کد خبر: 740425 A

در آستانه قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا

ژوزه مورینیو سرمربی مطرح دنیا فوتبال درمورد قرعه ایده‌آل خود در چمپیونز لیگ صحبت کرده‌است.

به گزارش ایلنا، قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا امروز برگزار می‌شود و تیم‌ها حریفان خود را خواهند شناخت. با نزدیک شدن به زمان قرعه‌کشی پیش‌بینی از قرعه‌های احتمالی به اوج خود رسیده‌است. ژوزه مورینیو سرمربی سابق منچستر یونایتد که در اواسط فصل از این تیم جدا شد در مصاحبه‌ای از قرعه‌کشی ایده‌آل خود صحبت کرده‌است.

مورینیو به عنوان مربی که سابقه کار در انگلیس را دارد در مورد حضور 4 تیم انگلیسی در این مرحله گفت: دوست دارم تیم‌های انگلیسی با هم برخورد کنند. در صورت این اتفاق می‌توان شاهد حضور 2 تیم از لیگ جزیره در نیمه‌نهایی خواهیم بود که اتفاق فوق‌العاده‌ای است.

سرمربی سابق پورتو درباره قرعه تیم سابق خود که سابقه قهرمانی با آن در چمپیونز لیگ را در کارنامه دارد گفت: دوست دارم پورتو برابر آژاکس قرار بگیرد. در صورت رخ دادن این اتفاق تیمی از پرتغال و هلند بعد از سال‌ها به نیمه‌ نهایی می‌رسد که برای فوتبال این دو کشور فوق‌العادست.

او در مورد رویارویی احتمالی یوونتوس و بارسلونا نیز گفت: این اتفاق می‌تواند جذابیت‌های زیادی داشته باشد. تقابل مسی و رونالدو می‌تواند اتفاق بسیار جذابی باشد اما به نظر من این دو تیم شانس اصلی قهرمانی این فصل هستند و خیلی زود است یکی از آن‌ها حذف شود. به نظر من بازی یوونتوس و بارسلونا در نیمه نهایی یا فینال جذاب‌تر خواهدبود.

skysports-cristiano-ronaldo_4607851

گفتنی است مورینیو دو بار موفق به فتح لیگ قهرمانان اروپا شده‌ است. سرمربی پرتغالی مطرح دنیا فوتبال ابتدا در سال 2004 پورتو را به قهرمانی اروپا رساند و سپس در سال 2010 که می‌توان آن را بهترین فصل فوتبالی او دانست با اینتر این عنوان را کسب کرد.

لیگ قهرمانان اروپا ژوزه مورینیو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر