس تهران سپیدرود رشت هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر