کد خبر: 740159 A

اگر بازیکنان استقلال گذشت داشتند العین را با تفاضل گل می‌بردیم

پیشکسوت تیم استقلال معتقد است کار شفر و شاگردانش برای صعود از گروه‌شان در لیگ قهرمانان آسیا سخت شده است.

به گزارش ایلنا، بهتاش فریبا پیشکسوت تیم استقلال معتقد است کار شفر و شاگردانش برای صعود از گروه‌شان در لیگ قهرمانان آسیا سخت شده اما اگر آبی‌پوشان تهرانی می‌خواهند از این گروه بالا بیایند باید در بازی خانگی‌شان الدوحیل قطر را در ورزشگاه آزادی شکست بدهند و به الهلال عربستان هم نبازند که البته کار بسیار سختی است اما نشدنی نیست.

استقلال مقابل العین در ورزشگاه آزادی متوقف شد. در مورد این دیدار آسیایی صحبت می‌کنید؟

بازی خیلی خوبی بود و همه چیز خوب پیش رفت؛ هم استراتژی که در نظر داشتند درست بود و هم تعویض‌ها خوب بود. همه چیز در این بازی خوب بود به جز ضربات آخر که می‌توانستند بهتر بزنند. تیمی که جلوی العین با این همه بازیکن و ادعا چهار، پنج موقعیت گل ایجاد می‌کند یعنی خوب کار کرده و فقط در ضربات آخر خوب نبودیم. البته در بعضی از صحنه‌ها در محوطه جریمه حریف گذشت نکردیم مثلا در یک صحنه فرشید اسماعیلی باید با یک بغل پا زکی‌پور را با گلر العین تک به تک می‌کرد که نکرد. وقتی از حریف یک بر صفر جلو هستی و خوب هم حمله می‌کنی و می‌توانی بهتر ببری باید عوامل نفوذی به تیم اضافه کنی و وقتی حریف حمله می‌کند باید بازیکنانی که حفظ توپ خوبی دارند و توپ‌گیر هستند را بیاوری. البته در این بازی دو تعویض اجباری داشتیم که طارق همام خوب کار کرد. در مجموع استقلال خوب کار کرد و فقط در ضربات آخر دچار اشکال بود و گذشت هم نداشتیم.

العین را چطور تیمی دیدید؟

شنیدم که دو، سه بازیکن اصلی الوصل نبودند. اما تیم‌هایی در این سطح با نبودن یکی، دو بازیکن خیلی نمی‌تواند برای‌شان تاثیرگذار باشد چون فاصله بازیکنان کم است و العین هم آنقدر پولدار هست که بازیکنان خوب به خدمت بگیرد. العین خوب کار کرد اما ما هم خوب بودیم و فقط ضربات آخر را خوب نزدیم و با توجه به موقعیت‌هایی که داشتیم اگر ضربات آخر را خوب می‌زدیم، می‌توانستیم حتی با تفاضل گل ببریم ضمن اینکه یک گل هم زدیم و داور آفساید گرفت. من نمی‌خواهم به حیطه داوری ورود کنم اما به عنوان یک فوتبالیست سابق باید بگویم که به نظر من آفساید نبود و متاسفانه کمک‌داور آفساید گرفت. جالب اینکه گل ما آفساید نبود و آفساید گرفتند و گل السد به پرسپولیس آفساید بود ولی آفساید نگرفتند و هر دو به ضرر نماینده‌های ایران بود.

چرا نماینده‌های ما در لیگ قهرمانان آسیا باید از داوری اینقدر ضربه بخورند؟!

یک مقدار اشتباهات داوری هست اما در این سطح داور نباید چنین اشتباهی بکند چون با یک پرچم میلیون‌ها دلار جابه‌جا می‌شود چرا که اگر تیمی از گروهش صعود کند پول خوبی از AFC می‌گیرد و اگر صعود نکند پولی نمی‌گیرد و همین پرچم‌ها می‌تواند پول یک تیم را جابه‌جا کند. داوران در این سطح نباید چنین اشتباهات ساده‌ای بکنند چون سرنوشت یک تیم را عوض می‌کنند.

فکر می‌کنید استقلال از این گروه صعود کند؟

یک مقدار سخت شده است. اتفاقا داشتم جدول را می‌دیدم و شرایط صعود استقلال را بررسی می‌کردم. استقلال باید الدوحیل را که تنها بازی خانگی ماست ببرد و به الهلال نبازد تا صعود کند.

البته بردن الدوحیل و نباختن به الهلال کار سختی است. فکر می‌کنید استقلال بتواند چنین کار سختی را انجام بدهد؟

می‌شود این کار را کرد. فوتبال پر از حادثه و اتفاق است و پارسال گروه استقلال سخت‌تر هم بود اما در نهایت استقلال به عنوان تیم اول صعود کرد.

بله اما الهلال امسال با تیمی که فصل قبل داشت خیلی متفاوت است و در چنین شرایطی کار استقلال خیلی سخت‌تر می‌شود. اینطور نیست؟

بله اما یک بحث دیگر هم هست؛ الهلال صعود کرده و این کمک خوبی برای استقلال است چون تیمی که صعود کرده دیگر به آب و آتش نمی‌زند تا بازیکنان و انرژی‌اش را حفظ کند. در مجموع من به صعود استقلال از این گروه امیدوار هستم.

چه تصوری از بازی استقلال نساجی در لیگ برتر دارید؟

این بازی در تهران است و به جهت روحی وضعیت بچه‌های ما خوب است چون بازی‌های خوبی انجام داده‌اند و مردم و هواداران از تیم راضی بودند. ما فرشید اسماعیلی و وریا غفوری را به دلیل مصدومیت از دست داده‌ایم که به خاطر فشار بازی‌ها بود. البته جای نگرانی نیست چون فاصله بچه‌ها کم است و امیدوارم استقلال در آزادی و با کمک و حمایت هواداران نساجی را ببرد و همچنان جزو بالانشینان جدول باشد. استقلال اگر همین‌طور ادامه بدهد در سه، چهار بازی آخر که بازی‌های راحت‌تری دارد، می‌تواند قهرمان شود.

البته برای قهرمانی در لیگ برتر مدعیان سرسختی هم بالای جدول حضور دارند. اینطور نیست؟

بله اما مدعیان در هفته‌های آخر با همدیگر بازی دارند و ما نسبت به آنها بازی‌های آسان‌تری داریم و آنجا می‌توانیم جام را بگیریم چون مدعیان باز هم بازی می‌کنند و امتیاز می‌دهند و فرصت خوبی است که استقلال قهرمان شود.

فکر می‌کنید فقط بقیه مدعیان امتیاز می‌دهند و استقلال امتیاز نمی‌دهد؟

امیدوارم استقلال امتیاز ندهد. الان عملکرد استقلال خیلی مهم است و اول باید خودش نتیجه بگیرد و به نظر من استقلال اگر تا آخر لیگ خوب باشد می‌تواند قهرمان شود.

 

استقلال بهتاش فریبا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر