کد خبر: 740701 A

مصاحبه مدافع استقلال با رادیو تهران

بازیکن تیم فوتبال استقلال می گوید سرمربی بعدی تیم ملی باید فردی بزرگتر از کی روش باشد.

به گزارش ایلنا، وریا غفوری در گفت و گو با رادیو تهران درباره مصدومیتش در استقلال و غیبتش در بازی گذشته این تیم، گفت: در دو سه هفته اخیر یک مقدار مصدوم بودم و نتوانستم در تمام تمرینات شرکت کنم.  این مشکل باعث شد در چند تمرین آخر تیم حاضر نباشم اما شرایطم بهتر شده و به زودی به تمرینات برمی‌‌گردم.

وریا در مورد روند رو به رشد استقلال و اینکه ممکن است در پایان سال لیگ را با صدرنشینی تمام کنند گفت: در سه سالی که در استقلال بوده ام، هر سال نیم فصل اول را خوب شروع نمی‌کنیم ولی رفته رفته بهتر می شویم. الان فاصله ما با صدر کم است و امیدوارم آخر فصل دل هواداران را شاد کنیم.

بازیکن ملی پوش استقلال درباره از دست دادن جام جهانی روسیه و خط خوردن از تیم ملی عنوان داشت: بدترین خاطره ورزشی من نرفتن به جام جهانی بود چون خیلی زحمت کشیدم و تک تک لحظات زندگی ام وقت گذاشتم تا به جام جهانی بروم. واقعا دلیلش را نمی‌توانم بگویم چون نمی‌دانم دلیلش چه بود که یک بازیکن با آن آمار در لیست نبود. به نظرم سلیقه کی‌روش بود و حرف خاصی در این مورد ندارم. ولی قطعا می‌توانم بگویم که این موضوع قطعا اشتباه بود.

وی درباره اینکه آیا در پست بازی کردنش در استقلال و تیم ملی حق با وینفرد شفر بود یا کی روش؟ گفت: هر مربی یک نظری روی بازیکن دارد و یکسری خصوصیات و بازی خاص می‌خواهد. شفر می‌خواست مرا در یک مقطع در پست وینگر بازی بدهد ولی نظر کی روش این نبود. این یک اختلاف نظر است که برای هر مربی پیش می‌آید. نمی‌شود گفت کدام مربی درست می‌گفت یا کدام مربی اشتباه می‌کرد.

غفوری در ادامه در مورد دیدار با پرسپولیس و گلزنی در دربی عنوان داشت: تمام توانم را می‌گذارم تا در دربی باشم. تا دو، سه روز دیگر مصدومیتم رفع می‌شود. ان شاءالله بتوانیم برای دربی به آمادگی صد درصد برسیم. امسال هیجان دربی یک مقدار بیشتر است چون فاصله‌ها نزدیک تر است و یک تیم می‌تواند با بردن در دربی صدرنشین شود. سال‌های قبل اینطور نبود. دربی برای ما مهمتر هم هست.

بازیکن تیم استقلال در پاسخ به حواشی به وجود آمده برای او و تاثیر آن روی کیفیت بازی خود عنوان داشت: در دو سه هفته آخر یکسری حاشیه‌ها برایم پیش آمد. این حواشی تأثیر می‌گذارد ولی مصدومیتم ربطی به حواشی نداشت. مسولان مسائلی را مطرح کردند و من هم نظر خود را در مورد این موارد اعلام کردم اما متاسفانه به بعضی از مسولان برخورد و علیه من جبهه گرفتند.

وریا غفوری در مورد حرکتی که اخیرا در فوتبال ایران رایج شده و هواداران سعی در جمع کردن زباله‌ها در استادیوم دارند گفت: حرکت بسیار قشنگی است. به نظر من رسانه‌ها باید این حرکات را فرهنگ سازی کنند تا بیشتر از گذشته شاهد چنین رفتارهایی در استادیوم ها باشیم. 

وی درباره ملاک‌های انتخاب سرمربی بعدی تیم ملی اظهار کرد: سرمربی تیم ملی ایران در هشت سال گذشته کی روش بود. کی روش یک استاد و مربی بزرگ بود که خیلی از مشکلات را در فوتبال ما حل کرد و فوتبالمان را رو به جلو برد. شاید یک جاهایی از نظراتش ضرر کردم ولی خیلی چیزها به فوتبالمان یاد داد. مربی بعدی نباید پایین‌تر از کی روش باشد.

بازیکن استقلال در پایان درباره بازیکنانی که آرزو داشت با آن‌ها در استقلال همبازی شود، گفت: دوست داشتم کنار مجتبی جباری بازی می‌کردم که متاسفانه با حواشی و ناراحتی از استقلال کنار گذاشته شد. همچنین جای حسن روشن و ناصر حجازی در استقلال خالی است.

استقلال وریا غفوری کی‌روش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر